NewsyNie żyje legenda mody. Rodzina przekazała smutne wieści

Nie żyje legenda mody. Rodzina przekazała smutne wieści

Emanuel Ungaro nie żyje
Emanuel Ungaro nie żyje
Aneta Błaszczak

22.12.2019 23:49, aktual.: 23.12.2019 00:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

22 grudnia zmarł Emanuel Ungaro. Ceniony w branży mody francuski projektant, który pochodził z włoskiej rodziny. W latach 60. XX wieku założył swój pierwszy butik. Krawiectwa nauczył się od ojca, u którego pracował jako nastolatek. Już wtedy wiedział, że moda jest jego ogromną pasją, z którą chce związać swoją przyszłość.

Jako 20-latek opuścił francuską prowincję Aix-en-Province i przeprowadził się do Paryża. Tam stworzył kolekcję ubrań, która odniosła wielki sukces. W roku 1968 zaprojektował swoją pierwszą kolekcję prêt-à-porter. Idąc za ciosem wyprodukował linię perfum Ungaro. W wieku 25 lat zaczął pracować dla Balenciagi.

Jego kolekcje cechowało odważne użycie koloru. Słynny Francus nigdy nie szkicował swoich projektów, bowiem uważał, że rysowanie zabija ducha kreatywności. Stawiał na pracę z nożyczkami i szpilkami na materiale.

Ungaro był żonaty i miał córkę, ale w ostatnich latach pozostawał poza centrum uwagi. Jak informowali jego najbliżsi, w ostatnich dwóch latach stan zdrowia Emanuela był "bardzo słaby".

Zmarł w wieku 86 lat. Informację o śmierci przekazano na oficjalnym Instagramie marki, która należała do artysty.

W 2019 roku świat mody stracił jeszcze jednego wybitnego artystę – legendę mody, Karla Lagerfelda. Zmarł 19 lutego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także