ExclusivePaweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem! [WIDEO]

Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem! [WIDEO]

Paweł Fajdek
Ewelina Buchnajzer
23.08.2015 17:30

Paweł Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem na trwających właśnie w Pekinie mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Polak zdeklasował konkurencję i tym samym obronił tytuł mistrza, który wywalczył dwa lata temu podczas rozgrywek w Moskwie. Na podium zobaczyliśmy również drugiego polskiego zawodnika - Wojciecha Nowickiego. Jego brązowy medal był ogromnym zaskoczeniem.

Moim celem jest po prostu złoty medal - zapowiadał wczoraj Fajdek

W dniu wielkiego sportowiec wstał dopiero o 14 czasu chińskiego. Był wyspany i wypoczęty - często tak robi przed tymi najważniejszymi rozgrywkami.  Pierwszy rzut to 76,40 metra, drugi spalił, co lekko zaniepokoiło fanów, ale trzeci był już rewelacyjny - 80,64 metra. Ostatni, czwarty rzut tylko potwierdził wspaniałą formę Polaka i to on doprowadził go do zwycięstwa. Wynik 80,64 okazał się nie do pokonania.

Z kolei Wojciech Nowicki oddał ostatni rzut na 78,55 metra, co ostatecznie uplasowało go na 3. miejscu.

Gratulujemy, bo to pierwsze medale Polaków podczas tych Mistrzostw.