Filip Lato wydał nowego przebojowego singla, do tekstu Anny Saranieckiej
Wirtualna Polska

26-letni przystojny Filip Lato związał się z cenioną autorką kultowych tekstów piosenek! To ona zrobiła z niego krawca! [WIDEO]

Przystojny Filip Lato wydaje solową płytę!

Wirtualna Polska

Filip Lato z pewnością już niebawem znajdzie się w czołówce najpopularniejszych polskich wokalistów. Jest młody, przystojny, wykształcony i jeszcze szalenie utalentowany. Przypomnijmy, że rozpoznawalność przyniósł mu udział w muzycznym show TVP2The Voice of Poland, a następnie przebojowy singiel – 100,  nagrany wspólnie z popularnym zespołem Sound’n’Grace. Filip został także zwycięzcą ostatniej edycji znakomitego programu Polsatu –  Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Filip obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem solowym. Pierwszym singlem promującym jego nowy krążek, był niezwykle udany utwór Halo Ziemia, którym Filip podbił wszystkie stacje radiowe, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów.

24 sierpnia w sieci pojawił się kolejny singiel z nowej płyty Filipa zatytułowany – Krawiec. Utwór zdobył już fenomenalne recenzje w przedpremierowych odsłuchach, a przez znawców rynku muzycznego, jest typowany na pewny HIT! Nowa piosenka przystojnego wokalisty jest niezwykle energetyczna, a jej teść opowiada o miłości.

Kiedy się zakochujemy, to nigdy nie myślimy, że na chwilę. Wydaje nam się, że miłość będzie trwała wiecznie i tego właśnie byśmy chcieli, bo przecież nie ma nic piękniejszego. Ale życie nie jest idealne i żaden związek taki nie jest. Z czasem stopniowo się od siebie oddalamy. Przytłacza nas codzienność. Zwłaszcza jeśli się od siebie różnimy, mamy inne cele, pragnienia. I marzenia. Wtedy właśnie wkrada się monotonia i nuda. I choć nie ma w związku wojny- to nie ma też zachwytu. Kiedy sobie to uświadomimy, budzi się w nas potrzeba wolności. Więc biegniemy za latawcem, jej symbolem. Próbujemy go dogonić, żeby znów zaznać szczęścia. Wyrywamy się ze stagnacji, żeby odnaleźć emocje, które uśpiła w nas rutyna. Może to będzie nowa miłość? Na to pytanie każdy sam musi znaleźć odpowiedź. Jedno jest pewne: trzeba szukać szczęścia. W każdej sytuacji i za wszelką cenę…- opisuje Filip Lato

Ciekawostką jest fakt, że słowa, zarówno do pierwszego singla jak i drugiego, napisała dla Filipa jedna z najlepszych na obecnym polskim rynku autorka tekstów  – Anna Saraniecka. Przypomnijmy, że kilkanaście lat temu, właśnie dzięki fenomenalnym tekstom Anny Saranieckiej, narodziła się ówczesna gwiazda undergroundowa – mroczna Renata Przemyk. Starsi słuchacze pamiętają jednak, że utwory Przemyk do skocznych nie należały. Skąd zatem pomysł aby zmienić mroczne ballady na dynamiczny pop?

Czy taka zmiana nie deprecjonuje rangi szanującej się autorki ambitnych tekstów? Przecież od  Renaty Przemyk, do młodego Filipa Lato to daleka droga. Co na to Anna Saraniecka?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 Daleka droga? Czy ja wiem? Nie wydaje mi się, moje teksty powstają wciąż przy tym samym, przedwojennym biurku:)I tylko wykonawcy są coraz młodsi. Może dlatego, że wzrusza mnie pasja z którą walczą o serca słuchaczy? We mnie też ona się nie zestarzała. Wciąż się cieszę kiedy włączam radio w samochodzie i słyszę piosenkę ze swoim tekstem.

Filip jest niezwykle zdolnym wokalistą, pianistą i gitarzystą. Doceniam jego kulturę i wykształcenie, nie tylko muzyczne. Pisałam już dla debiutantów, którzy mnie urzekli. Więc to nie jest nagła zmiana. Mówiono o mnie, że piszę cold wave. Nie jestem jednak kucharzem, który potrafi gotować wyłącznie spaghetti. Liczy się przekaz, a on funkcjonuje w każdym muzycznym stylu – powiedziała tylko nam Anna Saraniecka

Obecnie na muzycznym rynku rzadko który artysta sięga po teksty pisane przez specjalistów. Skąd wiec pomysł aby teksty do popowej płyty Filipa Lato napisała niezwykle ceniona i profesjonalna w swoim fachu Anna Saraniecka?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przy pracy nad debiutancką płytą oczywiste było dla mnie, że w warstwie tekstowej skorzystam z pomocy profesjonalistów, a Anna Saraniecka zna się na tym fachu jak mało kto w Polsce! To dla mnie naprawdę wielki zaszczyt śpiewać jej teksty w moich piosenkach. Nasza współpraca nie byłaby możliwa gdyby nie połączył nas mój management, a po jej owocach chyba mogę powiedzieć, że Ania w moich klimatach odnalazła się znakomicie!

Przy pracy nad moją debiutancką płytą nauczyłem się, że tekst w piosence jest równie ważny, a czasami nawet ważniejszy niż muzyka! Zawsze byłem z teamu „Muzyka”. Kiedy sam pisałem teksty do swoich utworów to nie przykładałem do tego aż takiej wagi jak do warstwy muzycznej; pisałem po angielsku, a więc w języku obcym dla większości moich odbiorców. Dopiero teraz rozumiem w jak dużym błędzie byłem! – wyznał dla portalu jastrzabpost.pl Filip Lato

Warstwą muzyczną oraz produkcją nowego krążka Filipa zajął się ceniony w branży muzycznej – Bartosz Zielony (TABB).

Wirtualna Polska

Nowa solowa płyta Filipa Lato ukaże się na polskim rynku już 5 października!

Jest matką wielkiego sukcesu kultowej Renaty Przemyk! Teraz zabrała się za POP i przystojnego Filipa Lato! [WIDEO]

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 9: Wiemy, kto wygrał widowiskowe show Polsatu! To ogromne zaskoczenie dla wszystkich fanów!

Kreacje gwiazd na Polsat SuperHit Festiwal 2018: Margaret, Ania Wyszkoni, Paulina Sykut, Natalia Szroeder

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska


Filip Lato – Polsat SuperHit Festiwal 2018, dzień drugi

Filip Lato – Polsat SuperHit Festiwal 2018, dzień drugi

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Filip Lato wygrał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 9

Filip Lato wygrał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 9

Filip Lato - Polsat SuperHit Festiwal 2018

Filip Lato - Polsat SuperHit Festiwal 2018

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×