NewsyRozstania gwiazd w 2022 roku. Skandal gonił skandal. Pamiętacie jeszcze te "dramy"? Niektóre toczą się do dziś

Rozstania gwiazd w 2022 roku. Skandal gonił skandal. Pamiętacie jeszcze te "dramy"? Niektóre toczą się do dziś

Rozstania gwiazd w 2022 roku
Rozstania gwiazd w 2022 roku

31.12.2022 03:15, aktual.: 31.12.2022 03:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec roku to czas podsumowań nie tylko w życiu prywatnym, ale również w świecie mediów. Redakcja Jastrząb Post przejrzała swoje archiwum i przypomniała o tym, czyje rozstania najbardziej zainteresowały was w 2022 roku. Pamiętacie jeszcze te historie? Niektóre z nich były tak wielowątkowe, że kolejne fakty na ich temat wypływały do internetu przez wiele miesięcy po ich ogłoszeniu!

Jason Momoa i Lisa Bonet

Hollywoodzcy aktorzy, Jason Momoa i Lisa Bonet, byli razem przez ponad 15 lat. Na ślubnym kobiercu stanęli jednakże dopiero w 2017 roku. Ich związek zakończył się w styczniu tego roku. Para poinformowała o tym w oświadczeniu.

Czujemy presję zmian, charakterystyczną dla tych czasów transformacji. Rozpoczyna się rewolucja, także w naszej rodzinie. Dzielimy się wiadomością, że rozstajemy się jako małżeństwo. Miłość między nami trwa i rozwija się w sposób, w jaki chce być poznana i przeżywana. Uwalniamy się nawzajem, by być tym, kim uczymy się stawać – napisali w nim.

Byli partnerzy mają ze sobą dwoje dzieci: Lolę i Nakoa-Wolfa.

Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska

Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska podobno rozstali się już w grudniu 2021 roku. Niemniej jednak – oficjalnie potwierdzili tę wiadomość w styczniu. Para nie była małżeństwem i tworzyła nieformalny związek. Jak nieoficjalnie ustaliły media, powodem rozstania był nadmiar obowiązków, którymi byli obładowani partnerzy.

Wypowiem się na ten temat raz i ostatni. Tak, to prawda. W połowie grudnia rozstaliśmy się z Mikołajem. Rozstania dla nikogo nie są łatwe. Nasze prywatne drogi się rozeszły, jednak zawodowo nadal będziecie nas mogli oglądać na scenie i ekranie. Bardzo proszę o uszanowanie naszej prywatności – apelowała Adriana.

Później media łączyły Mikołaja z Anną Głogowską, lecz żadne z nich nie potwierdziło, by naprawdę się spotykało, przez co sprawa przycichła.

Tomasz Komenda i Anna Walter

Tomasz Komenda po 18 latach został uniewinniony z zarzutów zabójstwa i gwałtu. Stał się bohaterem mediów i uporządkował życie prywatne. Związał się z Anną Walter. Wkrótce po tym, jak ujawnili łączące ich uczucia, ogłosili, że będą rodzicami. Ich syn, Filip, narodził się w 2020 roku. W lutym związek jego rodziców się rozpadł. W rozmowie z mediami oficjalnie potwierdziła to Anna.

Nie chciałabym za bardzo tego komentować – odpowiedziała Pudelkowi, zapytana o kulisy rozstania z Tomaszem Komendą – Jeszcze do niedawna walczyłam o naszą rodzinę, ale teraz najważniejsi są dla mnie moi synowie i moje zdrowie.

Para nie zdążyła sformalizować łączącego ich uczucia.

Joanna Opozda i Antek Królikowski

Joanna Opozda i Antek Królikowski ślubowali sobie wierność latem 2021 roku. W lutym na świat przyszedł ich syn, Vincent. Wkrótce po tym media poinformowały, że aktorzy rozstali się jeszcze przed porodem. Powód? Antoni wszedł w nowy związek z prawniczką, Izabelą. Od tego czasu wielokrotnie dochodziło do scysji między rodzicami Viniego. Asia publicznie zarzuciła mu, że nie płaci alimentów. W odpowiedzi – ten oskarżył ex-partnerkę o zarabianiu na ich dziecku. Wyznał nawet, że żałuje małżeństwa z Opozdą.

Z przykrością stwierdzam, że tak. To było zdecydowanie zbyt wcześnie. Rok 2021 był dla mnie bardzo trudny, wiedziałem już, że pojawi się Vincent, więc w oczywisty sposób chciałem podołać – mówił w rozmowie z Party.

Sąd jeszcze nie udzielił im rozwodu. O ile Asia pozostaje singielką, to Antek pod koniec bieżącego roku zaczął coraz śmielej opowiadać o miłości z Izabelą, aż w końcu zabrał ją na czerwony dywan. W przyszłym roku zapowiada się dalszy ciąg walki między rodzicami. Sąd musi rozpatrzyć, kto i w jakim stopniu będzie się zajmował wychowaniem małego Vincenta.

Kasia Cichopek i Marcin Hakiel

Kasia Cichopek i Marcin Hakiel zakończyli związek w marcu. Sąd udzielił im rozwodu w sierpniu. Dogadali się, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi, Adamem i Heleną. Początkowo nic nie wskazywało, że relacje ich rodziców się ułożą. Marcin sugerował, że w życiu jego byłej pojawił się nowy mężczyzna.

Chyba najtrudniejszy moment, który w tej całej sytuacji był taki, to moja była partnerka od jakiegoś czasu prosiła już o wolność, więcej wolności, przestrzeni. Ja jej to dałem, no a pewnego dnia się okazało, że ta wolność ma imię. To jest coś, na co nie byłem przygotowany i wydaje mi się, że na takie coś nie można być przygotowanym po prostu. Bo gdzieś przez te 17 lat zawsze ją kochałem i dogadywaliśmy się – powiedział o przyczynach rozstania Oli Kwaśniewskiej.

Na szczęście z czasem Cichopek i Hakiel doszli do porozumienia. Ponadto weszli w nowe związki. Kasia cieszy się szczęściem u boku kolegi z pracy, dziennikarza Macieja Kurzajewskiego, a Marcin – u boku blondwłosejDominiki, która nie chce sławy.

Dorota Gardias i Dariusz Pachut

Dorota Gardias pochwaliła się, że jest w związku z Dariuszem Pachutem w styczniu 2022 roku. W marcu ich relacja się rozpadła. Dziennikarka TVN niechętnie o tym mówiła, ale wszystko wskazuje na to, że po prostu nie dopasowali się jako para. Darek pracuje jako ratownik i jest poza show-biznesem.

Filip Chajzer i Małgorzata Walczak

Filip Chajzer i Małgorzata Walczak przez lata byli parą. Nigdy nie wzięli ślubu. Wychowywali razem syna: Aleksandra. O rozstaniu pary zrobiło się głośno w maju. Dziennikarz wyprowadził się z ich domu i zamieszkał w hotelu.

Wylewne komentowanie życia prywatnego to, jak dobrze wiecie, nie moja bajka. Dlatego wraz z Gosią najbardziej enigmatycznie, jak tylko się da, prosimy o uszanowanie naszych prywatnych decyzji. Dobro dziecka jest dla nas zawsze najważniejsze – informował po lawinie spekulacji.

Prezenter telewizyjny znalazł nową miłość. Okazała się nią młodsza o 13 lat Julia. Pod koniec roku oświadczył się jej i zapozował z nią do pierwszych zdjęć.

Ma na imię Julia i niedawno skończyła 25 lat. Jest spoza branży. Filip poznał ją w internecie i zamieszkał z nią po zaledwie kilku tygodniach znajomości. Ostatnio byli razem w Trójmieście, czym zresztą Filip sam chwalił się na Instagramie – mówił informator portalu Pudelek.

Shakira i Gerard Pique

Kolumbijska piosenkarka Shakira i kataloński piłkarz Gerard Pique rozstali się w czerwcu. Przyczyną takiego stanu rzeczy była zdrada, której dopuścił się zawodnik FC Barcelony. Zresztą już po jakimś czasie zaczął się pojawiać w towarzystwie 20-letniej kochanki. Przypomnijmy, że Shakira i Pique mają dwoje dzieci: Milana oraz Sashę. Jedynym pocieszeniem było to, że znana para nigdy nie sformalizowała związku, dzięki czemu nie mieliśmy od czynienia z publicznym praniem brudów na potrzeby rozwodu.

Sebastian Fabijański i Maffashion

Sporą sensacją stało się rozstanie Sebastiana Fabijańskiego oraz Maffashion, które ogłoszono w czerwcu. Jego powodem miały być spotkania aktora z Rafalalą i innymi kobietami. Maff tak mówiła po zakończeniu związku:

Rozstałam się z Sebastianem około trzy tygodnie temu. W planie było powiedzenie tego wspólnie (…) Komuś zależało na tym, aby uprzedzić jakikolwiek mój komunikat, tym samym odbierając mi możliwość przedstawienia mojej wersji, aczkolwiek chce od razu podkreślić, nie mam zamiaru komentować, prać brudów, to nie jestem ja. Jeśli chodzi o związki, to zawsze byłam oszczędna i jeśli chodzi o związki, to ten też nie był medialny. Mogę tylko dodać, że nie dystansowałam się od nikogo z dzieckiem, wręcz to był moment, w którym potrzebowałam, żeby ktoś był.

Wkrótce potem Sebastian przyznał się do zdradzenia dziewczyny, podkreślając, że nie zrobił tego z transpłciową celebrytką. Udzielił emocjonalnego wywiadu i opowiedział o szczegółach sprawy. Z czasem gwiazdy odnalazły spokój. Julia związała się z operatorem kamery, Mateuszem, a Sebastian – z Anną-Marią Sieklucką.

Kim Kardashian i Pete Davidson

Kim Kardashian, była żona Kanye’go Westa, przez dziewięć miesięcy spotykała się z Petem Davidsonem. Ich związek obfitował w wiele sensacji. Ye nie odpuszczał im choćby na chwilę i raz po raz kierował wobec nich kolejne ataki. Z przyczyn niezależnych od niego, para zerwała w sierpniu.

Pete jest całkowicie spontaniczny i impulsywny. Oczekuje od partnerki, że w każdej chwili wsiądzie w samolot i przyleci do niego do Nowego Jorku lub gdziekolwiek akurat się znajduje. Ale Kim ma czworo dzieci i nie jest to takie proste. Musi się skupić rodzinie. Jest po prostu wykończona – raportował Page Six.

Kardashianka i Davidson pozostali w dobrych relacjach.

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki spotykali się od 2020 roku. Sielanka skończyła się w październiku. Rozstanie pary „ogłosił” jeden z artystów hip-hopowych. Wkrótce potem potwierdził je Nikodem, w co fani nie chcieli wierzyć. Dopiero kolejne doniesienia mediów sprawiły, że sytuacja stała się klarowna. Magazyn Świat i ludzie donosił, że aktorka zdecydowała się zakończyć relację po konsultacjach ze swoją babcią, Bogusią, do której ma wielkie zaufanie.

Pani Bogusia na wieść o miłosnych zawirowaniach wnuczki poradziła jej, aby zawsze podążała za głosem serca – podał tygodnik.

Między młodymi gwiazdami nie układało się ze względu na brak czasu, wynikający z masy zobowiązań.

Kasia Warnke i Piotr Stramowski

W październiku związek zakończyli też Kasia Warnke i Piotr Stramowski. Gdy pojawili się na jednym evencie, zachowywali się dziwnie i nie zwracali na siebie uwagi. Później przez chwilę rozmawiali ze sobą… przez telefon.

Z przykrością pragniemy poinformować, że wspólnie podjęliśmy decyzje o rozstaniu. Była to decyzja trudna, lecz konieczna, aby każdy z nas na nowo mógł budować swoje życie. W trosce o dobro naszej Córki, która jest dla nas najważniejszym priorytetem, prosimy o poszanowanie naszej prywatności. Jednocześnie informujemy, że jest to nasz jedyny komentarz w tej sprawie – przekazali po powrocie domu, za pośrednictwem Instagrama.

Powodów rozstania nie podano do wiadomości publicznej. Para oczekuje na rozwód. Zanim on nastąpi, dobrowolnie podzielili się opieką nad córką, Heleną. O ile Kasia pozostała singielką, to Piotr związał się z Natalią – neurobiolożką. Poinformował o tym Super Express, który opublikował zdjęcia z randki aktora i naukowczyni.

Nieszczególnie kryli się ze swoją wzajemną sympatią. Piotr czule obejmował blondynkę, śmiechom nie było końca, a po obiedzie poszli jeszcze na wspólny spacer i wypili kawę – podał internetowy serwis gazety.

Sonia Bohosiewicz i Paweł Majewski

Sonia Bohosiewicz w 2008 roku poślubiła Pawła Majewskiego (syna reżysera Janusza Majewskiego). Para doczekała się dwóch synów: Teodora oraz Leonarda. Magazyn Dobry Tydzień przekazał w listopadzie, że rodzice chłopców ukryli przed opinią publiczną swój rozwód. Sąd w Warszawie sfinalizował tę procedurę jeszcze w czerwcu bieżącego roku.

Sprawa o rozwód Soni Bohosiewicz i Pawła Majewskiego jest zakończona. Wyrok zapadł w czerwcu 2022 r. – redakcja podała w oparciu o komentarz pracownika Sądu Okręgowego w Warszawie.

Więcej przeczytacie o tym tutaj.

Kto jeszcze rozstał się w 2022 roku?

 • Romek Gelard i Radek Pestka.
 • Kanye West i Julia Fox.
 • Chris Pine i Annabelle Wallis.
 • Tish Cyrus i Billy Ray Cyrus.
 • Anna Skura i Dawid Piątkowski.
 • Jessica Mercedes i Kuba Karaś.
 • Emma Roberts i Garrett Hedlund.
 • Michael B. Jordan i Lori Harvey.
 • Emily Ratajkowski i Sebastian Bear-McClard.
 • Sylvester Stallone i Jennifer Flavin.
 • Leonardo DiCaprio i Camila Morrone.
 • Harry Styles i Olivia Wilde.
 • Kendall Jenner i Devin Booker.
 • Paulina i Andrzej z Love Island.
 • Julia Kostera i Kacper Błoński.
 • Konrad i Oliwia z Love Island.
 • Madonna i Ahlamalik Williams.
 • Mikołaj i Patrycja z Love Island.
 • Andrew Garfield i Alyssa Miller.
 • Liam Payne i Maya Henry.
 • Bella Thorne i Benjamin Mascolo.
 • Angelina i Sasha z Love Island.
Zobacz także