Szukaj

Michał Szpak, Cleo, Kasia Moś czy Monika Kuszyńska? Zagraniczni fani Eurowizji wybrali najlepszą polską piosenkę

Polska na Eurowizji najlepsze piosenki

Najlepsza polska piosenka na Eurowizji

Polska na Eurowizji ma ostatnio sporo szczęścia. Po dekadzie pełnej porażek (tylko dwa razy nasz reprezentant wystąpił w finale! – w 2004 i 2008), w końcu przyszło nam cieszyć się corocznymi awansami Polaków do wielkiego finału. Dwukrotnie mogliśmy oglądać ostateczne starcie z wypiekami na twarzy do samego końca , a zapewnili nam to Cleo i Michał Szpak. W związku z oczekiwaniem na Eurowizję 2018 fani konkursu przygotowali sondę, w której wybrali najlepszą polską piosenkę od 2014 roku.

Zwycięzcą internetowego głosowania na Wiwibloggs został Michał Szpak. Nie powinien nikogo zaskoczyć fakt, że to właśnie Color Of Your Life wygrało wirtualne głosowanie. Podobnego zdania byli widzowie Eurowizji, którzy w 2016 roku przyznali Michałowi trzecie miejsce – najwyższe od czasów Edyty Górniak.

Drugie miejsce przypadło Cleo, która niecałym jednym procentem głosów wygrała z Kasią Moś. Czwarte, czyli ostatnie miejsce, zajęła Monika Kuszyńska. Według internautów jej piosenka In The Name Of Love była najsłabszą polską propozycją z ostatnich lat. Zaledwie 6% głosujących zdecydowało się przyznać jej swoje pierwsze miejsce.

Która polska piosenka na Eurowizji była najlepsza? Zagłosujcie w naszej sondzie poniżej. Do wyboru macie wszystkie konkursowe propozycje  od 1994 roku, czyli edycji podczas której zadebiutowaliśmy.

Nie uwierzycie, która światowa gwiazda miała wystąpić na Eurowizji 2017! Rozmyśliła się na chwilę przed finałem

Zasady głosowania Eurowizji z 2015 roku. Który byłby MIchał Szpak?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kasia Moś na Eurowizji 2017 nie powtórzy klaskania z show Cleo

Kasia Moś na Eurowizji 2017 nie powtórzy klaskania z show Cleo

Kasia Moś w drugiej kreacji na Eurowizję 2017

Kasia Moś w drugiej kreacji na Eurowizję 2017

Monika Kuszyńska na Eurowizji 2015 w sukience Marty Kuszyńskiej

Monika Kuszyńska na Eurowizji 2015 w sukience Marty Kuszyńskiej


Moją ulubioną polską piosenką na Eurowizji jest…

×