Polska dziennikarka świadkiem zamachu w Nicei. Opowiedziała o tragedii drżącym głosem

Renata Wasilewska o zamachach w Nicei

Renata Wasilewska z TVP Polonia o zamachu w Nicei

Kolejny atak terrorystyczny we Francji. Tym razem do zamachu doszło w Nicei. W trakcie święta Dnia Bastylii, gdy tysiące Francuzów bawiło się na ulicach, w tłum wjechała rozpędzona ciężarówka w trakcie pokazu fajerwerków. Potem kierowca zaczął strzelać do ludzi. W koszmarnym wypadku zginęło ponad 80 osób. Nieoficjalnie mówi się, że wśród ofiar jest dwóch Polaków.

Świadkiem zdarzenia była dziennikarka TVP Polonia Renata Wasilewska. Drżącym głosem wspomina obraz, jaki widziała na własne oczy:

Ofiary przykrywano obrusami, które zabrano z restauracji i kawiarenek. Dostaliśmy informację, że wśród ofiar jest ważny dygnitarz policji. Zamach w dniu święta narodowego Francji jest bardziej niż symboliczny i tragiczny. Francja nie zdążyła jeszcze zagoić swoich ran. To całe sprawdzanie naszych toreb na dworcach, w centrach handlowych, wydaje się teraz grą i zabawą.

Przypomnijmy, że o mały włos, a w centrum zdarzeń znalazłaby się Małgorzata Rozenek. Gwiazda w ostatniej chwili zrezygnowała z wyjazdu do Nicei.

Zobacz: Szok! Małgorzata Rozenek mogła zginąć w zamachu w Nicei!

Zobacz: Ostatnie zdjęcia i wpisy Polek, które zginęły w Nicei. Magda i Marzena miały zaledwie 20 lat

Małgorzata Rozenek o ataku w Nicei

Małgorzata Rozenek o ataku w Nicei


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×