Terapeutka gwiazd stanęła w obronie Basi Kurdej-Szatan: „Dajmy spokój tej kobiecie” [WIDEO]

Katarzyna Miller o Basi Kurdej-Szatan

Katarzyna Miller o Basi Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan padła ofiarą hejtu. O tę sytuację zapytaliśmy psycholożkę Katarzynę Miller. Stanęła ona w obronie aktorki.

Barbara Kurdej-Szatan zamieściła ostatnio na Instagramie filmik przedstawiający dramatyczną sytuację podczas trwającego obecnie kryzysu uchodźczego. Okraszyła go mocnym opisem. Uderzyła w nim w funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nazwała ich m.in. mianem „morderców”. Napisała dokładnie:

KUR*** !!!!!!!!!! KUR*** !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest kur*** „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Kur*** !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Kur*** !!!!!!!!

Nie skupiła się tylko na temacie kryzysu z migrantami. W dalszej części wpisu poruszyła temat aborcji. Dodała:

I rząd, który zezwala na śmierć kobiet, zamiast na ich ratunek ???? Wszyscy wiecie co się wydarzyło i co się dzieje dookoła !!!!!!

Wpis został skrytykowany przez część internautów. Zarzucali oni Basi, że jest zbyt radykalna i że nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji na granicy. Odcięła się od niej np. sieć Play.

Widzimy, jak duże poruszenie wywołały niektóre treści zamieszczane przez Panią Barbarę Kurdej-Szatan, która występuje w reklamach Play. Wiadomości publikowane na jej prywatnych profilach w mediach społecznościowych wyrażają jej opinię i nie są w żadnym wypadku stanowiskiem Play. (…) Dostarczamy usługi najwyżej jakości dla ponad 15 milionów Klientów i dbamy o to, aby komunikować się odpowiedzialnie i z szacunkiem – podali w mediach społecznościowych przedstawiciele korporacji.

Jeszcze ostrzej zareagowały władze TVPJacek Kurski poinformował na Twitterze o wyrzuceniu jej z obsady M jak miłość. Prezes publicznej telewizji przekazał:

Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków. Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br.

Sama Kurdej-Szatan w końcu zdecydowała się przeprosić za sformułowania użyte w stosunku do funkcjonariuszy SG. Napisała na Instagramie:

Jestem matką dwójki małych dzieci. Nie jestem w stanie patrzeć na cierpienie, dzieci w szczególności. Nie akceptuję takiego świata i nie zaakceptuję nigdy. Moje emocje, gdy oglądam to nagranie, nie zmienią się… ale przepraszam za niestosowny język i przekleństwa.

Przeprosiny nie załagodziły sytuacji. Aktorka mierzy się z falą hejtu. Wiele osób zarzuca jej brak patriotyzmu, lekkomyślność i wulgarność.

Katarzyna Miller o hejcie na Basię Kurdej-Szatan. Co powiedziała?

O komentarz w sprawie hejtu na Basię Kurdej-Szatan zapytaliśmy znaną psycholożkę, psychoterapeutkę i filozofkę – Katarzynę Miller. Powiedziała nam:

Jeśli chodzi o hejt, to jest tak smutne, że niektórym ludziom jest to takie potrzebne. Ja jako terapeutka wiem, że ludzie, którzy hejtują, to są ci, którzy nienawidzą siebie. Dla mnie oni nie są ani straszni, ani groźni, bo ja ich rozumiem i odpycham to od siebie, bo to nie jest o mnie. To jest o nich. Natomiast bardzo wiele ludzi się tym ogromnie przejmuje, bardzo ich to boli i bardzo ich to niszczy.

Zdaniem Katarzyny, powinniśmy być zdecydowanie bardziej tolerancyjni:

Powinniśmy być dużo bardziej tolerancyjni. Dużo bardziej wyrozumiali. Ludziom czasami coś się wymsknie, czasem mają prawo ze swojej złości, czy urazów powiedzieć coś, co nie jest politycznie poprawne. Ale bądźmy dla siebie współczujący, rozumiejący. Ludzie mają taką frajdę, jak kogoś na czymś złapią. Jak mogą coś wytknąć, że coś tej osobie nie wyszło, albo, że powiedziała coś nieelegancko, albo, że się zachowała nieelegancko. Niektóre zachowania są godne odrzucenia, ale niektóre nie mają takiej niszczącej siły. Dajmy spokój tej kobiecie.

Podzielacie zdanie Katarzyny Miller?

Gwiazdy o zachowaniu aktorki. Co powiedziały?

Swoje opinie na temat zachowania Kurdej-Szatan wygłosiły też inne gwiazdy. Maffashion, influencerka, w rozmowie z nami, powiedziała:

Wszystko można powiedzieć na wiele sposobów. Ja to zawsze powtarzam w przypadku różnych hejtujących komentarzy czy w ogóle bardziej zażartych i wulgarnych dyskusji. Basia podeszła do tego bardzo emocjonalnie, aczkolwiek widziałam w internecie dużo więcej podobnych wypowiedzi, a nawet bardziej wulgarnych. Tylko akurat nie wypowiadały się osoby publiczne.

Dodała, że Basia wyraźnie przekroczyła pewną granicę, ponieważ słowo „mordercy” to za dużo.

Basia wypowiedziała się głosem większej ilości ludzi.. Ale trzeba podkreślić – ona zareagowała na jedno konkretne nagranie, na jedno konkretne wideo. Napisała tak, jak napisała i użyła takich, nie innych słów. To słowo „mordercy” to było za dużo. Ja też skomentowałam to wideo, ale skomentowałam je zupełnie inaczej. Ona na pewno bardzo żałuje. Zresztą kilkukrotnie przepraszała. Warto jest podkreślić, że nie tylko Basia reagowała emocjonalnie na tamto nagranie. Bo tu o tym jednym nagraniu jest mowa – uzupełniła.

Podobnie uważa Michał Wiśniewski. Wokalista zabrał głos w rozmowie z dziennikarzami Faktu. Wypowiedź zaczął:

Ja w sprawach politycznych swoje zdanie zachowuje dla siebie. Jeśli chciałbym to zmienić, musiałbym uczestniczyć w życiu politycznym. Musimy pamiętać, że zawsze będziemy ponosić konsekwencje swoich zachowań, wypowiadając się politycznie, bo nie oszukujmy się, że te słowa ku… sprawiły, że był to trochę polityczny wpis. Sam kiedyś robiłem to bardziej nonszalancko, też byłem blokowany, a później odblokowywany w różnych telewizjach. Myślę, że Basia powinna wziąć na wstrzymanie. Dziś jest uśmiercona, ale odżyje w innym serialu, w innej telewizji, albo tej samej telewizji w innym czasie.

Po czym dodał:

Basia jest osobą dorosłą i powinna zdawać sobie sprawę, że jeżeli wyraziła swój pogląd w ten, a nie inny sposób, mając zasięgi większe niż niejedna telewizja i prasa, bo ogląda ją półtora miliona ludzi, odbije się to szerokim echem. To zaś oznacza, że musi ponieść tego konsekwencje. Czy one są adekwatne… nie sądzę, ale na tym polega życie.

Na koniec przyznał, że Basia zachowała się w porządku, ponieważ zdecydowała się na opublikowanie w internecie przeprosin.

Jej wpis był bardzo emocjonalny, a nie ma nic gorszego niż dać się ponieść emocjom. Mega w porządku jej to, że potrafiła przeprosić – podsumował.

A wy jak oceniacie słowa byłej już gwiazdy M jak miłość?


Katarzyna Miller – Kryształowe Zwierciadła 2018

Katarzyna Miller – Kryształowe Zwierciadła 2018

Barbara Kurdej-Szatan - przebarwienia po ciąży

Barbara Kurdej-Szatan - przebarwienia po ciąży

Barbara Kurdej-Szatan - przebarwienia po ciąży

Komentarze

 • Straciła w moich oczach pisze:

  No bez przesady .Pomyślała ta dziewucha że czytają to mamy ojcowie dzieci tych żołnierzy?Ja boli a ich Nie.To tak jakby ktoś napisał na Nią że jest Kur…wą też by zabolało prawda tak samo nazwać kogoś mordercą boli.Mowa jest srebrem milczenie… Młodzi teraz znowu jak mantrę powtarzają SŁOWA WYRAZIŁA SIEBIE marksizm w którym brak miejsca na godna kultury słowa rozmowę.

 • Kamelia pisze:

  Myślę, że Pani psycholog nawołuje do tego, żeby już dać spokój Basi, która owszem postąpiła bezmyślnie, znieważyła polską służbę graniczną, ale poniosła już takie koszta emocjonalne, że nie ma sensu \'kopać leżącego\'. Potraciła źródła dochodów i myślę, że wyciągnie z tego wnioski. Zwróćmy uwagę, że ludzie są teraz tak sfrustrowani przez pandemię, lęk, niepewność, że jak hieny lubują się w tym, żeby komuś dop… za przeproszeniem. I Pani psycholog chyba chodziło o to, żeby dać już na luz z tym wszystkim…

 • Gość pisze:

  Pani psycholog rozmywa sprawę Baśce się nie wymsknęło brzydkie słowo ja bolała klatka piersiowa dlatego wrzeszczała A już ze świadomie przeciwko naszym obrońcom żołnierzom to musi ponieść konsekwencje i będzie je odczuwać barrrdzo długo .Radzę pomyśleć o zmianie zawodu

 • Gość pisze:

  Pani mundra, gdy pani syna nazwą publicznie mordercą, choć nikogo nie zabił, to wtedy pogadamy.

 • Gość Bubu pisze:

  Innymi słowy ta pani powiedziała, że BKSz. nie ma się co przejmować i jej słuchać,bo ona nienawidzi siebie.

 • Mimi pisze:

  Pani psycholog ma rację. Basia już i tak poniosła swoje konsekwencje.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×