NewsyWybrano 250 najważniejszych piosenek z Eurowizji. Aż cztery są z Polski. Edyta Górniak, Cleo, Monika Kuszyńska i... Spore zaskoczenie

Wybrano 250 najważniejszych piosenek z Eurowizji. Aż cztery są z Polski. Edyta Górniak, Cleo, Monika Kuszyńska i... Spore zaskoczenie

Najlepsze polskie piosenki na Eurowizji
Najlepsze polskie piosenki na Eurowizji
Rafał Kowalski

08.01.2016 08:30, aktual.: 08.01.2016 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Piosenki Eurowizji wzbudza duże emocje wśród fanów festiwalu nie tylko podczas jego trwania, ale i w każdym innym okresie roku. Entuzjaści koncertu prowadzą różne zestawienia i rankingi wyłaniające najlepsze i najgorsze piosenki, artystów i elementy występów z ubiegłych lat. Ostatnio wyróżniona została Monika Kuszyńska.

Najnowsze zestawienie przeprowadzone przez stronę ESCradio.com wybrało 250 najlepszych utworów spośród wszystkich 60. edycji konkursu.Najwięcej głosów zdobyła Loreen z piosenką Euphoria, którą wygrała Eurowizję 2012 (wtedy Polska nie uczestniczyła w konkursie).

Ciekawym faktem jest, że w rankingu pojawiły się aż 4 polskie utwory!

  • To nie jaEdyty Górniak na 50. miejscu (w zeszłym roku na 33.)
  • In The Name Of Love Moniki Kuszyńskiej na 79. miejscu
  • My słowianie - We Are Slavic Cleo i Donatana - miejsce 84. (spadek z 51.)
  • Chcę znać swój grzech Kasi Kowalskiej na pozycji 248. (w ubiegłym roku na 202.)

Warto dodać, że utwór Edyty Górniak z 1994 roku jest najwyżej notowaną piosenką pochodzącą z Eurowizji 1994. Artystka wyprzedziła nawet zwycięzców ówczesnego konkursu - Irlandię, która zajęła w omawianym rankingu dopiero 198. pozycję.

Dużym zaskoczeniem jest obecność Kasi Kowalskiej. Chociaż jej piosenka w 1996 roku zajęła dopiero 15 miejsce (31 punktów) to i tak zapadła w pamięć fanom Eurowizji. Docenienie po 20 latach od konkursu to chyba najważniejsze wyróżnienie dla artysty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym reprezentantom. Już nie możemy się doczekać, kto będzie reprezentował nasz kraj na Eurowizji 2016! Macie swoje typy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także