Księżniczka Charlotte już straciła przywilej, który przysługuje księciu George’owi! Przykra decyzja królowej Elżbiety II!

Księżniczka Charlotte nie przekaże dzieciom tytułu

Księżniczka Charlotte nie przekaże dzieciom tytułu

Księżniczka Charlotte nie przekaże swojego tytułu dzieciom

Próby zorientowania się w zawiłościach królewskiego protokołu, tradycji, nakazów i zakazów mogą okazać się karkołomne dla każdego, kto nie ma z tym styczności na co dzień. Przepisy, paragrafy, wyjątki od wyjątków i specjalne edykty – królowa Elżbieta II i jej poprzednicy doskonale wiedzieli jak grać prawem na swoją korzyść. Niestety, nie zawsze z korzyścią dla dalszych członków swojej rodziny.

Jak się okazuje, księżniczka Charlotte odziedziczyła tytuł, bo urodziła się jako córka następcy tronu, który z kolei sam jest synem następcy tronu. Jej dzieci – o ile Charlotte nie wskoczy w rankingu o oczko wyżej i nie zastąpi księcia George’a w prostej linii wiodącej do zostania królem lub królową – nie będą już miały tego przywileju i będą musiały się zadowolić tytułem lady lub lord. Oczywiście o ile królowa nie postanowi inaczej.

Z podobnym problemem spotkają się dzieci księcia Harry’ego, które w prostej linii będą prawnukami obecnej królowej. Podniesienie do rangi księcia lub księżniczki zyskają dopiero gdy na tronie zasiądzie książę Karol – co wcale nie jest takie pewne. Skąd to zamieszanie?

Rodzina królewska szykuje niezłe show! Wyciekły szczegóły dotyczące zaręczyn i ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle!

Królewski protokół w Wielkiej Brytanii zakłada, że prawo do dziedziczenia tytułu ma jedynie męski potomek lub taki, którego od aktualnie panującego władcy dzieli tylko jedno pokolenie. Dlatego też w przypadku księcia George’a, który po ojcu i dziadku jest bezpośrednim dziedzicem tronu, tytuł pozostanie tam, gdzie być powinien, gdy na świat przyjdą jego dzieci, a pociechy księżniczki Charlotte będą musiały zadowolić się pośledniejszymi honorami.

Oczywiście o ile nie wystąpi wyjątek od reguły – jak w przypadku dzieci księżniczki Anny, córki królowej Elżbiety II. Jej dzieci mogłyby nosić książęcy tytuł, jednak ich rodzice zdecydowali się nie przyjmować go od królowej matki i w ten sposób Zara oraz Peter zostali bez przywilejów związanych z tytułem.

Podobna sytuacja spotkała księżniczkę Margaret, siostrę królowej, skończyła się jednak inaczej. Ona i jej mąż, fotograf Antony Armstrong-Jones zdecydowali, że Antony przyjmie lordowski tytuł (pan na Snowdon) i w ten sposób ich dzieci odziedziczyły królewskie prawa.

Skomplikowane, prawda? A to zaledwie czubek góry lodowej.

Dlaczego rodzina królewska NIGDY nie rozdaje autografów? Wyjątek zdarzył się tylko RAZ

Księżna Kate złamała odwieczną rodzinną tradycję! Królowej Elżbiecie II to się nie spodoba!

Jakim dzieckiem jest księżniczka Charlotte? Książę William zdradził niepokojące szczegóły!

Księżniczka Charlotte wylatuje z Polski do Niemiec

Księżniczka Charlotte wylatuje z Polski do Niemiec

Księżna Kate z księżniczką Charlotte w Warszawie

Księżna Kate z księżniczką Charlotte w Warszawie

 

 

 


Zapłakana księżniczka Charlotte w Niemczech

Zapłakana księżniczka Charlotte w Niemczech

Księżniczka Charlotte przewróciła się w Niemczech

Księżniczka Charlotte przewróciła się w Niemczech

Księżna Kate, księżniczka Charlotte w Kanadzie

Księżna Kate, księżniczka Charlotte w Kanadzie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×