Rafał Królikowski zmaga się z poważną chorobą: „Organizm nie wytrzymał”. Zdradził, jak wygląda jego walka o zdrowie

Rafał Królikowski

Rafał Królikowski

Rafał Królikowski zdecydował się na bardzo szczery wywiad. Znany aktor opowiedział o poważnych problemach ze zdrowiem. Jego organizm mocno się zbuntował. Nie obyło się bez pomocy specjalistów. 

Rafał Królikowski pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Sam od wielu lat robi karierę na scenie. Już jako młody chłopak zaczął grać w filmach i serialach i pokazywać się na deskach teatru. Przed kamerami debiutował u samego Andrzeja Wajdy w filmie Pierścionek z orłem w koronie. Od tamtej pory nie może narzekać na brak zawodowych propozycji. Regularnie pojawia się w nowych formatach, a prosto z planu pędzi do teatru. Przez kilka lat narzucił sobie naprawdę ekstremalne tempo pracy.

Udało mu się jednak ułożyć życie prywatne. Od wielu lat jest w szczęśliwym związku. W 1995 roku jego żoną została dziennikarka Dorota Mirska. Małżonkowie doczekali się dwóch synów. W 1998 roku na świcie pojawił się Piotr, a cztery lata później pojawił się jego młodszy brat Michała.

Rafał Królikowski zmaga się z chorobą. Ujawnił co się z nim dzieje

Aktor przez wiele lat pracował bardzo intensywnie, co łączył z życiem prywatnym i opieką nad dziećmi. W zeszłym roku życiem jego rodziny wstrząsnęła wielka tragedia. Zmarł jego rodzony brat i uwielbiany przez widzów Kusy z serialu Ranczo, Paweł Królikowski. To był dla niego ogromny cios. Już wcześniej jednak musiał stawić czoła poważnemu problemowi zdrowotnemu. U Rafała zdiagnozowano depresję. O ciężkich przejściach opowiedział w rozmowie z magazynem Viva.

Czasami po prostu trzeba przystopować i powiedzieć sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, pan ma już pięćdziesiątkę na karku, musi pan zadbać o zdrowie, podleczyć się, a nie ciągle gonić za czymś, czego i tak się nie dogoni”. A życie zrzuca na nas bomby, których się nie spodziewamy – zdradził w wywiadzie.

Przyznał, że narzucił sobie zbyt szybkie tempo pracy, co doprowadziło jego organizm do opłakanych wręcz skutków. Przez chorobę musiał diametralnie zmienić tryb życia.

Rano biegłem na zdjęcia, wieczorem spektakl, bladym świtem znów wyjazd w Polskę na kolejne występy. Organizm nie wytrzymał tego zabójczego tempa. Zdiagnozowano u mnie depresję. I wtedy mnie trzepnęło. Zacząłem chodzić do terapeuty, który mi bardzo pomógł – wyznał aktor.

Na szczęście Rafał najtrudniejsze chwile ma już za sobą, a dzięki wsparciu bliskich i pomocy specjalistów udało mu się dojść do siebie. Ostatnio coraz więcej znanych gwiazd zmaga się z problemem, jakim jest depresja. Wiele z nich zdecydowało się publicznie opowiedzieć o swoich problemach, co może okazać się wsparciem dla fanów.


Rafał Królikowski - festiwal im. Pawła Królikowskiego

Rafał Królikowski - festiwal im. Pawła Królikowskiego

Rafał Królikowski na inauguracji Specktaklove

Rafał Królikowski na inauguracji Specktaklove

Rafał Królikowski obecnie

Rafał Królikowski obecnie

Komentarze

  • Gość pisze:

    Depresje ma co 2 polak czym tu się jarac

  • Gość pisze:

    Tylko i wylacznie madrego psychologa a takich niestety jak na lekarstwo Bywa ze psycholog wiecej zaszkodzi niz pomoze nie zycze nikomu by tego akurat doswiadczyl

  • Gość pisze:

    Pomoc psychologa jest w czasach pandemii nieoceniona. Dobrze, że wreszcie mówi się wprost o naszej duszy, a nie tylko ciele.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×