Szukaj

To oburzające! Rodzina królewska wprowadziła zmiany do testamentu księżnej Diany wbrew jej woli!

księżna Diana smutna, choroba

księżna Diana smutna, choroba

Testament księżnej Diany

Życie księżnej Diany było gotowym materiałem na film. W wieku zaledwie nastu lat wyszła za księcia Karola, następcę brytyjskiego tronu, urodziła dwóch synów, których kochała ponad życie, była zdradzana, upokarzana, odzyskała wolność po rozwodzie i straciła życie w okropnym wypadku. Przeżyła rok, czerpiąc z życia całymi garściami, nim okrutny los spłatał jej ostatniego, śmiertelnego figla. Miała tylko 36 lat.

Okazuje się, że nawet po śmierci została oszukana przez rodzinę królewską. W testamencie, który każdy członek rodziny królewskiej spisuje „na wszelki wypadek”, księżna Diana zamieściła kilka bardzo konkretnych dyspozycji:

  • 75 procent jej biżuterii i kosztowności miało zostać rozdzielone między jej synów, a pozostałe 25 procent miało trafić do dzieci chrzestnych księżnej Diany, które miały wtedy po 17 lat
  • 50 tysięcy funtów miał otrzymać jej lokaj, Paul Burrell
  • Jej wart 21 milionów funtów majątek miał zostać przekształcony w fundusz powierniczy i wydany książętom, gdy ukończą 25 rok życia

Wykonawcami testamentu miały być siostra księżnej Diany oraz jej matka. To one miały dopilnować, by jej życzeniom stało się zadość, niestety, na drodze stanęła rodzina królewska.

Jak zmieniono testament księżnej Diany?

W grudniu 1997 roku matka księżnej Diany i jej siostra udały się do sądu, by uzyskać zgodę na dysponowanie majątkiem księżnej wedle zmienionych zapisów w testamencie. Zostały do tego nakłonione – lecz nie wiadomo w jaki sposób – przez rodzinę królewską. Co zmieniono w testamencie?

  • Książęta nie otrzymali należnej im części majątku po zmarłej matce aż do 30 roku życia
  • Chrześniaki Diany, którym księżna obiecała  swoim testamencie 25 procent swojego majątku, otrzymały pojedynczy przedmiot na pamiątkę, wybrany przez siostrę i matkę Królowej Ludzkich Serc. I to dopiero po tym, jak książę Harry skończył 30 lat.

Tajemnicą pozostaje dlaczego życzenia Diany nie zostały uszanowane. Co by na to powiedziała? Jak czują się z tym faktem jej synowie? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.

Cała księżna Diana. Księżniczka Charlotte udowodniła, że ma w sobie więcej z Lady Di niż ktokolwiek inny w rodzinie królewskiej

Księżna Diana zachwyciła świat tą kreacją, ale książę Karol dostał szału! „Zamierzasz w tym iść?”

Wspomnienia, które bolą. Książę Harry i książę William opowiedzieli o ostatniej rozmowie z księżną Dianą

 


Księżna Diana i książę Karol – pierwsze publiczne wyjście

Księżna Diana i książę Karol – pierwsze publiczne wyjście

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×