Michał Piróg odrzucił propozycję pracy w TVP: „Nie umiałbym sobie spojrzeć w twarz”. Agustina Egurrolę porównał do… słonia

Michał Piróg o TVP i Agustinie Egurroli

Michał Piróg o TVP i Agustinie Egurroli

Michał Piróg o pracy w TVP. Dlaczego odrzucił ofertę pracy? Jak ocenia transfer Agustina Egurroli? Zobacz, co nam zdradził.

TVP jesienią wyemituje pierwszą edycję wypromowanego przez TVN programu You Can Dance. W gwiazdorskiej obsadzie tanecznego show zobaczymy aż dwie znane fanom widowiska twarze – w jury zasiądzie Agustin Egurrola, a całość poprowadzi Ida Nowakowska. Wśród ekspertów znaleźli się także: Misza Kostrzewski (tancerz, brat Małgorzaty Rozenek) i Klaudia Antos (tancerka występująca z Jennifer Lopez).

Michał Piróg odrzucił ofertę pracy z TVP

Transfer Agustina, który od lat kojarzony był z rozrywką w konkurencyjnej stacji telewizyjnej, wywołał ferment w mediach. Opinie internautów są mocno podzielone, podobnie jak gwiazd, które miały okazję z nim współpracować. Jedną z nich jest Michał Piróg. Tancerz w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, jeszcze raz skomentował decyzję Egurroli o zmianie barw.

Są słonie, które idę przez pustynię aż nie znajdą jedzenia, które lubią. Są słonie, które zatrzymują się i idą do ludzi, bo będzie łatwiej. Każdy podejmuje swoje decyzje i nie mnie to oceniać. A są takie słonie, które jeżeli nie ma wodopoju z czystą wodą, to wolą umrzeć. I ja do nich należę.

Michał wspomniał swój epizod zawodowy w TVP:

Pracowałem w Telewizji publicznej. Przez półtora czy dwa lata robiliśmy z Agatą Młynarską Świat się kręci. Bardzo dobrze to wspominam. Faktycznie, to było trochę inne zarządzanie telewizją. Potem się rozstaliśmy jakoś tak dziwnie. Ale to było połączone z wyborami. Może to był powód.

Prezenter nie podjął współpracy z publicznym nadawcą po raz kolejny:

Później też dostałem propozycję. Ale nie widzę tam miejsca dla siebie. Po pierwsze, że a) jestem bardzo dumną osobą homoseksualną. Nie wydaje mi się, że mógłbym pracować w miejscu, które pluje na takie osoby. Nie mógłbym pracować w miejscu, w którym, pomimo że robię program rozrywkowy, to główne wydanie „Wiadomości” pluje na mniejszości narodowe. Ja jestem mniejszością. Nie wyobrażam sobie, ja bym sobie nie umiał sobie spojrzeć w twarz. Podejrzewam, że programy, które tam są robione nie są złymi programami. Filmy, które są nadawane nie są złe. TVP Kultura to jest świetne, że taki program w ogóle istnieje. Samo istnienie TVP jak najbardziej. Podejrzewam, że merytorycznie robią fajne rzeczy. Ja jako osoba, która jest mniejszością, nie wyobrażam sobie, żebym mógł wejść do pracy w budynku, w którym stawałbym się tylko i wyłącznie pewnego rodzaju uwiarygodnieniem ich bezstronniczości. Kiedy wiem, jak bardzo ona jest piętnująca. Ja sobie tego nie jestem w stanie wyobrazić.

Podzielacie jego opinię?


Michał Piróg - otwarcie sklepu

Michał Piróg - otwarcie sklepu

Michał Piróg o You can dance i zachowaniu niektórych osób związanych z produkcją

Michał Piróg o You can dance i zachowaniu niektórych osób związanych z produkcją

Joanna Krupa, Michał Piróg – finał Top Model

Joanna Krupa, Michał Piróg – finał Top Model

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×