NewsyCzarna lista MET Gali. Kto ma zakaz wstępu? Anna Wintour zbanowała gwiazdę, która kiedyś brylowała co roku

Czarna lista MET Gali. Kto ma zakaz wstępu? Anna Wintour zbanowała gwiazdę, która kiedyś brylowała co roku

Anna Wintour - kogo nie zaprosi na Met Galę?
Anna Wintour - kogo nie zaprosi na Met Galę?
Magda Kwiatkowska
02.05.2022 21:10, aktualizacja: 03.05.2022 03:09

MET Gala jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Podczas wydarzenia zbierane są fundusze na rzecz Instytutu Kostiumów Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Impreza otwiera coroczną wystawę ubrań, w której uczestniczą najważniejsze osobistości ze świata mody, show-biznesu i sztuki. Od 1995 roku przewodniczącą komisji organizacyjnej jest Anna Wintour – legendarna redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu Vogue.

Każdego roku w maju w Nowym Jorku aż roi się od gwiazd, które tłumnie przyjeżdżają specjalnie na to wydarzenie, aby pojawić się wśród śmietanki towarzyskiej oraz jak najkorzystniej zaprezentować się na czerwonym dywanie.

MET Gala jest jedyną taką imprezą na świecie, podczas której obowiązuje dress code zgodny z tematem przewodnim wystawy kostiumów. Wiele odjechanych stylizacji przeszło już do historii mody, ponieważ gwiazdy traktują swój obowiązek bardzo poważnie. Zdjęcia z gali w kilka minut obiegają cały świat i cieszą się olbrzymią popularnością.

Na MET Gali nie ma miejsca na przypadki. Co roku Anna Wintour przygotowuje długą listę gości, a nawet osobiście akceptuje kreacje, w jakich gwiazdy wystąpią na balu.

MET Gala. Kto nie zostanie zaproszony?

MET Gala była organizowana nieprzerwanie od ponad pięciu dekad, jednak pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do odwołania przyjęcia. Mając na uwadze lawinowo rosnącą liczbę zakażeń COVID-19, uczestnicy wydarzenia byliby narażeni na niebezpieczeństwo. W tym roku jednak organizatorzy chcą, aby wszystko wróciło do normy. Po dwóch latach impreza znów odbędzie się w pierwszy poniedziałek maja – rok temu przesunięto ją na wrzesień, gdy nieco poluzowano obostrzenia, ale wszystkie uczestniczące gwiazdy musiały poddać się wakcynacji.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Gilded Glamour and White Tie, który nawiązuje do złotej ery XIX wieku. Podano również, że galę poprowadzi małżeństwo Blake Lively i Ryan Reynolds.

Przygotowania do tego szczególnego wydarzenia zaczynają się na kilka miesięcy wcześniej. To wówczas Anna Wintour tworzy listę gości, z którymi chce spotkać się na czerwonym dywanie. Niektóre gwiazdy zapraszane są co roku, inne raz na kilka lat. Wiadomo również, kto nie pojawi się na niej po raz kolejny.

W 2017 roku redaktor naczelna Amerykańskiego Vogue'a została zaproszona przez dziennikarza Jamesa Cordena do udziału w programie The Late Show, podczas którego zdecydowała się zagrać z prowadzącym w grę Spill Your Guts or Fill Your Guts. Zabawa polega na tym, aby udzielić odpowiedzi na bardzo osobiste pytanie lub zjeść wyjątkowo niesmaczną potrawę.

Podczas gry James zadał Annie pytanie o to, kogo nie zaprosiłaby po raz kolejny na MET Galę. Nie musiał długo czekać na odpowiedź. Nim umilkły śmiechy publiczności, gdy Wintour udzieliła odpowiedzi:

Donalda Trumpa.

Us Magazine udało się ustalić, że Donald nadal jest zbanowany przez Wintour i nie ma co liczyć na zaproszenie, chociaż nie pełni już funkcji prezydenta.

To się nigdy nie zmieni. Za dużo ich poróżniło – mówi źródło gazety.

Co ciekawe, według ustaleń amerykańskiego tygodnika, na galę wciąż ma wstęp córka Donalda – Ivanka Trump.

Dlaczego Donald Trump nie dostanie zaproszenia na MET Galę?

Były prezydent Stanów Zjednoczonych przed laty regularnie pojawiał się na balu. Po raz pierwszy z zaproszenia skorzystał w 2004 roku i przez kolejne pięć lat stale brylował w towarzystwie Melanii Trump. W 2011 roku zrobił sobie krótką przerwę, by po raz kolejny i zarazem ostatni zaszczycić wszystkich swoją obecnością w 2012 roku.

Między Anną Wintour i Melanią Trump kilkukrotnie dochodziło do konfliktów. W 2019 roku do redaktor naczelnej Vogue'a trafił list, w którym rzeczniczka prasowa Białego Domu zarzuciła jej stronniczość, twierdząc, że dziennikarka nie chce Melanii jako Pierwszej Damy USA na okładce swojego magazynu.

Bycie na okładce Vogue’a w żadnym stopniu nie definiuje pani Trump. Była tam długo zanim została pierwszą damą. Jej rola jako pierwszej damy Stanów Zjednoczonych i to czym się zajmuje jest o wiele ważniejsze od jakiegoś powierzchownego zdjęcia. To tylko pokazuje, jak stronniczy jest przemysł magazynów modowych oraz jak niepewna siebie oraz ograniczona jest tak naprawdę Anna Wintour. Niestety, pani Trump jest przyzwyczajona do tego typu zachowań – wyznała w liście.

Poniżej możecie obejrzeć fragment rywalizacji Anny Wintour z Jamesem Cordenem w programie The Late Show.

Melania Trump na MET Gala 2004
Melania Trump na MET Gala 2004
Melania Trump i Donald na MET Gala 2009
Melania Trump i Donald na MET Gala 2009
Melania i Donald Trump na MET Gala 2008
Melania i Donald Trump na MET Gala 2008
Melania i Donald Trump na MET Gala 2007
Melania i Donald Trump na MET Gala 2007
Melania i Donald Trump na MET Gala 2006
Melania i Donald Trump na MET Gala 2006
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także