Królowa wydała oświadczenie ws. księcia Andrzeja. Mocne słowa monarchini

Królowa Elżbieta, książę Andrzej

Królowa Elżbieta, książę Andrzej

W 2019 roku media obiegła wieść o tym, że książę Andrzej spotykał się z nieletnimi dziewczynami. Sprawa ponownie wróciła na świecznik. Królowa Elżbieta II nie miała litości względem syna i jeszcze przed zapadnięciem wyroku odebrała mu to, co było dla niego najcenniejsze.

Książę Andrzej w 2019 roku złożył rezygnację z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. Decyzję tą podjął po tym, jak w brytyjskich mediach wybuchła afera z jego udziałem. Dziennikarze donosili, że syn królowej Elżbiety spotykał się z nieletnimi dziewczynami. Dowodem na to miały być zdjęcia udostępnione przez jedną z jego ofiar.

Brat księcia Karola dopiero po kilku miesiącach odniósł się do tych plotek. W rozmowie z dziennikarzami BBC przyznał, że żałuje utrzymywania kontaktów z Jeffreyem Epsteinem, który został skazany za wykorzystywanie nieletnich.

Żałuję tego, bo to nie było zachowanie godne członka rodziny królewskiej. Staramy się zachowywać najwyższe standardy. Po prostu zawiodłem – powiedział.

Krótko po tym sąd w sprawie przeciwko Ghaslaine Maxwell, współpracownicy Epsteina, zdecydował, że ze względu na ważny interes społeczny, cześć dokumentów zostanie odtajniona. Wśród nich znalazły się zeznania Virginii Giufree, która opowiedziała o tym, jak wyglądały ich spotkania.

Kochał moje stopy i nawet lizał przestrzenie między palcami moich stóp. […] Nie było uczucia w tej intymności, którą dzieliliśmy. Byłam dla niego tylko kolejną dziewczyną, on dla mnie kolejną pracą.

Teraz sprawa ponownie wróciła na świecznik, ponieważ sąd odrzucił wniosek prawników księcia Andrzeja. To przelało czarę goryczy.

Królowa Elżbieta II odebrała księciu Andrzejowi przywileje

Sprawa w związku z wykorzystywaniem nieletnich przez księcia Andrzeja cały czas jest w toku. Jego prawnicy w ostatnim czasie wystąpili do sądu z wnioskiem o oddalenie pozwu Virginii Giufree, ponieważ ta zawarła ugodę finansową z Jeffreyem Epsteinem. W takiej sytuacji nie można wykluczać, że sprawa z powództwa cywilnego przeciwko synowi monarchini trafi do sądu. Aby tego uniknąć, obie strony musiałaby zawrzeć ugodę pozasądową.

Wiele wskazywało na to, że książę Yorku nie odpowie za swój czyn, ponieważ pokrzywdzona zawarła w 2009 roku porozumienie z Epsteinem. Otrzymała 500 tys. zł i zobowiązała się do tego, że zrezygnuje z roszczeń wobec niego oraz innych osób i podmiotów, które mogły być potencjalnym pozwanym, którym mógłby być syn królowej. To tłumaczenie nie było jednak wystarczające. Sędzia Lewis Kaplan już wcześniej wyznaczył wstępny termin rozprawy na okres między wrześniem a grudniem 2022 roku.

Można sobie tylko wyobrazić, jak bardzo zdenerwowała się królowa, gdy dowiedziała się, że jej syn ma trafić przed oblicze sądu. Nie zastanawiając się ani przez chwilę, pozbawiła go wszystkich tytułów militarnych oraz patronatów. Tym samym rodzina królewska odcięła się od księcia Andrzeja, a on będzie odpowiadał przed sądem jako osoba prywatna.

Za zgodą królowej tytuły wojskowe i patronaty królewski księcia Yorku zostały zwrócone królowej. Książę Yorku nadal nie będzie podejmował żadnych obowiązków publicznych i broni tej sprawy jako osoba prywatna.

Trzeba przyznać, że królowa potrafi być bardzo surowa. Myślicie, że książę Andrzej ma jeszcze jakieś szanse na to, by uniknąć odpowiedzialności za zarzucany mu czyn?


Książę Andrzej pedofilem?

Książę Andrzej pedofilem?

Księżniczkę Eugenię do ołtarza poprowadził jej ojciec książę Andrzej

Księżniczkę Eugenię do ołtarza poprowadził jej ojciec książę Andrzej

Książę Andrzej

Książę Andrzej

Komentarze

 • Sherlock Holmes pisze:

  Ballada o Januszku, w wersji Lilibet (geny córki kucharki).

 • Gość pisze:

  Taką decyzję powinna podjąć zaraz po tym, jak oskarżyła go Virginia Giufree, a Andrzej oświadczyl w oficjalnym wystąpieniu, że jej nie zna i nigdy tej osoby nie spotkał, podobnie jak Epsteina.
  Zaraz po jego „exposé”, pojawiły się w mediach znane już zdjęcia Andrzeja w bardzo bliskiej zażylosci z oskarżającą go Virginia Giufree.
  Jednak dalej rżnął głupa, i dalej szedł w zaparte, a Epsteina mógł spotkać na jakims towarzyskim spotkaniu, ale nie zna go prywatnie i nie malial i nie ma z nim żadnych kontaktów.
  Tu znowu media zaserwowały caly „album” zdjęć Epsteina z Andrzejem z zakresu wielu lat, w bardzo zażyłych relacjach, bardzo różnych, prywatnych okolicznościach, ba nawet pokazali. jak Epstein ze swoją naganiaczka wyleguja się ww prywatnej szkockiej rezydencji królowej Elżbiety II . Zdjęcie ma pochodzić z 1999 roku, a do posiadłości miał go zaprosić właśnie skompromitowany książę Andrzej
  A królowa dalej nic nie zrobiła, poza zabraniem go z widoku mediów.
  Zadziałała dopiero, jak sad wyznaczył termin rozprawy na którą Andrzej MUSI się stawić.
  Ta „surowa” decyzja, to nic innego, jak chowanie się przed odpowiedzialnością braku decyzji i tolerowaniu lgarstw syneczka.
  BRK, to w obecnym wydaniu stajnia Augiasza.
  Fuj.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×