Szukaj

Media bez wyboru. Kinga Rusin wspiera strajk niezależnych mediów. Gwiazda uderza w rząd

Media bez wyboru. Kinga Rusin

Media bez wyboru. Kinga Rusin

MEDIA BEZ WYBORU- takie hasło znajdziecie dzisiaj we wszystkich niezależnych mediach. Kinga Rusin postanowiła wesprzeć ogólnopolski strajk dziennikarzy i zamieściła w sieci wymowny wpis. 

Kinga Rusin to jedna z najpopularniejszych dziennikarek w naszym kraju. Gwiazda swoją pracę w mediach rozpoczynała kilka dekad temu w Telewizji Polskiej jako prezenterka oprawy dnia. Swoje pierwsze kroki stawiała także w redakcji TeleExpressu. Przez kilka lat razem z ówczesnym mężem, Tomaszem Lisem, mieszkała w Waszyngtonie, skąd realizowała kolejne materiały dla TVP. W tym czasie pisała także do magazynu Twój Styl. Gwiazda w 1997 roku wróciła do kraju, gdzie rozpoczęła pracę w prywatnej stacji. Została prowadzącą TVN Wizjer. W 2005 roku po raz pierwszy pojawiła się jako jedna z gospodyń Dzień Dobry TVN

Ze śniadaniówką była związana przez 15 kolejnych lat. Ostatnio jej partnerem na ekranie był Piotr Kraśko. Gdy latem zeszłego roku poinformował on o swoim awansie na prezentera Faktów i odejściu z Dzień Dobry TVN, Kinga postanowiła pójść w jego ślady. Dziennikarka nie pojawiła się już w jesiennej ramówce programu i jak na razie odpoczywa od pracy w telewizji. Od kilku miesięcy razem ze swoim ukochanym Markiem Kujawą przebywa na Malediwach. Cały czas jednak obserwuje to, co dzieje się w kraju.

Media bez wyboru. Kinga Rusin wspiera strajk

Kinga pod koniec sierpnia poinformowała, że rozstaje się z Dzień Dobry TVN. Gwiazda kilka tygodni później spakowała walizki i razem ze swoim ukochanym przeniosła się na drugi koniec świata, skąd wspólnie pracują i doglądają kosmetycznego imperium Pat&Rub.

Dziennikarka nie mogła przejść obojętnie obok ostatnich wydarzeń w kraju. Kwestią czasu było, aż zabierze głos w sprawie dzisiejszego strajku niezależnych mediów. Na jej profilu pojawiło się czarno-białe zdjęcie, a pod nim wymowny opis, w którym Rusin odnosi się do rządowego pomysłu wprowadzenia nowego podatku:

#mediabezwyboru. Sprawa jest oczywista i protest też. Konstytucja, sądy, media – to cele każdej autorytarnej władzy. Na naszych oczach od 5 lat, po kolei, atakowane są filary wolnego, praworządnego państwa. PIĘĆ LAT (!), a co poniektórzy dopiero teraz się „obudzili” i publicznie „przemówili” o wolności. Inni zaś jeszcze ciągle śpią albo udają, że nie widzą i nie słyszą, byle nie stracić…

Fani dziennikarki natychmiast poparli jej słowa i starają się wesprzeć ją w komentarzach, które umieszczają pod postem. Na czym polega protest Media bez wyboru i dlaczego dziennikarze w całym kraju strajkują – wyjaśniliśmy tutaj.


Kinga Rusin - protest Media bez wyboru

Kinga Rusin - protest Media bez wyboru

Kinga Rusin broni WOŚP

Kinga Rusin broni WOŚP

Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet

Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet

Dodaj komentarz