Joanna Przetakiewicz w żałobie po śmierci Jana Kulczyka: „To był mój najlepszy przyjaciel”

Joanna Przetakiewicz wspomina Jana Kulczyka

Wczoraj w nocy w Wiedniu zmarł Jan Kulczyk – wizjoner, nazywany polskim Stevem Jobsem, postać pomnikowa. To on rozwinął polską gospodarkę, wspierał instytucje sportowe i kulturalne. Niestety dziś nie ma go wśród nas – odszedł w wyniku powikłań pooperacyjnych po drobnym zabiegu kardiologicznym. Jeszcze w kwietniu w pełni sił wygłaszał płomienne przemówienie.

Zobacz: Ostatnie przemówienie Jana

Wczoraj wspominali go między innymi Lech Wałęsa i Wojciech Kostrzewa. Joanna Przetakiewicz, z którą biznesmen był związany, nie może otrząsnąć się po jego śmierci. W Super Expressie wyznała, kim przede wszystkim był dla niej Jan Kulczyk.

Jestem w wielkim szoku. To była najcudowniejsza osoba, jaką znałam, i mój najlepszy przyjaciel – wyznała Joanna w rozmowie z „Super Expressem”

Jan Kulczyk zostawił swoją rodzinę, którzy muszą ułożyć sobie dalsze życie bez swojego mentora i przyjaciela. Biznesem opiekuje się jego syn, Sebastian Kulczyk.

Zobacz: Sebastian Kulczyk na okładce Forbesa

Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz byli razem 8 lat. Kiedy Jan spotkał Joannę porównał ja do Wenus z  obrazu Botticellego „Narodziny Wenus”. Poznali się na bankiecie w 2005 roku. Nigdy nie wzięli ślubu, bo jak oboje zgodnie powtarzali, „papierek” nie był im do niczego potrzebny.

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×