Baba Ram Dass nie żyje. Guru ruchu New Age i inspiracja Steve’a Jobsa. Zmarł w wieku 88 lat

Baba Ram Das nie żyje

Baba Ram Das nie żyje

Baba Ram Dass nie żyje. Był pionierem w doświadczeń psychodelicznych, autorem licznych bestsellerów i guru ruchu New Age. Zmarł w wieku 88 lat.

Baba Ram Dass był guru ruchu New Age. Pionierem doświadczeń z LSD i autorem licznych bestsellerów. Zmarł w wieku 88 lat.

Baba Ram Dass nie żyje. Gdzie zmarł i kim był?

Guru zmarł w swoim własnym domu w wieku 88 lat. Informacja o jego śmierci pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Instagramie.

Baba Ram Dass eksperymentował z marihuaną, ale dopiero po poznaniu Timothy’ego Leary’ego rozpoczął przygodę z substancjami psychodelicznymi. Badali wpływ psychodelików na mózg. Podawali je muzykom jazzowym, fizykom i filozofom, a później prosili ich o wypełnianie ankiet, które dotyczyły ich odczuć jakie mieli pod wpływem podanych substancji.

Zdaniem Baby Ram Dassa badani odnaleźli absolutne szczęście, szybciej myśleli, byli rozluźnieni, a niektórzy nawet odnaleźli kontakt z Bogiem. Leary i Ram Dass zaczęli włączać do swoich badań także LSD.

W książce Be Here Now, która szybko stała się bestsellerem, Ram Dass przedstawił mapę duchową rozwijającego się ruchu New Age. Dzieło zainspirowało Steve’a Jobsa, który przyznał, że po jej przeczytaniu, on i jego przyjaciele zmienili się. Wpłynęła również na George’a Harrisona, który zatytułował tak jedną z piosenek słynnego zespołu The Beatles.

W 1997 roku Ram Dass doznał udaru. Częściowo go sparaliżował i utrudniał mu mowę. Uznał to za lekcję pokory. W 2007 roku przeniósł się na Hawaje. Stamtąd udzielał internetowych lekcji.

Zobacz: Nie żyje legenda mody. Rodzina przekazała smutne wieści


Baba Ram Dass nie żyje

Baba Ram Dass nie żyje

Baba Ram Dass nie żyje

Baba Ram Dass nie żyje

Baba Ram Dass nie żyje

Baba Ram Dass nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×