Szukaj

Przyszły teść Ślotały z dnia na dzień stracił pracę w szpitalu! Jerzy Owsiak jest oburzony: „Fatalna decyzja”

Riad Haidar zwolniony ze szpitala w Białej Podlaskiej. Z dnia na dzień, po 17 latach, placówka rozwiązała z nim umowę, co oburzyło Jerzego Owsiaka. Sam Haidar uważa, że zmiany w szpitalu to "decyzja polityczna".
Riad Haidar stracił pracę w szpitalu

Riad Haidar stracił pracę w szpitalu

Riad Haidar, do niedawna poseł Koalicji Obywatelskiej, prywatnie ojciec braci Kamila i Emila Haidarów oraz przyszły teść Zosi Ślotały, stracił posadę ordynatora neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej. Decyzja dyrektora placówki odbiła się szerokim echem w mediach. Głos w sprawie zabrał nawet Jerzy Owsiak.

Riad Haidar stracił pracę w szpitalu w Białej Podlaskiej

Od połowy listopada szpitalem kieruje Adam Chodziński, radny Zjednoczonej Prawicy. Tuż po objęciu posady, w pierwszym wywiadzie dla lokalnej prasy, przekonywał, że nie przewiduje żadnych pilnych zmian w placówce. Miesiąc później wręczył wypowiedzenie Riadowi Haidarowi, który na łamach Wirtualnej Polski powiedział, że zmiany w szpitalu to „decyzja polityczna”, która „nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców”.

Władze szpitala odpowiedziały na całą sytuację oświadczeniem, w którym ujawniono kulisy kontraktu z Haidarem. Z informacji udzielonej mediom dowiadujemy się, że doktor Riad Haidar „udziela świadczeń oraz pełni funkcję lekarza kierującego oddziałem w oparciu o umowę kontraktową w wyniku konkursu na czas określony, która wygasa pod koniec grudnia”.

Riad Haidar - ojciec Emila i Kamila Haidarów

Riad Haidar – ojciec Emila i Kamila Haidarów

Jerzy Owsiak o zwolnieniu Riada Haidara

Swój apel do dyrektora szpitala wystosował Jerzy Owsiak, którzy nie przebierając w słowach, określił decyzję jako „fatalną”:

Do p. Adama Chodzińskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. (…) Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie – napisał Owsiak.

Prezes WOŚP podkreślił, że jego organizacja nigdy nie odmawiała oddziałowi wsparcia w postaci urządzeń:

Pracuje w nim sprzęt od WOŚP wartości 2,9 mln zł i stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia oddziału. (…) Wielokrotnie odwiedzaliśmy bialski oddział, widzieliśmy jak fantastyczny użytek z darów Fundacji robią zatrudnieni tam specjaliści pod wodzą dr Haidara i zawsze stawialiśmy ten właśnie oddział za wzór wielu innym placówkom w Polsce. Nie bez powodu oddział ten nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doceniliśmy w ten sposób jego profesjonalizm i światowy poziom.

Owsiak uważa, że „publiczny system opieki zdrowotnej w Polsce przeżywa dziś zapaść”. Swoją odezwę zakończył pytaniem do nowego dyrektora placówki:

Czy naprawę stać pana na to, by w taki sposób potraktować jednego z najbardziej docenianych lekarzy neonatologów w Polsce? Czy nie igra pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów?

❗ Do p. Adama Chodzińskiego, dyrektora Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej❗ Szanowny Panie…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 30 grudnia 2019

Riad Haidar o zwolnieniu ze szpitala w Białej Podlaskiej

Sam Haidar przyznał, że „nie rozumie tej decyzji, a także, że w ogóle nie będzie pracował w tej placówce”.

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazane dotychczas wsparcie, ale to już chyba koniec mojej ponad 40-letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu. Jest mi po ludzku bardzo smutno.

Haidar, w rozmowie z Wirtualną Polską, na pytanie, czy nie obawia się, że jako poseł mógłby mieć mniej czasu na kierowanie oddziałem odparł, że „absolutnie nie”:

Przez 17 lat pracowałem w samorządzie. Najpierw byłem radnym miejskim, potem przez ponad dwie kadencje radnym sejmiku wojewódzkiego. I ani jeden pacjent nie ucierpiał z tego powodu – zapewnił. Dodał, że wykonywał w tym czasie swoje obowiązki, kształcił młodych lekarzy, a oddział się rozwijał.

Kochani, Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego…

Opublikowany przez Riada Haidar Niedziela, 29 grudnia 2019


Riad Haidar

Riad Haidar Fot. screen z Facebook

Zosia Ślotała i Kamil Haidar zaręczyli się

Zosia Ślotała i Kamil Haidar zaręczyli się

Zosia Ślotała i Kamil Haidar – święta Bożego Narodzenia 2019

Zosia Ślotała i Kamil Haidar – święta Bożego Narodzenia 2019

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×