Tragedia w cieniu mundialu. 27-letni piłkarz popełnił samobójstwo. Wróżono mu wielką karierę

Karim Gazetta nie żyje

Karim Gazetta nie żyje

Kibiców piłki nożnej właśnie obiegły smutne wieści. Jeden z piłkarzy popełnił samobójstwo. Śmierć 27-latka opłakują jego klubowi koledzy. Co się wydarzyło?

W Katarze po wielu kontrowersjach rozpoczęła się jedna z największych sportowych imprez na świecie. Mistrzostwa świata w piłce nożnej przyciągnęły tłumy kibiców, którzy pojawili się na miejscu rozgrywek, ale także tych, którzy codziennie zasiadają przed telewizorami.

Kibice mogli zobaczyć już kilka spotkań fazy grupowej, a we wtorkowe popołudnie na murawie pojawią się biało-czerwoni. Polska rozegra swój mecz otwarcia z Meksykiem. Przed trzy spotkania, które zdecydują o tym, czy wyjdzie z grupy i zobaczymy naszych piłkarzy w dalszym etapie mundialu.

Niestety do kibiców docierają nie tylko radosne wieści. Właśnie świat piłki nożnej obiegła wyjątkowo smutna wiadomość o śmierci jednego z piłkarzy. Doszło do bardzo tragicznych wydarzeń. Poważne problemy doprowadziły zawodnika do ostatecznej decyzji.

27-letni piłkarz popełnił samobójstwo

Właśnie kibiców obiegła niezwykle smutna wiadomość. Portal Wp.pl podał informację o śmierci 27-letniego piłkarza. Karim Gazetta do wychowanek szwajcarskiego klubu Servette FC, w którego barwach rozegrał aż 55 spotkań.

W tym roku zdecydował się opuścić rodzinne strony i wyjechał do Bośni i Hercegowiny. Tutaj za sprawą wolnego transferu związał się z HŠK Zrinjski Mostar. Na murawę wyszedł zaledwie dwukrotnie, a eksperci wróżyli mu świetlaną przyszłość na boisku. Kontuzja wyeliminowała go z gry do końca połowy sezonu.

Niestety niepowodzenia i osobiste problemy popchnęły szwajcarskiego zawodnika do najgorszej decyzji. 27-latek popełnił samobójstwo. Zdecydował się zakończyć swoje życie, wyskakując z okna na ósmym pietrze wieżowca w Mostarze. Zginął na miejscu, a rodzimy klub ze Szwajcarii zamieścił w sieci krótkie pożegnanie dla swojego byłego podopiecznego.

Rodzina Servettienne opłakuje dziś śmierć Karima Gazetty, wychowanka klubu. Jego bliskim, rodzinie składamy najszczersze kondolencje i wsparcie. Spoczywaj w pokoju Karimie – napisano w social mediach Servette FC.

Nie podano czy piłkarz zostawił jakiś list pożegnalny, który mógłby wyjaśnić tę wielką tragedię. Nie wiadomo także, z jakimi dokładnie problemami borykał się młody sportowiec.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu. Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.


Karim Gazetta nie żyje

Karim Gazetta nie żyje

Karim Gazetta nie żyje

Karim Gazetta nie żyje

Karim Gazetta nie żyje

Karim Gazetta nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×