Szukaj

Jerzy Owsiak pozwał TVP. Ostra odpowiedź na materiał o WOŚP

Jerzy Owsiak pozwał TVP

Jerzy Owsiak pozwał TVP

Jerzy Owsiak, podczas wstępnego sprawozdania z 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oświadczył, że pozwał TVP. Wszystko przez kontrowersyjny materiał, jaki wyemitowała stacja w 2019 roku.

Jurek Owsiak z dumą ogłosił wstępne sprawozdanie z 28. Finału WOŚP. Deklarowana kwota wrzuconych do puszek pieniędzy wynosi obecnie ponad 115 mln zł. Wciąż jednak trwają aukcje, a więc suma z pewnością wzrośnie. Poinformował też, że pozwał Telewizję Polską.

Jerzy Owsiak pozwał TVP. Za co?

Jurek Owsiak, podczas wstępnego podsumowania wyników 28. Finału, oświadczył:

Kiedy zamykaliśmy finał, mogliśmy powiedzieć, że deklarowana suma to 115 mln 362 tysiące. W tym momencie na koncie mamy 15 mln 461 tysiące złotych. 8 marca rozliczymy cały finał, teraz trwa liczenie pieniędzy. Bez względu na to, czy zbierzemy więcej, czy mniej niż rok temu, to suma deklarowana, której jesteśmy pewni, jest ogromna. Będziemy mogli zrealizować to wszystko, o czym mówiliśmy w ciągu całego finału.

Trzeba przyznać, że liczny robią wrażenie, a Polacy nie zawiedli. W trakcie konferencji zaapelował też do prezydenta, premiera i ministra zdrowia w związku z ogromnymi problemami w polskiej służbie zdrowia:

Powinniśmy odbyć debatę narodową, to wy zawiadujecie naszymi pieniędzmi i naszymi podatkami. I to państwo powinniście natychmiast rozmawiać z nami, z narodem na temat zapaści służby zdrowia. Brakuje 60 tys. lekarzy, brakuje 100 tys. personelu medycznego. Tego się nie załatwi w ciągu sekundy, to zapaść systemowa. To wstyd dla państwa polskiego – powiedział.

Jurek Owsiak przypomniał też, że cały czas trwają licytacje przedmiotów przekazanych Orkiestrze. Serdecznie podziękował też wolontariuszom na całym świecie. W trakcie konferencji padło także pytanie o Pawła Adamowicza i to, w jaki sposób o jego śmierci informowała TVP.

Nie oskarżam Telewizji Polskiej o śmierć Pawła Adamowicza. Celebrujemy zwycięstwo, nie tragedię, więc jeżeli możemy o tym teraz mówić, to na tej konferencji o tym mówmy – powiedział.

Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak – 28. Finał WOŚP

Jednak na końcu konferencji Jurek Owsiak podał bardzo ważną informację. Powiedział, że pozwał publiczną telewizję.

Przypominacie sobie państwo, rok temu, mnie z plasteliny, kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu.

O co chodziło? Rok temu, przed 27. finałem, TVP wyemitowała satyryczny materiał. W animacji Barbary Pieli, tzw. „Plastusiach”, przedstawiono Jerzego Owsiaka jako nakręcaną kukiełkę, którą steruje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Według tej wizji, była prezydent Warszawy, przy pomocy szefa WOŚP, zabierała dla siebie datki przeznaczone na WOŚP.

Zobacz: Bez tajemniczej „Dzidzi” nie byłoby WOŚP. Kim jest żona Jurka Owsiaka?


Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×