Kora nazwała go hieną, a on zemścił się po jej śmierci. Sprzedał do mediów osobistą tragedię gwiazdy: „Była w bardzo trudnej sytuacji”

Kora Złoty Maanam

Kora Złoty Maanam

Ryszard Olesiński wyjawił nieznane fakty z życia Kory

Olga Sipowicz swoją karierę rozpoczynała z zespołem Maanam. Po jakimś czasie ich drogi się rozeszły. Kiedy kilka lat temu grupa muzyczna próbowała wrócić na scenę z nową wokalistką, Kora bez ogródek nazwała autorów pomysłu „hienami cmentarnymi”. Po śmierci artystki zespół postanowił ponownie się reaktywować. Dlaczego?

Fani Kory grożą muzykom „Złotego Maanamu”. Doczekali się ostrej odpowiedzi od wokalistki

Przez lata właścicielami marki Maanam byli wokalistka i lider zespołu, czyli Kora i jej pierwszy mąż Marek Jackowski. W 2013 roku Jackowski zmarł na zawał serca. Po tragicznym zdarzeniu silniejsze stawały się głosy o reaktywacji zespołu pod nazwą Złoty Maanam z nową wokalistką, Karoliną Leszko. Ten pomysł nie spodobał się Korze:

Ciekawe, czy gdyby ktoś założył Gold Google, to firma Google nie miałaby nic przeciwko temu? I wszyscy przeszliby nad tym do porządku? – pytała Kora.

Olga byłych kolegów z zespołu nazwała „hienami cmentarnymi”. Takie określenie nie spodobało się muzykom. Po latach postanowili jej to jednak wybaczyć, przy okazji sprzedając do mediów osobistą tragedię gwiazdy:

Ja Korze już wybaczyłem te przykre słowa, które powiedziała. Ona była wtedy w bardzo trudnej sytuacji, bardzo trudnym okresie. Marek wtedy zrezygnował ze współpracy z nią. Na dodatek odebrał jej prawo do używania nazwy Maanam. To on razem z Milo Kurtisem był współtwórcą tej nazwy. Za dużo się rzeczy wtedy nałożyło, więc jej rekcja była uzasadniona – powiedział Ryszard Olesiński w rozmowie z Fakt24.

Nie da się ukryć, że na „nową Korę” – Karolinę Leszko – spłynęła fala hejtu. Wokalistka niedawno zabrała głos w temacie, teraz sprawę skomentował Olesiński. Przyznał, że nie rozumie takiej sytuacji, zwłaszcza, że grupa odprowadza tantiemy autorskie od każdego koncertu i nie zarabia na czyimś dorobku:

Hejt, z którym mieliśmy do czynienia na samym początku był bardziej uzasadniony. Wszyscy upatrywali początek działalności Złotego Maanamu jako konflikt interesów. Ale tego, co dzieję się teraz – nie potrafimy zrozumieć. To jest sprawa ewidentnie zorganizowana. Pod postami czy materiałami na YouTube możemy zobaczyć „piki” hejtu, które trwają ok. 10 minut. Jestem przekonany, że to robi wąska grupa ludzi (…)  Złoty Maanam to nie jest Maanam, nikt nigdy nie zastąpi Kory i Marka Jackowskiego. Odprowadzamy tantiemy autorskie od każdego koncertu.

Przekonują was takie tłumaczenia?

Ostatnia prośba Kory do męża chwyta za serce. Kamil Sipowicz ujawnił skrywany sekret artystki

Wzruszający widok. Tabloid pokazał, jak wygląda grób Kory miesiąc po pogrzebie

Rodzina ujawniła jedno z ostatnich zdjęć Kory. Uśmiechnięta gwiazda czule przytula wnuka

Maciej Maleńczuk przerwał hołd dla Kory na festiwalu w Sopocie! Publiczność była oburzona [WIDEO]


Kora i Marek Jackowski

Kora i Marek Jackowski

Kora i Marek Jackowski

Kora i Marek Jackowski

Kora i Marek Jackowski

Kora i Marek Jackowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×