Szukaj

Druzgocący widok na profilu Anety Zając. Serce gwiazdy pękło na milion kawałków, nasze też

Aneta Zając

Aneta Zając

Oczy całego świata skierowane są dziś na Australię. Od września szaleją tam pożary, które strawiły już życie co najmniej 23 osób i stały się zagładą dla 480 milionów ssaków, ptaków i gadów. Aneta Zając podpowiada, co zrobić, żeby zatrzymać tę "apokalipsę"!

Gwiazdy, zarówno zagraniczne, jak i polskie są przerażone pożarami w Australii. Tym bardziej, że człowiek w obliczu żywiołu wydaje się bezsilny, bo skuteczną walkę z ogniem utrudniają wichury, towarzyszące pożarom i temperatura przekraczająca 40 stopni Celsjusza.

Straż pożarna ostrzega, że nie zawsze będzie mogła skutecznie ratować zagrożonych. W komunikacie ochotniczej wiejskiej straży pożarnej Nowej Południowej Walii wydanym w sobotę napisano:

Niekiedy jest już za późno na ewakuację. Szukajcie jakiegoś schronienia na własną rękę, gdy zobaczycie, że ogień się przybliża.

Na niektórych terenach w Australii temperatura sięgała w sobotę ponad 40 stopni Celsjusza. W Penrith na zachód od Sydney odnotowano 48,9 stopni – było to najbardziej gorące miejsce na Ziemi. Sytuacja jest tragiczna, bo życie straciły już 23 osoby, a sześć uznaje się za zaginione. Z powierzchni ziemi zniknęło 480 milionów (!) ssaków, ptaków i gadów. Żywioł zniszczył ponad 1200 domów, wypalił miliony hektarów do gołej ziemi.

Pożary w Australii. Aneta Zając jest przerażona

Światowe gwiazdy nie czekają z założonymi rękami na to, co przyniosą kolejne dni. Zamiast tego działają na rzecz dotkniętej kataklizmem Australii.

Pink na pomoc dla strażaków walczących z dramatycznymi pożarami przekazała pół miliona dolarów. Do wsparcia finansowego na rzecz Australii zobowiązała się też Nicole Kidman. Ale polskie gwiazdy także nie pozostają obojętne. Wiele z nich w swoim mediach społecznościowych zamieszcza dramatyczne zdjęcia i apele. Teraz do tego grona dołączyła gwiazda serialu Pierwsza Miłość Aneta Zając. Opublikowała budzące grozę zdjęcie.

I zamieściła komentarz, zdradzając przy okazji, że z powodu tego, co dzieje się w Australii  jej serce pęka na milion kawałków.

To, co się dzieje w Australii dotyczy nas wszystkich… Publikuję takie zdjęcie, bo gdy patrzę na inne, serce pęka mi na milion kawałków…

Namawia też do podjęcia działania i udziela wskazówek, od czego zacząć, udostępniając w tym celu profile aktorki Mai Ostaszewskiej i modelki Anji Rubik.

Możemy coś jeszcze zrobić – napisała gwiazda.

Zobacz: Aneta Zając w skórzanej mini i kozakach. Odchudzona gwiazda ubiera się coraz odważniej. Co na to internauci?

Poniżej publikacja Anji Rubik. Znacznie mocniejsza, ale bardzo dobrze oddająca powagę tragedii z jaką zmaga się Australia i reszta świata.

View this post on Instagram

To nie żart! To jest NIE jest "normalne” ! Australia wciąż się pali! 500 MILIONÓW!!!! ZWIERZĄT SPALANYCH NA ŚMIERĆ !! Rodziny straciły domy i bliskich POTRZEBUJEMY ZMIANY !!! . ????Dla moich polskich followersów – Mamy więcej wspólnego z AUSTRALIĄ, niż myślisz! Australia jest jednym z najgorszych krajów pod względem polityki klimatycznej (CCPI 2020). Tuż obok POLSKI! Rząd Australii, podobnie jak polski rząd, nie akceptuje zagrożenia związanego ze zmianą klimatu! Oba rządy ignorują wszystkie ostrzeżenia naukowców. Oba rządy promują przemysł węglowy! Razem znajdują się w pierwszej 10 państw produkujących węgiel! Ponad 85% polskiej produkcji energii elektrycznej opiera się na węglu. W Polsce działa największa w Europie elektrownia węglowa. Deforestacja – Australia w pierwszej 10 na świecie! Polska ignoruje prawo UE i wycina chroniony przez UNESCO las białowieski co grozi upadkiem różnorodności biologicznej. Jak myślisz, dokąd to Nas doprowadzi? ( ENG) ???????? This is no joke! This is NOT “normal”. Australia is still BURNING! 500 MILLION ANIMALS BURNT TO DEATH! Families lost their homes and loved ones WE NEED TO CHANGE!!! . For my polish followers – We have more in common with AUSTRALIA than you think! Australia is ranked one of the worst countries on climate policy (CCPI 2020). Just right next to POLAND! The Australian government just like the Polish government won't acknowledge the climate change emergency! Both governments have been ignoring all warnings from scientists. Both governments are promoting the coal industry!They are both in the top 10 countries producing coal ! More than 85% of Poland’s electricity generation is based on coal. The country operates Europe’s biggest coal-fired power plant. Deforestation – Australia a global top 10 ! Poland is ignoring EU law and logging in the Unesco-protected Białowieża forest and threatening a biodiversity collapse. Where do you think this will lead to? My thoughts are with the people of Australia. #AustraliaBurns #AustraliaFires #ClimateEmergency #bushfiresaustralia

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on


Pożary w Australii

Pożary w Australii

Pożary w Australii

Pożary w Australii

Pożary w Australii

Pożary w Australii

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×