Szukaj

Media bez wyboru. Marcin Prokop drży o przyszłość „szeregowych pracowników”

Marcin Prokop- Media bez wyboru

Marcin Prokop- Media bez wyboru

Media bez wyboru. Marcin Prokop podobnie jak inni dziennikarze postanowił wesprzeć ogólnopolski protest niezależnych mediów. Co napisał na Instagramie?

Marcin Prokop to dziennikarz z ogromnym doświadczeniem. Chociaż na początku swojej drogi zawodowej chciał działać w zupełnie innej branży, to po pewnym czasie odkrył w sobie miłość do mediów i bycia przed kamerą. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w prasie, jednak po jakimś czasie został dostrzeżony przez twórców największych telewizyjnych hitów. Wiele lat temu zadebiutował jako juror w programie Idol, gdzie oceniał wokalny talent uczestników. Później pojawiał się jako jeden z prowadzących w programie Pytanie na śniadanie, skąd bardzo szybko razem ze swoją telewizyjną partnerką Dorotą Wellman trafił do śniadaniówki TVN-u.

Dziennikarz od ponad 12 lat wita widzów w programie Dzień Dobry TVN. Marcina cechuje ogromny profesjonalizm i jeszcze większy dystans do siebie, oraz poczucie humoru. Dzięki temu zyskał on sporą grupę fanów. Bardzo prężnie prowadzi on także swoje social media, a dzisiaj postanowił poświęcić swój wpis temu co obecnie dzieje się w kraju.

Media bez wyboru. Marcin Prokop wspiera strajk niezależnych mediów

Media bez wyboru – to hasło, które zdominowało dzisiejszy dzień. Już od rana telewizja, radio, prasa, oraz portale internetowe protestują przeciwko rządowym planom wprowadzenia nowego podatku od reklam. Zarządy największych wydawnictw w Polsce zwróciły się z otwartym listem do przedstawicieli władz. W ramach ogólnokrajowego protestu nie są publikowane dzisiaj żadne treści.

Gwiazdy masowo wsparły wielki protest, a na Instagramie od samego rana możemy przeczytać mnóstwo wpisów tych, którzy postanowili przyłączyć się do strajku. Jedną z takich osób jest Marcin Prokop. Dziennikarz odważnie zabrał głos w sprawie, a swoje zdanie na ten temat opublikował w social mediach. Obawia się on o przyszłość pracowników.

List otwarty w tej sprawie na tvn24.pl Poza tym, co tam napisano, dodam od siebie, że proponowane przez rząd rozwiązanie, uderzy przede wszystkim nie w mityczne, bezimienne „zagraniczne koncerny” tylko w zatrudnianych przez nie szeregowych pracowników. bo zarządy zawsze się wyżywią. a cięcie kosztów zawsze zaczyna się od kadr. od dołu – napisał na Instagramie.

W komentarzach internautów nie brakuje słów poparcia dla Marcina, ale także dla całej akcji.

 • Druga Białoruś!
 • Co oni jeszcze wymyślą.
 • Niedługo nie będzie wolności wyboru w niczym.
 • No i oto mamy dzisiaj przedsmak tego, do czego te rządy doprowadzą, jeśli nic się nie zmieni.

W protest postanowiła włączyć się także Kinga Rusin, która, mimo iż od dłuższego czasu nie przebywa w kraju, to cały czas ma na uwadze to, co dzieje się w Polsce. Także Małgosia Rozenek zamieściła w sieci jedno zdanie, którym podsumowała dzisiejszą akcję niezależnych mediów.


Marcin Prokop - gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Marcin Prokop - gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Marcin Prokop - Sylwester 2020

Marcin Prokop - Sylwester 2020

Dorota Wellman, Marcin Prokop - Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman, Marcin Prokop - Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  A czytaliście projekt ustawy? Ciekawy jest art. 30 pkt 1.2. Coś mi to przypomina. Mróz i śnieg za oknem i nie działa nic w telewizjipoza oczywiście ” jedyną słuszną”. Wtedy też były analizowane treści (patrz cenzura)

 • Gość pisze:

  Hejterzy obudzicie się z ręką w nocniku.

 • Gość pisze:

  Te wypowiedzi to hejterzy pisowcy dlaczego TVP nie płaci podatku tylko rząd daje im miliony na propagandę PiS.

 • Gość pisze:

  Media powinny dzielić się zyskami z Polakami jak najbardziej to wprowadzić.

  • Krzysiek pisze:

   Francja Włochy Czechy i i jeszcze kilka krajów Europy podatek od reklam płacą a w Polsce to zamach na wolne media. 5% to i tak niewiele powinno być co najmniej 20%. A w mediach mówią o zamachu na wolność słowa a ludzie wierzą.

 • Gość pisze:

  Bardzo dobrze, wszędzie trzeba płacić podatki.

 • Ewaewa pisze:

  Jeżeli celebryci telewizyjni będą zarabiać mniej i będzie to poniżej ich godności, powinni się zwolnić. Na ich miejsce będą tysiące chętnych 🙂

  • Gośc pisze:

   Zgadzam się

  • Marzena pisze:

   Tak – tysiące niekompetentnych. Nam trzeba profesjonalistów, a nie tysiące chętnych. Twoje stanowisko na kasie w markecie da się zastąpić! Ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, znają się na swojej pracy i rzetelnie wykonują swój zawód już nie zastąpisz tysiącem każdych. Tak samo nie zastąpisz dobrego nauczyciela….. Ale cóż ślepców nie brakuje. Obyś rychło przejrzał (a) na oczy! Życzę, aby po odzyskaniu wzroku nie okazało się, że siedzisz na kupie gnoju…. Może będzie ciepło w tyłek, ale smród nie do wytrzymania!

 • Gienk pisze:

  Gdy pracującym się zabiera jedną czwartą pensji na podatki to media milczą. Gdy od emerytur i rent płacimy podatki, media milczą. Ale każ im płacić 5 procent dochodu z durnych reklam, to się wydzierają , że to zamach. Płacą w Austrii, we Francji, na Węgrzech. Nie mam nic przeciwko temu, żeby płacili i w Polsce.

  • Gość pisze:

   Niech płacą podatki od reklam którymi nas zalewają.15 minut filmu a 20 minut reklam,żenada.I tak oto film 1,5 h trwa 2,5h.

 • Gość pisze:

  To niech w tych mediach będzie mniej reklam to mniejsze podatki zapłacą A film będzie można w końcu oglądać ciągiem- A nie pół na pół z czasem reklamowym!!!

 • Gość pisze:

  Kto to pisze?

 • Gość pisze:

  Bardzo mi się podoba taka sytuacja brawo!
  Oraz mądre i rzeczowe komentarze,supeer!

 • Gość pisze:

  Jestem za podatkami, my wszyscy je płacimy

 • Gość srodowy pisze:

  Wszyscy porządni ludzie dziś milczą w gedcie solidarności. A tu królują pisowskie trole plujące zatrutym jadem

  • Gość czwartkowy pisze:

   Najpierw sprawdź jak się pisze słowo getto , a potem komentuj.

 • Aga pisze:

  Takiego spokoju jak dzisiaj już dawno nie było.Az chce się żyć.Nie słychać skowytu,jadu,nienawiści podżegania.Dzięki za chwile spokoju.A podatki trzeba płacić, chyba ze mieszka się w raju podatkowym.

 • POLSKA najważniejsza pisze:

  Jaka Białoruś? To ma być podatek od reklam/ tak jest w innych krajach europejskich/. Ale opozycja+tvn,gazeta wyborcza wolą jeżeli olbrzymie przychody z reklam wędrują do zagranicznych właścicieli tych mediów!!!

 • Anonim pisze:

  Okazało się że bez tych mediów można bardzo dobrze żyć . DZIEŃ MIJA BEZ SĄCZĄCEGO JADU ,JEST SUPER.Proszę nie blokować nieprzychylnego komentarza, często to robicie ,te wolne media.

 • max pisze:

  Jak mnie cieszy brak szlamu covidowego w mediach ściekowych to jest kara za pogrążenie ludzi i firm w haosie czas na was

 • Gość halszka pisze:

  100% racji pliki na Polskę a teraz Ŕząd ma się litować ,że będą cięcia etatów i bardzo dobrze niech teraz trzęsą słupami,jest ok.

 • staruszekGość pisze:

  Panie Pro kop!niech ci dziennikarze zmądrzeją-skoro ich szefowie zaraz obetnę im zarobki/sami sobie nadal będą kosić kasę np za reklamy-to powiedz Pan-warto u takich nędznych egoistycznych szefów pracować??i do tego niechętnych pańskiemu narodowi i ojczyźnie???Myśl chłopie!!!

 • Gość pisze:

  No przecież opozycja i ci co ją popierają chcieli żeby było jak w unii europejskiej to czemu się wszyscy teraz burzą?

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×