NewsyKrólowa Elżbieta II ma koronawirusa! Pałac wydał oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia monarchini

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa! Pałac wydał oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia monarchini

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa
Królowa Elżbieta II ma koronawirusa
Krystyna Miśkiewicz

20.02.2022 13:20, aktual.: 20.02.2022 22:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Kilka dni temu minęło 70 lat od momentu, kiedy przejęła koronę po swoim przedwcześnie zmarłym ojcu królu, Jerzym VI. Wstępując na tron Wielkiej Brytanii, miała nieco ponad 20 lat. Od tamtej pory nieprzerwanie włada podległymi jej terytoriami. Dla Brytyjczyków jest prawdziwą ikoną i chodzącą legendą.

Monarchini w ostatnim czasie musiała zmierzyć się z wieloma problemami. Najpierw mnóstwo trosk przysporzył jej wnuk, książę Harry. Razem z żoną zrezygnował on ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej i wyniósł się do USA, co owiane było sporym skandalem. W zeszłym roku monarchini pożegnała ukochanego męża, księcia Filipa. Spędziła z nim 74 lata życia. Ojciec księcia Karola zmarł w wieku 99 lat, co było wielkim ciosem dla rodu Windsorów.

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa

Królowa Elżbieta II od ponad dwóch lat żyje w izolacji i rzadko spotyka się z poddanymi, a także rodziną. Wszystko ze względu na szalejącą pandemię Covid-19. Monarchini ostatnio też podupadła na zdrowiu i odwołała kilka spotkań i służbowych podróży, o czym poinformowali przedstawiciele monarchii. Od kilku dni Brytyjczycy drżeli o zdrowie 95-latki, ponieważ jej syn książę Karol otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19. Ojciec Williama i Harry'ego po raz drugi mierzy się ze śmiertelną chorobą.

Dzisiaj rano Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 i obecnie izoluje się. HRH jest głęboko rozczarowany, że nie może uczestniczyć w dzisiejszych wydarzeniach w Winchester i będzie chciał przełożyć swoje odwiedziny na jak najszybszy termin - informował Clarence House.

Wiadomo było, że kilka dni przed oficjalnym potwierdzeniem choroby odwiedził swoją matkę. Niestety właśnie przedstawiciele monarchii potwierdzili to, czego obawiali się Brytyjczycy i fani monarchii z całego świata. Królowa również zmaga się z koronawirusem.

Będzie nadal otrzymywać opiekę medyczną i będzie postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi - brzmi oficjalne oświadczenie.

O wszystkim poinformowała zagraniczna prasa, a także stacja BBC.

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II - 70-lecie panowania
Królowa Elżbieta II - 70-lecie panowania
Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie
Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także