Szukaj

Królową Elżbietę II nieźle poniosło. Tylko przy niej księżna Kate ma zakaz noszenia jednego rodzaju butów

Księżna Kate i królowa Elżbieta II

Księżna Kate i królowa Elżbieta II

Jakich butów nie mogą nosić brytyjskie księżne?

Królowa Elżbieta twardo rządzi Wielką Brytanią od ponad 60 lat. Znana jest ze swojego niezłomnego charakteru i przekonania, że przede wszystkim jest królową, a dopiero w drugiej kolejności Elżbietą – matką, babcią. Z tego powodu nie przyszła nawet na ślub swojego syna, księcia Karola, kiedy ten żenił się z Camillą Parker Bowles. Uznała bowiem, że jako głowa kościoła nie może w ten sposób wyrazić swojego poparcia dla tego związku.

Królowa stosuje się do wielu reguł dworskiej etykiety, często zupełnie niezrozumiałych dla przeciętnych śmiertelników, i tego samego wymaga od innych. Dlatego osoby z jej otoczenia wiedzą, że jeżeli ona coś kwestionuje, to nie należy z nią dyskutować, tylko dostosować się do oczekiwań – a te… są jasne – buty na platformie są okropne i żadna kobieta z rodziny nie może się w nich pokazywać w towarzystwie monarchini:

Wszyscy w rodzinie królewskiej wiedzą, ze królowa nie znosi butów na platformach i żadna z pań nigdy ich nie zakłada na spotkania z Elżbietą. To niepisana zasada w Pałacu Buckingham, ale wszystkie damy mają jej świadomość. Kate, która bardzo lubi platformy zakłada je tylko kiedy wie, że nie spotka się z królową. Meghan Markle też będzie musiała się dostosować do tej niezwykłej reguły – pisze internetowe wydanie magazynu OK!.

Znając podejście Meghan jest szansa, że może próbować walczyć i z tą zasadą. Ciekawe tylko kto wyjdzie z tego „pojedynku” zwycięsko.

Zobacz: Księżna Kate nie przepada za Meghan Markle! Wprowadza zatem radykalne zmiany na królewskim dworze!

https://jastrzabpost.pl/newsy/tiara-na-glowie-ksieznych-co-oznacza-kto-ja-moze-nosic_621413.html

Zobacz: Jak naprawdę nazywa się brytyjska rodzina królewska? To dopiero skomplikowana sprawa!


Księżna Kate w butach na koturnie

Księżna Kate w butach na koturnie

Księżna Kate w butach na koturnie

Księżna Kate w butach na koturnie

Księżna Kate w szpitalu w Londynie

Księżna Kate w szpitalu w Londynie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×