NewsyKora ma nowy grób. Poprzedni uległ zniszczeniu. Kamil Sipowicz tłumaczy, co się stało

Kora ma nowy grób. Poprzedni uległ zniszczeniu. Kamil Sipowicz tłumaczy, co się stało

Kamil Sipowicz
Kamil Sipowicz
Zuza Maciejewska

16.07.2020 09:00, aktual.: 16.07.2020 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olga Sipowicz, znana lepiej jako Kora, zmagała się z chorobą nowotworową. Dwa lata temu tę walkę jednak przegrała. Pogrzeb artystki odbył się 8 sierpnia 2018 roku na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. To właśnie tam znajduje się jej grób. Kamil Sipowicz, ukochany piosenkarki dba, by miejsce to zawsze prezentowało się wspaniale.

Kamil Sipowicz o zmianie grobu Kory

Do niedawna miejsce pochówku Kory było niezwykłe kolorowe, ozdobione kwiatami. Wyglądało jak kolorowy ogród z wielkim portretem wokalistki pośrodku. Obok znajdował się karmik dla wiewiórek. W ostatnich dniach obszar ten przeszedł dużą zmianę, o czym poinformowano na oficjalnym fanpage'u artystki na Facebooku. Zniknął obraz, a w zamian pojawiła się rzeźba kobiety.

Okazuje się, że pomysłodawcą tej metamorfozy był Kamil Sipowicz. Mąż artystki w rozmowie z Faktem wyjawił, że poprzedni wystrój tego miejsca był tymczasowy. Grób ulegał zniszczeniu:

Metalowa instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Rdzewiała, psuła się. Było to też niebezpieczne, bo mogło się zapaść.

Sipowicz zdradził, co oznacza rzeźba, która stanęła na mogile. Mówi, że nie jest to portret piosenkarki, a symbol kobiet, które Korze były szczególnie bliskie:

Wierzyła w dziewczyny, w ich siłę, piękno i mądrość. Zawsze stawała po stronie kobiet, broniła ich praw. To hołd nie tylko dla Kory, ale też dla tysięcy innych kobiet, którym patriarchalny świat nieustannie chce na siłę przypisywać rolę i obowiązku.

Kamil dodał, że wkrótce przy grobie Olgi pojawią się kwiaty. Poprzednią metalową konstrukcję przeniesiono do domu Kory. Tam też przeniesiono portret gwiazdy, który ustawiono na łące.

Nowy grób Kory
Nowy grób Kory
Grób Kory
Grób Kory
Na grobie Kory nie brakuje świeżych kwiatów
Na grobie Kory nie brakuje świeżych kwiatów
Grób Kory 31 października
Grób Kory 31 października
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także