Szukaj

Królowa Elżbieta II ma własnego… McDonalds’a! Działa dla niej już od dwóch lat!

Królowa Elżbieta II, McDonalds

Królowa Elżbieta II, McDonalds

Królowa Elżbieta II ma swój McDonalds

Wow, to doprawdy zaskakujące wieści! Królowa Elżbieta II, najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii, posiada wiele posiadłości – Sandringham House, Balmoral, zamek Mey… Ponadto własnością królowej jest Księstwo Lancaster, wyceniane na 310 milionów funtów i przynoszące dochód 9,811 milionów funtów. Do Elżbiety należą również posiadłości koronne o wartości 6 miliardów funtów, jednak nie jest to tak zaskakujące jak fakt, że poprzez swój majątek Elżbieta stała się również właścicielka McDonalds’a!

Część terenu w parku handlowym Banbury Gateway w Oxfordzie należy do korony brytyjskiej, a tak się składa, że znajduje się tam również restauracja McDonald’s (otwarta w 2015 roku). Mało tego, w rękach królowej znajduje się także popularna, tania sieciówka Primark oraz restauracja Ed’s. Same firmy co prawda należą do kogoś innego, ale prawo brytyjskie mówi o własności suwerennej na rzecz Korony. Co z kolei oznacza, że wszystkie rzeczy na ziemi królewskiej należą do króla – obecnie królowej.

Miło…

Zobacz: Książę Karol zapowiedział pierwsze zmiany w rodzinie królewskiej! Już szykuje się do przejęcia tronu!

Zobacz: Księżniczka Charlotte już straciła przywilej, który przysługuje księciu George’owi! Przykra decyzja królowej Elżbiety II!

Zobacz: Księżna Kate złamała odwieczną rodzinną tradycję! Królowej Elżbiecie II to się nie spodoba!


Królowa Elżbieta II ma własnego McDonalds'a! (fot. ONS)

Królowa Elżbieta II ma własnego McDonalds'a! (fot. ONS)

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Dodaj komentarz

Komentarze są wyłączone

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×