Szukaj

Tłum osobistości ze świata polityki i mediów na pogrzebie Kazimierza Kutza

Pogrzeb Kazimierza Kutza

Pogrzeb Kazimierza Kutza. Gwiazdy pożegnały wybitnego polskiego reżysera. Kto pojawił się na ceremonii? Jak wyglądała? Zdjęcia

Gwiazdy pożegnały Kazimierza Kutza

28 grudnia w Katowicach odbył się pogrzeb Kazimierza Kutza, wybitnego polskiego reżysera. Artystę pochowano na jego ukochanym Śląsku, a w pogrzebie wzięło udział wiele znanych osobistości ze świata polityki i show-biznesu, oraz ukochana rodzina filmowca. Urnę z jego prochami złożono na cmentarzu przy ulicy Sienkiewicza. Kutz został pochowany nieopodal Zbyszka Cybulskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Wojciecha Kilara czy Krystyny Bochenek. Kto pojawił się na jego pogrzebie?

Artystę żegnali między innymi Zbigniew Zamachowski i Monika Zamachowska, Kamil Durczok, Anna Dymna, Jerzy Buzek, Andrzej Grabowski czy Krystyna Olbrychska i Daniel Olbrychski.

Kim był Kazimierz Kutz?

Kazimierz Kutz urodził się 16 lutego 1929 roku w robotniczej rodzinie w Szopienicach – obecnie dzielnicy Katowic. W 1955 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserii łódzkiej „filmówki”. Kończąc szkołę filmową, rozpoczął współpracę z Andrzejem Wajdą: w 1954 roku został jego asystentem przy filmie Pokolenie, a w 1956 pracował jako drugi reżyser na planie Kanału. Zadebiutował w 1958 roku filmem Krzyż Walecznych. 12 lat później wypuścił słynny obraz Sól ziemi czarnej, a później wypuścił Perłę w koronie i Paciorki jednego różańca.

W 1997 roku został senatorem startując jako bezpartyjny kandydat z listy Unii Wolności. Później związał się z Platformą Obywatelską. Był senatorem, wicemarszałkiem Senatu, posłem. 13 lat później, w 2010 roku, opuścił klub parlamentarny PO, stwierdził, że „partia nie zrobiła nic dla Górnego Śląska”. W dniu swoich 89 urodzin Kutz stwierdził, że nie żałuje swego politycznego zaangażowania, pomimo rozczarowania polityką w Polsce.

Gwiazdy, politycy i dziennikarze opłakują Kazimierza Kutza. Nie zabrakło poruszających wspominek

Kazimierz Kutz nie żyje. Zmarł legendarny polski reżyser. Od lat walczył z ciężąką chorobą

Ryszard Marek Groński nie żyje. W Wigilię zmarł legendarny dziennikarz i kabareciarz


Zbigniew Zamachowski i Monika Zamachowska - Pogrzeb Kazimierza Kutza

Zbigniew Zamachowski i Monika Zamachowska - Pogrzeb Kazimierza Kutza

Andrzej Grabowski - Pogrzeb Kazimierza Kutza

Andrzej Grabowski - Pogrzeb Kazimierza Kutza

Kamil Durczok - Pogrzeb Kazimierza Kutza

Kamil Durczok - Pogrzeb Kazimierza Kutza

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×