Szukaj

Maciej Stuhr zdradził niechlubne praktyki panujące wśród aktorów: „Są tacy, którzy wolą występować pod wpływem”. Sam też miał ten problem

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr zdradził kulisy pracy aktorów. Na planie dzieją się czasami rzeczy, które nie powinny mieć miejsca w pracy. Co wyjawił w ostatnim wywiadzie?

Maciej Stuhr jest jednym z najbardziej znanych polskich aktorów. Zadebiutował w 1988 roku u Krzysztofa Kieślowskiego w filmie Dekalog X. Aktorstwo ma we krwi – talent odziedziczył po swoim ojcu Jerzym. Świetnie czuje się nie tylko przed kamerą, ale także po drugiej stronie. Dlatego próbuje swoich siła także jako scenarzysta i reżyser. Ma też bardzo lekkie pióro i jest autorem mnóstwa felietonów. Ma ogromne poczucie humoru i doskonale sprawdza się w roli kabareciarza. Człowiek orkiestra.

Maciej ma na swoim koncie wiele cenionych ról, ale to jego komediowe wcielenie w filmie Chłopaki nie płaczą przyniosło mu sporą rozpoznawalność. Na początku swojej kariery grywał głównie w komediach. Z biegiem czasu mógł zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, a nawet grać w dramatach. Teraz ma już ugruntowaną pozycję w świecie w show-biznesie, a twórcy zabiegają o to, by pojawił się właśnie w ich produkcji. W ostatnim wywiadzie aktor opowiedział, jak wyglądają kulisy jego pracy. Mało kto spodziewałby się takiego wyznania.

Maciej Stuhr o kulisach pracy przed kamerą

Aktor udzielił ostatnio wywiadu, w którym zdradził sporo o kulisach pracy przed kamerami. W show-biznesie obecny jest od kilku dekad, dlatego zna tę branżę od podszewki. W rozmowie z magazynem Wysokie Obcasy wyjawił, co naprawdę dzieje się podczas pracy na planie filmowym czy w teatrze.

Okazuje się, że aktorzy chętnie wspomagają się alkoholem. On sam również nie stronił od takich praktyk:

Są aktorzy, którzy wolą występować „pod wpływem”. W naszym środowisku bowiem istnieje spore przyzwolenie na picie (…) Wtedy się tego nie wstydziłem. Jeśli po spektaklu, w którym dzięki alkoholowi dokonałeś przekroczenia siebie samego, reżyser jest zachwycony twoją grą, to trudno się wstydzić. Gdybym dostał reprymendę od mistrza, pewnie szybciej zaprzestałbym tych praktyk.

Maciej Stuhr twierdzi, że po alkoholu aktorzy stają się bardziej otwarci, a niektórzy w ten sposób osiągają najlepsze efekty pracy, dlatego trudno pokazać im się przed publiką nie będąc pod wpływem:

Kiedy aktor zauważa, że po alkoholu dochodzi do lepszych rezultatów, zaczyna odczuwać strach, czy bez alkoholu również będzie w stanie osiągnąć takie efekty. Nieszczęście polega na tym, że aktor po alkoholu robi zdumiewające i niesztampowe rzeczy, a to w teatrze się sprawdza. Co nie zmienia faktu, że partnerować pijanemu koledze to straszna rzecz. Też tego doświadczyłem.

Maciej Stuhr nie wstydził się opowiedzieć o niechlubnych praktykach swojej pracy, co na pewno wymagało od niego wielkiej odwagi.


Maciej Stuhr - Premiera filmu

Maciej Stuhr - Premiera filmu "Sala samobójców. Hejter"

Maciej Stuhr - Orły 2019

Maciej Stuhr - Orły 2019

Maciej Stuhr – TVN wiosenna ramówka 2019

Maciej Stuhr – TVN wiosenna ramówka 2019

Dodaj komentarz

 • Iza pisze:

  Dla mnie jest raczej antypolakiem

 • Gość pisze:

  Panie Macieju uwielbiam Pana

 • Gość pisze:

  To nie jedyna profesja na Tym świecie gdzie ludzie aby się rozluźnić pijà alkohol i nie tylko.Po pewnym czasie stają się nałogowo .I tragedia

 • Zielonatara pisze:

  Pan Maciej no cóż nic szczególnego

  • Liberwig pisze:

   Lekkie pióro – ładnie powiedziane. Półgłówek i analfabeta może te swoje brednie – „dzieci przywiązywane przez Polaków do tarcz pod Cedynią”, to tylko wisienka na torcie intelektu i wiedzy tego pana – wygadywać/wypisywać z dowolną swadą licząc na to, że gawiedź niewiele mądrzejsza od niego, łyknie to jak indyk ciepłe kluski.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×