NewsyJako która Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji? Fani konkursu wróżą Polsce nawet wygraną

Jako która Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji? Fani konkursu wróżą Polsce nawet wygraną

Monika Kuszyńska
Monika Kuszyńska
Aneta Błaszczak

25.03.2015 05:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawno nie mieliśmy tyle szczęścia.

Wybór Moniki Kuszyńskiej na Eurowizję zaskoczył nawet samych fanów konkursu. Nikt nie spodziewał się, że wokalistka zostanie reprezentantką Polski, szczególnie że o wyjazd do Wiednia walczyły Doda i Edyta Górniak. Prezes TVP zdecydował jednak, że była wokalistka Varius Manx ma szansę przywieść pierwsze dla nas Grad Prix.

Bukmacherzy nie byli już na tyle optymistyczni i uplasowali Monikę w drugiej połowie konkursowych propozycji, co oznaczałoby, że jej szanse na awans do finału są bardzo niskie. Teraz pojawił się cień nadziei, że Monika zostanie zauważona i oceniona przez Europę o wiele lepiej. Wszystko dzięki pozycji startowej. W oficjalnym losowaniu kolejności występów, Polska została wybrana jako ostatni kraj. Redaktorzy eurowizja.org twierdzą, że może to dla nas oznaczać jedno - murowany sukces. Podobno ostatni zazwyczaj występowali zwycięzcy.

Od wprowadzenia półfinałów w 2008 roku, tylko dwa razy uczestnik zamykający półfinał nie zakwalifikował się do sobotniego finału (Holandia w 2009 roku oraz Serbia w 2013 roku). Dodatkowo, trzykrotnie półfinał zamykały ballady (lub wolne utwory). Każda z nich znalazła się w czołowej trójce swojego półfinału (Portugalia w 2008 roku, Bośnia i Hercegowina w 2009 roku, Grecja w 2011 roku).  Biorąc pod uwagę analizy, które zostały opublikowane po zaprezentowaniu tegorocznej kolejności startowej, prawdopodobieństwo awansu Polski wzrosło znacząco

Trzymamy kciuki i kibicujemy Monice z całych sił.

Fotografia: AKPA
Fotografia: AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także