Szukaj

Kora niewyobrażalnie cierpiała. Tak skrzywdził ją kościół

Kamil Sipowicz Kora

Film Tomasza Siekielskiego Tylko nie mów nikomu był dla wielu Polaków jak grom z jasnego nieba. Mrożące krew w żyłach, karygodne zachowania księży nie ominęły także Kory, która w latach młodości padła ofiarą kapłana pedofila. Na domiar złego duchowni nie poczuwali się do winy za krzywdy wyrządzone lata temu.

Kamil Sipowicz w bardzo osobistym wywiadzie dla WP.pl wspomina tragiczne chwile z dzieciństwa swojej żony, która w wieku 4 lat została odebrana rodzicom i umieszczona w domu dziecka w Jordanowie. Mąż gwiazdy studiował na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej w Akademii Teologii w Warszawie i widział na własne oczy zachowania księży, którzy musieli walczyć ze swoim popędem seksualnym.

Przed śmiercią Kora wyznała mi, że to, co opisała było jedynie szczytem góry lodowej relacjonuje Sipowicz.

Po latach piosenkarka odważyła się opowiedzieć o krzywdzie, której wyrządzili jej księża. Część fanów solidaryzowała się z nią, bo sami padli ofiarą molestowania seksualnego, a inni zupełnie jej w to nie wierzyli. Piosenka wydana w 2010 roku pt. Zabawa w chowanego jest na to wystarczającym dowodem. Zaproszenie przez księdza małej, biednej dziewczynki do pięknego, jasnego wnętrza, było dla niej zupełną odskocznią od piwnicy, w której mieszkała – to z pewnością uśpiło czujność Kory:

Ona w piosence i w teledysku opowiedziała w sposób poetycki o tym, jak ten ksiądz wykorzystywał biedne dzieci z okolic wyznał mąż artystki

Kora postanowiła przerwać milczenie i w jednej ze swoich książek opisać, zachowanie duchownych wobec jej oraz innych dziewczynek z domu dziecka w Jordanowie:

Gdy proboszcz wreszcie skończył śniadanie, rozpoczynało się spotkanie z dziećmi. Pod sutanną miał spodnie, a w tych spodniach cukierki w głębokich kieszeniach. Nie dawał nam ich sam. Dziewczynki musiały podchodzić po kolei i grzebać w tych kieszeniach, by znaleźć cukierka. A przy okazji grzebały wiadomo gdzie – wspomina w książce „Podwójna linia życia”.

Mamy nadzieję, że wydarzenia ostatnich dni pozwolą uchronić w przyszłości bezbronne i ufne dzieci od ogromu zła. Oczywiście nie wrzucamy do jednego worka wszystkich duchownych, ale skala księży pedofilów rzuca cień na tych, którzy wybrali drogę kapłaństwa z powołania i miłości do Boga.

Zobacz też: Cannes 2019: Natalia Janoszek zachwyciła wszystkich na premierze filmu „Les Miserables”

Zobacz też: Pierwszy Mąż Marty Kaczyńskiej zniknął z mediów! wiem, co teraz robi

Zobacz też: Marina o swojej roli w serialu „39 i pół”. „Każdy mnie chwali. Powinnam być aktorką” [WIDEO]


Kamil Sipowicz - Kora, grób artystki

Kamil Sipowicz - Kora, grób artystki

Kamil Sipowicz i Kora z psem Ramonką

Kamil Sipowicz i Kora z psem Ramonką

Kora i Ramona

Kora i Ramona

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×