Księżnej Dianie włożono do trumny dwie ważne pamiątki. Jedna dotyczyła synów, druga była największym amuletem

Księżna Diana

Księżna Diana

Kilka dni temu obchodziliśmy kolejną rocznicę śmierci księżnej Diany. Minęły już 24 lata od momentu, gdy zginęła w tragicznym wypadku. Wiadomo, jakie pamiątki włożono jej do trumny. Były bardzo osobiste.

Księżna Diana była jednym z najbardziej lubianych członków brytyjskiej monarchii. Do rodziny królewskiej dołączyła dzięki małżeństwu z następcą tronu – Karolem. Przed ślubem nie znali się zbyt dobrze, a po czasie okazało się, że syn królowej Elżbiety II swoje uczucia ulokował w kimś zupełnie innym. Mimo wszystko narzeczeni powiedzieli sobie sakramentalne tak. Pobrali się w londyńskiej katedrze św. Pawła, a wydarzeniu temu z wypiekami na twarzy przyglądali się nie tylko Brytyjczycy, a niemal cały świat. Młodziutka księżna miała wtedy zaledwie 20 lat.

Chociaż ślub pary wyglądał jak bajka, to ich późniejsze życie szybko przerodziło się w pasmo dramatów. Karol cały czas kontaktował się z Camilą Parker-Bowles, o którą Diana była bardzo zazdrosna. Między małżonkami dochodziło do kłótni i pomimo tego, że starali się wykonywać powierzone im przez monarchię obowiązki, to ich związek chylił się ku upadkowi.

Księżna Diana została pochowana z dwiema ważnymi pamiątkami

Życie księżnej u boku Karola nie było usłane różami. Postanowiła ona całkowicie poświęcić się synom, którzy są owocem tego związku, czyli Williamowi i Harry’emu. Z czasem doszło do rozwodu, który ostatecznie zakończył trwającą kilka lat separację. Diana i syn królowej Elżbiety II oficjalnie przestali być małżeństwem 28 sierpnia 1996 roku.

Królowa ludzkich serc, jak nazywali ją Brytyjczycy, długo nie nacieszyła się wolnością z dala od monarchii. Podczas wakacji w Paryżu, które spędzała u boku swojego nowego partnera, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Diana i Dodi Al-Fayed zginęli podczas ucieczki samochodem przed paparazzi 31 sierpnia 1997 roku.

Pogrzeb księżnej odbył się 6 września w Opactwie Westminster w Londynie. W kondukcie żałobnym tuż za trumną podążali jej dwaj nastoletni synowie, brat księżnej – Charles Spencer, książę Karol i książę Filip. Diana najbardziej na świecie kochała swoich synów, i to ich zdjęcie włożono jej do trumny.

Trafiła tam też bardzo osobista pamiątka, czyli różaniec, który otrzymała w prezencie od Matki Teresy z Kalkuty. Społeczne działania księżnej urzekły obecnie już świętą, a spotkały się one na dwa miesiące przed wypadkiem księżnej.

Matka Teresa zmarła zaledwie kilka dni po matce Harry’ego i Williama.


Księżna Diana - grób

Księżna Diana - grób

Księżna Diana - kwiaty na jej grobie

Księżna Diana - kwiaty na jej grobie

Zmiażdżony mercedes, w którym zginęła księżna Diana

Zmiażdżony mercedes, w którym zginęła księżna Diana

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×