NewsyJoanna Przetakiewicz otrzymała piękny prezent od Kulczyka. Tylko najbogatszy Polak mógł sobie na to pozwolić

Joanna Przetakiewicz otrzymała piękny prezent od Kulczyka. Tylko najbogatszy Polak mógł sobie na to pozwolić

Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz
Marta Borkowska
04.10.2020 07:00

29 lipca 2015 w Wiedniu zmarł Jan Kulczyk. Odejście miliardera opłakiwała najbliższa rodzina, przyjaciele i elita biznesu na całym świecie. W gronie bliskich znalazła się również Joanna Przetakiewicz.

Milioner i polska projektantka mody byli parą przez 8 lat. Kiedy Jan spotkał Joannę, porównał ja do Wenus z obrazu Botticellego Narodziny Wenus. Poznali się na bankiecie w 2005 roku. Nie wzięli ślubu w Polsce, jednak jak wynikało w jednym z wywiadów dla Gala Studio, para zawarła formalny związek partnerski, który nadał jej te same prawa co małżeństwo. W tym celu kochankowie wyjechali do swojej ukochanej Szwajcarii, w której Kulczyk kupił dom za 750 mln złotych.

Miałam dwóch mężów. Janek też był moim mężem pod prawem szwajcarskim - mówiła Joanna w programie Natalii Hołowni Gala studio.

Joanna Przetakiewicz o znajomości z Janem Kulczykiem. Dał jej piękny prezent

Obecność Jana Kulczyka w życiu Joanny Przetakiewicz dała jej wiele. To dzięki niemu zaczęła pokazywać się na salonach oraz rozwijać autorską markę modową La Mania. Kolejne jej wystąpienia w popularnych programach przyniosły jej sporą rozpoznawalność. Aktualnie celebrytka jest motywatorką, wzięła też ślub z Rinke Rooyensem.

Joanna ostatnio była gościem w programie Plotka pod tytułem Plotkersi. Zapytano ją między innymi o relację z Janem. Zapytano ją wprost, o wpływ jej związku na to, kim aktualnie jest:

Gdzie Joanna Przetakiewicz by była, gdyby nie związek z Janem Kulczykiem?

Okazuje się, że liczne grono osób uważa, że wytykając jej relację z milionerem, zranią ją. Jednak Joanna doskonale wie, że to on pomógł jej rozwinąć skrzydła:

Wiele osób zarzuca mi albo myśli, że zrobi mi tym przykrość, mówiąc, że "to Jan Kulczyk cię zbudował" albo że "to Jan Kulczyk otworzył ci skrzydła". Ja tylko mówię: ja wiem, że to była wielka miłość, wiem, że otworzył mi skrzydła, wiem, że się od niego bardzo dużo nauczyłam - powiedziała.

Były partner Przetakiewicz był bardzo ciepłą osobą, interesującą się tym, na czym jej zależało w życiu. Z otwartością przyznaje, że nauczył ją wielu biznesowych zasad.

Jan to nie był facet, który miał w nosie to, co ja robię, tylko ogólnie mu na mnie zależało, więc wiele mi przekazał, także biznesowych zasad. Jedną z jego zasad, której do tej pory się trzymam, była: nigdy nie pracuj z nikim, kogo nie czujesz i nie lubisz. Mogę nazwać siebie wielką szczęściarą, że miałam takiego nauczyciela przez dziesięć lat - dodała.

Te rady okazały się cennym prezentem, który pomógł jej w tym trudnym świecie zrobić karierę.

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk razem
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk razem
Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz nie mieli dzieci
Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz nie mieli dzieci
Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz byli parą przez osiem lat
Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz byli parą przez osiem lat
Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz
Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz
Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz i Paris Hilton
Fot. ons
Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz i Paris Hilton Fot. ons
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także