Dziennikarka robiła TO podczas wywiadu z Putinem. Aż trudno uwierzyć w doniesienia rosyjskiej prasy

Władimir Putin

Władimir Putin

Dziennikarka z USA zachowywała się dziwnie w trakcie wywiadu z Putinem. Co robiła? Rosjanie mają swoje podejrzenia.

Władimir Putin, były agent KGB i urzędnik w administracji Borysa Jelcyna, faktycznie rządzi Federacją Rosyjską od końca grudnia 1999 roku. Jego partia, Jedna Rosja, ma w FR niemal absolutną władzę – system wykreowany przez Putina jest zazwyczaj klasyfikowany jako współczesny model autokracji lub nawet reżim oligarchiczny.

Sam Putin nie ma na świecie dobrej prasy. Opinia publiczna pamięta o jego uczynkach z poprzednich lat, w tym m.in. zbrodniach w Czeczenii, ataku na Gruzję, zajęciu Krymu, prowokowaniu konfliktu na wschodzie Ukrainy, zaangażowaniu po stronie Baszara al-Asada w Syrii, prześladowaniu rosyjskiej opozycji i domniemanym współudziale w morderstwa polityczne (np. Aleksandra Litwinienki i innych).

W życiu prywatnym Putin był związany z Ludmiłą. W 2014 roku sfinalizowano rozwód pary prezydenckiej. W kolejnych latach Rosjanie plotkowali m.in. o jego romansie z młodą mistrzynią olimpijską Aliną Kabajewą. Nieoficjalnie mówi się nawet, że sportsmenka ma być matką dzieci prezydenta Federacji Rosyjskiej. Trudno jednak zweryfikować te informacje.

Wiadomo jednak, że Kabajewa ma teraz powody do złości. Dlaczego? Wszystko za sprawą kontrowersyjnego zachowania amerykańskiej dziennikarki.

Wywiad z Putinem. Rosjanie są zszokowani zachowaniem dziennikarki z USA

Dziennikarka CNBC, Hadley Gamble, podczas ostatniego wywiadu z Putinem, poruszyła sprawy dotyczące polityki i gospodarki, w tym drastycznego wzrostu cen gazu na niemal całym świecie. Rosyjscy dziennikarze, Władimir Solowow i Dmitrij Kisielow, uznawani za propagandystów Jednej Rosji, ocenili publicznie, że Amerykanka… podrywała prezydenta, aby zbić go z tropu. Dziennikarka miała rozpraszać głowę państwa poprzez swój strój, czyli kusą czarną sukienkę, ale także przez to, że zalotnie założyła nogę na nogę.

Naturalnie nie wszystko zostało pokazane w telewizji, więc to jest to, co widziała publiczność i nasza ekipa. Było tego nawet więcej – uznał Solowow.

Swój głos zabrał też drugi ze wskazanych wcześniej dziennikarzy:

 Podsumowując, Hadley zachowała się odważnie, otwarcie stawiając się w pozycji obiektu seksualnego, zupełnie nie obawiając się krytyki ze strony feministek – skwitował Kisielow.

Czy teoria Solowowa i Kisielowa jest przekonująca? Niekoniecznie. Została ona ukuta niedługo po tym, gdy Putina oskarżono o seksizm w stosunku do Gamble. Rosyjski lider miał m.in. mówić o tym, że dziennikarka jest „piękna”, lecz „nie słucha tego, co się do niej mówi”. Takie zachowanie zostało uznane przez część komentatorów za lekceważące.

Sama dziennikarka śmieje się z zarzutów Rosjan. Dodała na Instagramie zdjęcie, na którym trzyma w ręku rosyjskie czasopismo i pokazuje artykuł, w którym została skrytykowana za rzekome podrywanie „ojca narodu”:

To moje najlepsze ujęcie. #Feminizm#Rosja  – podpisała fotografię.

Zdjęcie dziennikarki możecie zobaczyć poniżej. Trzeba przyznać, że wyróżnia się ona ponadprzeciętną urodą. Ale nie tylko. Uchodzi w końcu za jedną z najlepszych dziennikarek ekonomicznej stacji CNBC.

Czy rzeczywiście Gamble podrywała Putina? Czy to tylko wymysł putinowskiej propagandy?


Zdjęcie dodane na Instagramie przez Hadley Gamble

Zdjęcie dodane na Instagramie przez Hadley Gamble

Zdjęcie dodane na Instagramie przez Hadley Gamble

Zdjęcie dodane na Instagramie przez Hadley Gamble

Władimir Putin

Władimir Putin

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×