Grażyna Wolszczak o współpracy z Julią Wieniawą. Początki nie były łatwe: „Długo nie czytała scenariusza”. A to jeszcze nie koniec zaskoczeń

Grażyna Wolszczak, Julia Wieniawa

Grażyna Wolszczak, Julia Wieniawa

Grażyna Wolszczak podjęła współpracę z Julią Wieniawą. Jak się im pracowało? Na samym początku były pewne problemy.

Julia Wieniawa od dłuższego czasu jest na fali. Jej kariera rozpoczęła się od czasów Rodzinki.pl. Później zagrała w kolejnych serialach i filmach. Wśród fabuł z jej udziałem można wyszczególnić: Small World, W lesie dziś nie zaśnie nikt, Sala samobójców. hejter, Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Aktorka coraz śmielej poczyna sobie również na rynku muzycznym.

Postawiłam na muzykę totalnie, ale w wakacje poza graniem festiwali, grałam w serialu, czy robiłam inne filmowe projekty. W styczniu wchodzę w nową sztukę teatralną, więc to będzie dla mnie czas na rozwój i wyjście ze strefy komfortu, bardzo to lubię, bo świat teatralny jest zupełnie inny i ciekawy. Pracuję powolutku nad drugą płytą, teraz jestem w trasie koncertowej. Jest tego trochę, ale ja lubię jak się dzieje i nie lubię się zatrzymywać – otworzyła się przed reporterką Jastrząb Post.

Wkrótce Julia pojawi się w nowej sztuce teatralnej, o czym reporterka naszego portalu, Karolina Motylewska, porozmawiała z Grażyną Wolszczak.

Grażyna Wolszczak o współpracy z Julią Wieniawą

Rozmówczyni Jastrząb Post zapowiedziała, że sztuka z udziałem Julii – Gra – będzie miała premierę 9 lutego.

9 lutego mamy naszą premierę w teatrze Garnizon Sztuki. Jest to sztuka, która już robi dużo fermentu, bo to jest Julia Wieniawa i Adam Woronowicz. Zestaw wydawałoby się niepołączalny, tymczasem oni razem grają i to wzbudza mnóstwo emocji – moje również. Proszę trzymać kciuki, wydaje mi się, że będziemy mieli kolejny hit.

Jak wpadli na pomysł takiego obsadzenia ról?

Reżyser przysłał nam ten tekst mówiąc, że Adam Woronowicz jest nim zainteresowany. My z moją wspólniczką przeczytałyśmy ten tekst, spojrzałyśmy na siebie i jednym głosem powiedziałyśmy – Wieniawa. Ona tak pasuje do tej roli i jest idealna. Adam po chwili wahania bardzo się zapalił do tego pomysłu.

Niestety, początki współpracy nie były łatwe. Julia nie była zbyt chętna do udziału w przedstawieniu i długo nie zaznajomiła się z nadesłanym jej scenariuszem. Ponadto bała się, że Grażyna i Adam chcą tylko wykorzystać jej popularność. Gdy jednak już przeczytała scenariusz, była pod wrażeniem.

Julia długo nie czytała scenariusza, ja mówiłam, żeby to zrobiła. Ona myślała, że chcemy po prostu wykorzystać jej popularność i dopiero jak przeczytała scenariusz, to powiedziała wow.

Jak wyglądały negocjacje stawek?

Przy artystycznych projektach aktorzy i artyści w ogóle inaczej do tego podchodzą. Spotkaliśmy się w tych negocjacjach błyskawicznie. Nie było żadnego problemu.

Wybierzecie się na sztukę?


Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak

Julia Wieniawa - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Julia Wieniawa - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Grażyna Wolszczak - pokaz Łukasza Jemioła

Grażyna Wolszczak - pokaz Łukasza Jemioła

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×