Mikołaj Roznerski o prezentach na święta

Jak Basia Kurdej-Szatan spędzi święta?

Ewelina Lisowska o Eurowizji

Karolina Kraśko o świątecznej imprezie charytatywnej

Święta w domu Małgorzaty Sochy. Jak wyglądają?

Weronika Rosati oceniła Kim Kardashian

Frąckowiak i Przetakiewicz o swoich relacjach

Magda Frąckowiak fachowo o stylu Meghan Markle

Smutna Siwiec narzeka na święta

Wiktoria Gąsiewska zawiesza karierę: "Będę musiała zniknąć"

Kożuchowska o współpracy z agencją pr Lewandowskiej

Anna Czartoryska o trzeciej ciąży. Zdradziła płeć dziecka

Gwiazdy o prezentach na święta. Co znajdują pod choinką?

Ile i jak Siwiec schudła po porodzie?

Lisowska o związku. Jak unikają paparazzi?

Ola Nguyen o MasterChefie. Dlaczego wzięła udział?

Wieniawa o Halejcio: "Chce mi odbić chłopaka". Co ona na to?

Co słychać u Matyldy Damięckiej?

Przetakiewicz o rozmiarach męskości: "Mężczyźni, którzy mają małego nie troszczą się o kobiety"

Kasia Warnke oceniła łysego Piotra Stramowskiego

Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Anna Samusionek pokazała poruszający film z córką ze szpitala. „Powoli wstajemy na nogi”
Anna Samusionek pokazała poruszający film z córką ze szpitala. „Powoli wstajemy na nogi”

Anna Samusionek pokazała poruszający film z córką ze szpitala. „Powoli wstajemy...

Anna Samusionek pokazała poruszający film z córką ze...

Co Rozenek oddała na WOŚP? Już bardziej cennych i osobistych rzeczy nie mogła przekazać!
Co Rozenek oddała na WOŚP? Już bardziej cennych i osobistych rzeczy nie mogła przekazać!

Co Rozenek oddała na WOŚP? Już bardziej cennych i osobistych rzeczy...

Co Rozenek oddała na WOŚP? Już bardziej cennych...

Liam nie odkleja się od Wojtka Szczęsnego! Marina uchwyciła najsłodszy moment ich zabawy! [WIDEO]
Liam nie odkleja się od Wojtka Szczęsnego! Marina uchwyciła najsłodszy moment ich zabawy! [WIDEO]

Liam nie odkleja się od Wojtka Szczęsnego! Marina uchwyciła najsłodszy moment...

Liam nie odkleja się od Wojtka Szczęsnego! Marina...

Dziś środa, 19.12.2018

Kora nazwała go hieną, a on zemścił się po jej śmierci. Sprzedał do mediów osobistą tragedię gwiazdy: „Była w bardzo trudnej sytuacji”

Kora Złoty MaanamRyszard Olesiński wyjawił nieznane fakty z życia Kory

Olga Sipowicz swoją karierę rozpoczynała z zespołem Maanam. Po jakimś czasie ich drogi się rozeszły. Kiedy kilka lat temu grupa muzyczna próbowała wrócić na scenę z nową wokalistką, Kora bez ogródek nazwała autorów pomysłu „hienami cmentarnymi”. Po śmierci artystki zespół postanowił ponownie się reaktywować. Dlaczego?

Fani Kory grożą muzykom „Złotego Maanamu”. Doczekali się ostrej odpowiedzi od wokalistki

Przez lata właścicielami marki Maanam byli wokalistka i lider zespołu, czyli Kora i jej pierwszy mąż Marek Jackowski. W 2013 roku Jackowski zmarł na zawał serca. Po tragicznym zdarzeniu silniejsze stawały się głosy o reaktywacji zespołu pod nazwą Złoty Maanam z nową wokalistką, Karoliną Leszko. Ten pomysł nie spodobał się Korze:

Ciekawe, czy gdyby ktoś założył Gold Google, to firma Google nie miałaby nic przeciwko temu? I wszyscy przeszliby nad tym do porządku? – pytała Kora.

Olga byłych kolegów z zespołu nazwała „hienami cmentarnymi”. Takie określenie nie spodobało się muzykom. Po latach postanowili jej to jednak wybaczyć, przy okazji sprzedając do mediów osobistą tragedię gwiazdy:

Ja Korze już wybaczyłem te przykre słowa, które powiedziała. Ona była wtedy w bardzo trudnej sytuacji, bardzo trudnym okresie. Marek wtedy zrezygnował ze współpracy z nią. Na dodatek odebrał jej prawo do używania nazwy Maanam. To on razem z Milo Kurtisem był współtwórcą tej nazwy. Za dużo się rzeczy wtedy nałożyło, więc jej rekcja była uzasadniona – powiedział Ryszard Olesiński w rozmowie z Fakt24.

Nie da się ukryć, że na „nową Korę” – Karolinę Leszko – spłynęła fala hejtu. Wokalistka niedawno zabrała głos w temacie, teraz sprawę skomentował Olesiński. Przyznał, że nie rozumie takiej sytuacji, zwłaszcza, że grupa odprowadza tantiemy autorskie od każdego koncertu i nie zarabia na czyimś dorobku:

Hejt, z którym mieliśmy do czynienia na samym początku był bardziej uzasadniony. Wszyscy upatrywali początek działalności Złotego Maanamu jako konflikt interesów. Ale tego, co dzieję się teraz – nie potrafimy zrozumieć. To jest sprawa ewidentnie zorganizowana. Pod postami czy materiałami na YouTube możemy zobaczyć „piki” hejtu, które trwają ok. 10 minut. Jestem przekonany, że to robi wąska grupa ludzi (…)  Złoty Maanam to nie jest Maanam, nikt nigdy nie zastąpi Kory i Marka Jackowskiego. Odprowadzamy tantiemy autorskie od każdego koncertu.

Przekonują was takie tłumaczenia?

Ostatnia prośba Kory do męża chwyta za serce. Kamil Sipowicz ujawnił skrywany sekret artystki

Wzruszający widok. Tabloid pokazał, jak wygląda grób Kory miesiąc po pogrzebie

Rodzina ujawniła jedno z ostatnich zdjęć Kory. Uśmiechnięta gwiazda czule przytula wnuka

Maciej Maleńczuk przerwał hołd dla Kory na festiwalu w Sopocie! Publiczność była oburzona [WIDEO]Czy Kora zasługuje na miano legendy polskiej muzyki?

Komentarzy: 47


Gość | 3 października 2018, 12:53

Karolina zawsze wypowiada się z szacunkiem o korze nie dała się w audycji sprowokować . Nie miesza się w konflikty stare zespołu . Marek ja wybrał bo gdyby nie ja wybrał by inna . Kocham korę ale głos Karolina ma o wiele lepszy .


Gość | 3 października 2018, 12:49

CZEmu media robicie to ? Oni grali cały czas i oddał Rysiek jej hołd piosenka bo chciał a nie ze się zemścił co za bzdury ? A kora grała bez muzyków i bez Marka cały czas repertuar i nikt nie miał pretensji ! Grała nawet w dniu jego pogrzebu zamiast go pożegnać i odwołać koncert to wybrała kasę i kto tu jest hiena ? Pani Litwin !


Gość | 24 września 2018, 20:35

Kora była bardzo kiepską wokalistką!!!!!!!!!


Gość | 24 września 2018, 20:32

Nie lubiłam jej śpiewu,były to raczej kiczowate okrzyki:)Teksty pisała niezłe:)!


Gość | 24 września 2018, 10:50

Złoty deszcz niechaj się nazwą!


Anna | 24 września 2018, 08:53

Ten temat już był ! A tak na marginesie ,to Maanam był jeden ,a Maanam to Kora i M.Jackowski.A to co powstało to nieudolna kopia i kicz.


Gość | 24 września 2018, 08:30

Przecież to nic nowego już dawno o tym się mówiło
Co ten pismak wypisuje.


Gość | 23 września 2018, 21:39

Karolina Leszko ? a kto to i co to ? napewno nie Kora .Daleko jej do Kory
żenująca baba


Gość | 23 września 2018, 21:34

Też myślę że to hieny ta hiena Karolina nigdy nie dorówna Korze ????


Gośćhamer | 23 września 2018, 21:33

Nie rozumiem o co tyle hałasu
Maanam to Kora i tylko Kora, oczywiście nie umniejszając Markowi Jackowskiemu zasług i założenia zespołu
Ale czy Maanam by istniał bez Tej wspaniałej wokalistce? przecież tak naprawdę to zespół zyskał rozgłos i nabrał gigantycznego rozgłosu dzięki Korze i tylko Jej
Tak naprawdę to mało kto słyszał i wiedział jak powstał zespół
A muzycy owszem niech śpiewają ich piosenki i rozpowszechniają, ale czy nie mogą przyjąć innej nazwy zespołu?czemu?bo pewnie boją się że niestety muzykę którą teraz tworzą z nową ,, swoją,, wokalistką nie zdobędą swojej publiki i sławy
Lepiej jest żerować na sukcesach innych
Zmieniłam diametralnie o nich zdanie a tak ich lubiłam,dla mnie są teraz ….


Katarzyna Gość | 23 września 2018, 19:15

żenująca jest ta cała historia pomysłu pod nazwą ,, Złoty MAANAM” już od momentu gdy Marka zabrakło. A teraz po odejściu KORY jest to tak słabe, że nawet jeśli kocham cudne solówki Ryszarda Olesińskiego to nie znaczy, że dla kogokolwiek rozsądnie myślącego i czującego muzykę MAANAMu to co teraz próbuje robić dwóch muzyków będzie traktowane jako MAANAM złoty, srebrny czy jakikolwiek inny. To już po prostu nie jest MAANAM i nigdy nie będzie. Zamiast nad fajną nazwą pomyśleć robią z siebie cierpiętników i ogłaszają ofiarami hejtu. A ten jeśli jest to wyraża naturalne oburzenie dla nadużywania nazwy, która bez KORY i MARKA nie ma możliwości być nazwą wiarygodną. Życzę aby się otrząsnęli i działali ale pod nazwą nową co nawiązującą do repertuaru MAANAMu. Bardzo dobry przykład przywołany z cytatu KORY na temat gold google ….


Lenka | 23 września 2018, 18:05

Maanam to Kora i nikt ani nic tego nie zmieni ! Prawdziwi fani Kory, a takich są tysiące, na pewno nie będą chodzić na koncerty ani kupować płyt jakiś uzurpatorów.


Gość | 23 września 2018, 17:06

Manna był tylko jeden i tak zostanie. A Wy to hieny jesteście. Kory nikt nie zastąpi i niech spoczywa w spokoju.


do Iljusza | 23 września 2018, 16:47

Jest pan wstrętnym i paskudnym człowiekiem. Dziwię się, że Jastrząb zezwala na takie komentarze w stosunku do zmarłych. Tak samo pan Ryszard. Niech pan zmieni nazwę swojego zespołu. Nikt nie zastąpi Kory i Marka. Oni byli nie do zastąpienia, a was nikt nie pokocha jako Mannam czy złoty czy jakiś inny. Jest to żerowanie na śmierci i tu Kora miała rację


Małgorzata | 23 września 2018, 16:38

No proszę z Nas nie robić idiotów! Wychowaliśmy się na na grupie Maanam, której moje pokolenie zawdzięcza wiele, począwszy, od muzyki, stylu i sposobu myślenia oraz niesamowitej interpretacji samego już wykonywania utworów przez Korę właśnie. To Ona miała niesamowitą dykcję, podziwianą przez nas wszystkich, to Ona była autorką wspaniałych tekstów Maanam-u i to tłumaczenie, że Złoty Maanam po śmierci zarówno Marka jak i Kory z nową wokalistką jest ok. jest po prostu śmieszne i nie do zaakceptowania. Tutaj nikt nikogo nie „hejtuje” i każdy z Nas ma prawo do wyrażania swojej opinii i sformuowanie „hieny cmentarne” jest


Małgorzata | 23 września 2018, 16:31

No proszę z Nas nie robić idiotów! Wychowaliśmy się na na grupie Maanam, której moje pokolenie zawdzięcza wiele, począwszy, od muzyki, stylu i sposobu myślenia oraz niesamowitej interpretacji samego już wykonywania utworów przez Korę właśnie. To Ona miała niesamowitą dykcję, podziwianą przez nas wszystkich, to Ona była autorką wspaniałych tekstów Maanam-u i to tłumaczenie, że Złoty Maanam po śmierci zarówno Jacka jak i Kory z nową wokalistką jest ok. jest po prostu śmieszne i nie do zaakceptowania. Tutaj nikt nikogo nie „hejtuje” i każdy z Nas ma prawo do wyrażania swojej opinii i sformuowanie „hieny cmentarne” jest absolutnie na miejscu i tyle!


Gość | 23 września 2018, 16:25

Jak zabronił używać nazwy??? Przecież i tak nazwa Maanam od lat 90-tych jest opatentowana przez męża Kory, Kamila Sipowicza, wiec to byłoby nielogiczne. Ktoś tutaj kreci…


Gość graża | 23 września 2018, 16:14

Nikt nigdy nie zastąpi Kory żaden inny zespół jej nie doŕówna


seksuolog | 23 września 2018, 15:51

cudna artystka! ktoś ma kompleksy, a orgazmu brak. Proszę się nie zaniedbywać, może są na to leki. Leczenie trudne, bo to podła choroba- nienawiść… 🙁


Jlusz | 23 września 2018, 14:26

Jackowska to była karykatura kobiety.Pusta wulgarna aseksualna aorgazmowa(spała sama) .Okulary piwinny zakrywac 98% twarzy.Okropny pysk.


Gość | 23 września 2018, 13:37

Może Po prostu niech zmienia nazwę i będzie po krzyku. Sama Kora nie spiewalaby bez tych muzykow


Jer.pel | 23 września 2018, 13:22

Kora pozostanie Muza. Na wieki. Byla wspaniala artystka i tym idiota ktorzy kalaja jej styl zycia wara od niej nie dorastaja do piet.


Gość | 23 września 2018, 12:52

Za taki komentarz powinnaś dostać kolegium. Nikt nie jest zerem, każdy z nas stanowi niepowtarzalną jednostkę. Kora miała wielu fanów w świecie artystycznym i politycznym. Obrażasz więc i jej fanów. Oraz nie wyobrażaj sobie, że takiej ilości ludzi ktoś na ucho nadepnął. Poza tobą oczywiście. Absolutnie jastrząb post powinien zareagować na taką agresję.


Mariusz | 23 września 2018, 12:36

No tak. Wiele lat temu polski zespół Żuki wykonywał utwory Beatlesów albo VOX z Ryśkiem na czele spolszczone otwory Bee Gees. Pewnie też placili prawa autorskie i zostali gwiazdami swiatowego formatu.
W czym problem. Nie widzialem nigdy aby nazwę zespołu zspisywało sie tak- Maanam®.


Gość | 23 września 2018, 12:35

Zostawcie ja w spokoju bydlaki jedne jej już nie ma a wy nie ma dnia żebyście jej nie robili ekshumacji dajcie spokój bo się brzydnie


Magna Polonia | 23 września 2018, 12:19

Gdyby nie M.Jackowski i jego muzyka, beztalencie Kory skończyłoby się na występach do kotleta. Dziś media potrafią tak napompować każde ZERO,że „zabłyśnie” takie na każdym ciemniackim firmamencie, oczywiście,tylko do czasu, gdy pompka działa! Mija czas i ZERO wraca na swoje miejsce,tzn.na śmietnik


Gośc | 23 września 2018, 11:58

Nie jeden zespół zmienił wokalistkę, choćby Blue Caffe i nikt nie robił hałasu, nie byłam fanką Córy i takie robienie z niej wręcz świętej to przesada, była znana w naszym kraju, a piosenki śpiewać może każdy….


GośćBeata | 23 września 2018, 11:50

DAJCIE JUŻ TEJ KORZE SPOKÓJ NIE SPOCZYWA W POKOJU NAWET TAM JEJ NIE DADZĄ SPOKOJU CO ZA CHAMY I BYDLAKI


Gość | 23 września 2018, 11:33

Skonczcie juz z ta Kora umarla i dalej piszecie co za swietosc z niej sa juz ini. Muzycy zespoly Piosenkarki teraz licza sie ci co zyja


Darek | 23 września 2018, 10:56

Złoty Manam słyszałem. Parodia. Nie są w stanie osiągnąć sukcesu, bo są mierni. Wokalistka taka sobie z przeciętnym głosem. Jedynie co dobre to muzycy, którzy nawet fajnie grają.


Gość | 23 września 2018, 10:13

Znowu kora???litosci ile mozna o niej czytac!!!


Gość | 23 września 2018, 10:05

Żałosne,kasè chcą robiç na cudzej śmierci.HIENY


Gość | 23 września 2018, 10:05

Jak można nie lubić piosenek Kory ????????????????!!!!


Gość | 23 września 2018, 10:01

Była osobą z której można brać przykład, chociażby w chorobie nie podawała się do końca, jej piosenki miały cudowne teksty i muzykę rzecz jasna. Była ikoną dobrego stylu, pedantyczna dama. Kochałam jej twórczość. Violetta.


gość | 23 września 2018, 09:58

CISZA!


Gośćlaura | 23 września 2018, 09:29

Prawda zawsze po srodku.nie robcie z kory swietej i wspanialej byla tylko zwyklym vzlowiekiem z pelna pula wad.


Gość | 23 września 2018, 09:12

Ale to Marek Jackowski założył ten zespół i dał mu nazwe.I on zdecydował o nowej w okalistce.bądźmy obiektywny .


Gość | 23 września 2018, 09:03

Nigdy nie lubialam Kory i jej piosenek tak ze mi to zwisa haaaaaaaaa


Gość | 23 września 2018, 08:59

Taka prawda zachowali sie jak hieny!
Kora to Kora Maanam to Maanam a ten caly gold manam to jakas kpina żywią się Nią jak hieny dokladnie


GośćAntek | 23 września 2018, 08:57

Bardzo lubiłem piosenki Kory.
Uważałem i uważam ją za jedną z najlepszych wokalistek.
Jej życie i charakter to całkiem inna bajka.
Natomiast jej związek z Sipowiczem to moim zdaniem, całkowita tragedia.
A kiedy oglądałem pogrzeb Kory to byłem zdruzgotany.


Kołchoźnik | 23 września 2018, 08:33

Z całym szacunkiem do jej twórczości, ale Kora kąsała jadem jak żmija. Szkoda, że miała w sobie tyle nienawiści. Ja w pewnym okresie życia też nienawidziłem i jeszcze bardziej w tej nienawiścią się pogrążałem. Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem, że nie tędy droga i wybaczyłem, choć nie wiem czy mi wybaczono, ale dzięki temu,
niesamowita ulga spłynęła na moje życie. Ludzie !!! KOCHAJCIE SIĘ !!!


Gość | 23 września 2018, 08:29

Czy jak Kora śpiewała piosenki Marka po jego smierci,to też była hiena? Co za bzdury! Tworzyła piosenki dla ludzi i kazdy ma prawo je śpiewać . Myślę, że Kora się troche zagalopowala w tej ocenie. Ale była chora,wiec można jej to wybaczyć . Widać ci wszyscy krytycy też do zdrowych nie należą.


Gość | 23 września 2018, 08:20

Jak chciała mieć piosenki tylko dla siebie,to po co je nagrywala? Mogła schować do szuflady,jak swoje wiersze. Cowery były, są i będą, więc o co tyle hałasu! Wszyscy hejterzy niech idą do psychiatry,bo maja sieczke zamiast mózgu. Zastanówcie sie co piszecie dyrnie!!!


Gość | 23 września 2018, 08:14

Fani i rodzina powinni się cieszyć, że chcą śpiewać jej piosenki,że pamiętają. Rodzina bierze za to grubą kasę. Opamietajcie się. Gdyby nie bylo następców, to o Sinatrze,Cobainie,Presleyu i całej masie innych idoli świat by już zapomniał. A do dzisiaj ludzie się bawią przy ich piosenkach. Puknijcie się w glowe co wy odstawiacie za cyrk!!! Dzięki bogu,że powstal taki zespół i jeszcze długo będzie można bawić się przy ich muzyce.


wp | 23 września 2018, 07:58

dajajcie spokoj kolejna kobieta na swiecie umarla leży na wieczny czas w grobie a wy wpisujcie ciagle jakies historie nie wiadomo po co poprostu byla pospiewala i juz jej nie ma a spiewaja ci co zyja wiec o nich piszcie a za zmarłych pacierz


Gość | 23 września 2018, 07:47

Zrobić z niej świętą


Gość | 23 września 2018, 07:19

Jak widać po facjacie i zachowaniu które pamiętam z koncertu sama była największą hieną i wredną k. R ową nienawidzącą wszystkiego. Chory biedny człowiek.


Dodaj komentarz
×