MET Gala 2021. Afera wokół menu. Gwiazda ujawniła, co znalazło się na talerzach: „To dlatego nie pokazują wam jedzenia”

MET Gala 2021 menu

MET Gala 2021 menu

MET Gala 2021 już za nami. Aktorka Keke Palmer była jedną z gwiazd tego wieczoru. Wszystko skrupulatnie relacjonowała na Instagramie. Pokazała między innymi, co znalazło się na talerzach. Nie wygląda to apetycznie.

MET Gala to impreza, którą od niemalże wieku żyją gwiazdy. Odbywa się ona od 74 lat, a każda kolejna edycja tego wydarzenia przyciąga śmietankę towarzyską na czerwony dywan.

Impreza od samego początku ma miejsce w gmachu znajdującego się w Nowym Jorku Museum of Art. Pojawiają się na niej najbardziej znane nazwiska świata muzyki, mody i polityki. Podczas gali zbierane są fundusze na rzecz Instytutu Kostiumów. Komisji organizacyjnej od 1995 roku przewodniczy redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu VogueAnna Wintour, która każdego z gości zaprasza osobiście.

W kolejnych latach dress code tego wydarzenia nawiązuje do tematu przewodniego. Gwiazdy zdecydowanie biorą to sobie do serca i starają się przygotować stroje, które wyróżnią ich z tłumu. Tegoroczna MET Gala inspirowana była American Independence i odnosiła się bezpośrednio do prezentowanej do 5 września 2022 wystawy In America: A Lexicon of Fashion (W Ameryce: Leksykon mody).

MET Gala 2021: relacja Keke Palmer

MET Gala to przede wszystkim pozowanie gwiazd w wymyślnych strojach na czerwonym dywanie. Zdjęcia z tej imprezy błyskawicznie obiegają media na całym świecie, a kreacje, które się tam pojawiają, są komentowane przez cały rok. W jednym z bardzo nietypowych wcieleń, które na pewno długo pozostanie w pamięci fanów, zaprezentowała się Kim Kardashian. Celebrytka na galę przybyła ubrana od stóp do głów na czarno, a cała jej twarz była zakryta maską.

Kim Kardashian – MET Gala 2021, kreacja: Balenciaga

Kim Kardashian – MET Gala 2021, kreacja: Balenciaga

Imprezę w tym roku poprowadzili: aktor Timothée Chalamet, piosenkarka Billie Eilish, tenisistka Naomi Osaka oraz poetka Amanda Gorman. Aktorka Keke Palmer natomiast była gospodynią live streamingu z wydarzenia na oficjalnym profilu Vogue’a.

Gwiazda w trakcie swojej relacji nie omieszkała pokazać talerza z jedzeniem, jakie podano gościom. Nie ukrywała, że nie jest zachwycona:

To dlatego nie pokazują wam jedzenia. Tylko się zgrywam – skomentowała.

We fragmencie, który pojawił się na Instagramie, można dostrzec, że na eleganckim talerzu znalazła się zwiędnięta sałata, a także coś, co wyglądało na risotto, kilka pomidorów i kawałki kukurydzy. Do tego widzimy kilka plasterków ogórka i jednego grzybka.

Tegoroczne menu było całkowicie wegańskie, a dziesięciu najlepszych szefów kuchni w Nowym Jorku miało za zadanie nakarmić całą grupę gości.

Bilet wstępu na imprezę to wydatek rzędu 30 tys. dolarów (ok. 115 tys. złotych). Nie dziwi więc fakt, że osoby przybywające na MET Galę mogły spodziewać się nieco lepszych smakołyków.

MET Gala 2021: menu. Co zjadły gwiazdy?

Ponadto w menu znalazły się także takie potrawy jak kremowy jęczmień z kukurydzą, marynowaną rzepą i pieczonym maitake. Goście gali skosztowali też świeżej sałatki, a na deser podano mus z jabłek i jabłkowe confit z polewą calvados. Ponadto uczestnicy imprezy mogli zasmakować w ostrej zupie z kapustą i zieleniną, które serwowano na chlebie kukurydzianym z maślanką kokosową, arancini z czarnego ryżu, arancini z kalabryjskim sosem dyniowym, a także tarcie arbuzowej z wędzoną soją i yuzu na krakersie panipuri.

Kolacja była serwowana na ręcznie malowanych talerzach z kolekcji Tory Burch Oiseau, a imiona gości wypisano na jesiennych liściach, zamiast na tradycyjnych papierowych nakryciach. Miało to pokazać ekologiczność i bycie bardziej zrównoważonym, co było jednym z tegorocznych założeń gali.

To, co pokazała Keke znajdziecie w naszej galerii.


Met Gala 2021 - Keke Palmer pokazała jedzenie

Met Gala 2021 - Keke Palmer pokazała jedzenie

Keke Palmer - MET Gala 2021

Keke Palmer - MET Gala 2021

Keke Palmer - Teen Choice Awards 2016

Keke Palmer - Teen Choice Awards 2016

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×