Szukaj

Agata Duda w bardzo trudnej sytuacji. Otwarty list od nauczycieli z liceum, w którym pracowała, wywołał skandal!

Agata Duda dostała otwarty list od nauczycieli

Nauczyciele z liceum, w którym pracowała Agata Duda wystosowali do Pierwszej Damy ostry list otwarty w sprawie strajku. Pismo przekazane w social mediach przez Macieja Stuhra wywołało skandal. Pedagodzy nie zostawili na żonie Andrzeja Dudy suchej nitki.

Nie jest tajemnica, że przed kadencją swojego męża, Agata Duda pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w jednej z krakowskich szkół średnich. Pierwsza Dama porzuciła zawód obejmując nowe stanowisko po wygranej swojego męża w wyborach, ale jej koledzy po fachu nie zapomnieli, kto niegdyś z nimi pracował. Gdy rozpoczęło się zamieszanie wokół strajku nauczycieli, Duda miała powiedzieć podczas jednego ze spotkań w swojej byłej szkole, że „strajk jest bezsensowny, bo podwyżek i tak nie będzie”. Teraz, gdy strajk trwa już od tygodnia, jej byli współpracownicy wystosowali do Pierwszej Damy ostry list otwarty.

Pismo przekazał w social mediach Maciej Stuhr, który opublikował list od swoich byłych nauczycieli na Facebooku:

List otwarty do Koleżanki, Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser – Dudy.
Zwracamy się do Ciebie pragnąc wyrazić nasz żal, rozczarowanie i narastający gniew. Decyzja o rozpoczęciu strajku w dniu 8 kwietnia 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, nie była dla nas łatwa.
Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim, z którego się wywodzisz i do którego tak często deklarujesz swoje przywiązanie. W obliczu obecnego kryzysu, związanego nie tylko ze strajkiem nauczycieli, lecz także z całkowitym załamaniem systemu szkolnictwa, a w konsekwencji podzieleniem i skłóceniem nauczycieli, rodziców oraz uczniów, nie możemy już dłużej milczeć.

Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji. Jesteśmy zbulwersowani sposobem, w jaki degradowany jest cały system szkolnictwa, tak ciężko wypracowany przez ostatnie dekady. Czy naprawdę nie czujesz potrzeby zabrania głosu w naszej obronie i przeciwstawienia się medialnej fali nienawiści uderzającej w godność zawodu nauczyciela? Jako wieloletnia nauczycielka doskonale znasz realia szkolne, wiesz ile czasu i pracy należy poświęcić, aby być dobrym nauczycielem i sprostać oczekiwaniom uczniów i rodziców. Pamiętamy doskonale, że mając w sercu dobro szkoły umiałaś zajmować stanowisko w rozwiązywaniu problemów i bronić go rzeczowymi argumentami.

Szanowna Pierwsza Damo, nauczyciele V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie w sposób precyzyjny wypunktowali najważniejsze kwestie oświatowe, pod którymi i my się podpisujemy. Chcemy wierzyć, że nasz list i zawarte w nim emocje skłonią Panią do przemyśleń i podjęcia stosownych działań. W obecnej sytuacji nazwa „Szkoła Prezydencka”, która wyróżniała nas spośród innych placówek, przestała już być powodem do chluby.
Chcielibyśmy też podkreślić, że nasz list nie jest inspirowany przez nikogo z zewnątrz. „Semper fidelis” (Zawsze wierny)
Strajkujący Nauczyciele
II Liceum Ogólnokształcącego
im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie
Kraków, 10 kwietnia 2019 r.

Myślicie, że Pierwsza Dama zajmie stanowisko w tej sprawie?

Zobacz: Andrzej Duda i Marta Kaczyńska z rodziną przybyli na grób Lecha i Marii Kaczyńskich! Zieliński nie odstępował żony na krok!

Zobacz: Takich słów w ustach Agaty Dudy nie spodziewał się nikt. Wypowiedź Pierwszej Damy szokuje!

Zobacz: Ujawniono zarobki Agaty Dudy! Konto Pierwszej Damy wcale nie pęka w szwach


Agata Duda dostała otwarty list od nauczycieli

Agata Duda dostała otwarty list od nauczycieli

Anna Lewandowska i Agata Duda spotkały się w Pałacu Prezydenckim

Anna Lewandowska i Agata Duda spotkały się w Pałacu Prezydenckim

Agata Duda świętuje swoje urodziny

Agata Duda świętuje swoje urodziny

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×