Historyczny przełom w świecie sportu! Polska mistrzyni po latach zrobiła coming out!

Karolina Hamer coming out, lesbijka

Karolina Hamer coming out, lesbijka

Karolina Hamer jest biseksualna

Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie. W świecie polskiego sportu nastąpił właśnie historyczny przełom – polska paraolimpijka i pływaczka, zdobywczyni ponad 150 medali właśnie wyznała, że jest biseksualna. Karolina Hamer w wywiadzie z Repliką, największym magazynem zajmującym się tematyką LGBT w Polsce dokonała coming outu na oczach całego kraju.

Coming out Karoliny Hamer

Karolina ma na swoim koncie wiele tytułów i niesamowite osiągnięcia sportowe na świecie, w Europie oraz w Polsce. Wielokrotnie stawała na podium mistrzostw świata i Europy, była też rekordzistką i mistrzynią kraju w sześciu konkurencjach pływackich. W rozmowie z Repliką wyjawiła, że „wyjście z szafy” jest kolejnym kamieniem milowym, z którym bardzo długo się zmagała:

Gdy stwierdziłam, że jestem pewna mojej biseksualności i akceptuję ją, to puk puk puk – zapukałam do własnej głowy, a tam głos mówi: „Tyle mówisz o byciu sobą – jak jesteś taka mądra, to powiedz też, że jesteś bi, bo dlaczego nie?” Odpowiedziałam: „Dobra, ok!” Autentyczność daje moc. Hej, naprawdę, ludzie, szkoda życia! – tłumaczy zawodniczka.

Do tej niewątpliwie trudnej, ale również bardzo odważnej decyzji skłoniła Karolinę obecna sytuacja polityczna, która panuje w Polsce. Chodziło głównie o ochronę praw grup złożonych z osób innej orientacji seksualnej czy właśnie… Niepełnosprawnych.

Czasy nadeszły takie, że trzeba bronić praw kobiet, bronić praw LGBT. Bronić praw osób z niepełnosprawnościami, które wraz z rodzicami koczują ostatnio w Sejmie. Nie mogę siedzieć cicho. Muszę powiedzieć: ani kroku dalej. Wara od mojej wolności! Na mojej orbicie panowie w czarnych sukienkach są gdzieś daleko –nie mogą decydować o moim życiu, o mojej moralności. Zadecyduję sama – dodała

Karolina jest niepełnosprawna od urodzenia. Dzisiejszą formę zawdzięcza jedynie determinacji, uporowi i mamie, która wspierała ją przez cały czas:

Lekarz podobno powiedział mamie, że mu kaktus wyrośnie, jeśli ja będę siedzieć. Takie było rozpoznanie. Z wczesnego dzieciństwa pamiętam tylko rehabilitację. Byłam jak górnik na nieustannej szychcie. Musiałam mocno zawalczyć, żeby wstać i zobaczyć, że świat jest barwny i fajny. I z tej różnorodności czerpię do dziś. Można powiedzieć, że przez pierwsze 30 lat życia byłam zajęta czymś istotniejszym niż miłość.

Jak myślicie, podjęła dobrą decyzję czy naraziła się na szykanowanie?

Poseł Paweł Rabiej pokazał swojego partnera! To dziennikarz znany z TVP!

Sensacja! Piotr Stramowski pokazał swojego CHŁOPAKA! „Dwóch najgorętszych przystojniaków kina”

Szokujące informacje o legendarnym aktorze! Marlon Brando miał gejowskie romanse! Z kim?


Karolina Hamer jest biseksualna. Zrobiła coming out. Okładka magazynu Replika

Karolina Hamer jest biseksualna. Zrobiła coming out. Okładka magazynu Replika

Karolina Hamer jest biseksualna

Karolina Hamer jest biseksualna

Karolina Hamer zrobiła coming out

Karolina Hamer zrobiła coming out

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×