Szukaj

Nieudana płaskorzeźba Ireny Szewińskiej. Ola Kwaśniewska podsumowała ją w punkt

Ola Kwaśniewska, Irena Szewińska

Ola Kwaśniewska, Irena Szewińska

Aleksandra Kwaśniewska skomentował na swoim Instagramie nieudaną płaskorzeźbę mistrzyni sportu, Ireny Szewińskiej. Jak zawsze w punkt, a internauci popłakali się ze śmiechu.

Szkoła podstawowa w podwarszawskich Łomiankach, której patronką jest Irena Szewińska, posiada tablicę z płaskorzeźbą mistrzyni. Przedstawiona na niej postać w ogóle nie jest podobna do najwybitniejszej lekkoatletki w dziejach polskiego sportu. Po odsłonięciu w 2018 roku niefortunnego portretu, internauci nie pozostawili na autorze i wyborze dzieła suchej nitki.

Jestem za stawianiem pomników Szewińskiej i nazywaniem Jej imieniem ulic. Powoli jednak skłaniam się ku pomysłowi, że zagłosuję na tych, którzy zrobią coś ze stanem polskiego rzeźbiarstwa – pisał wtedy dziennikarz Michał Majewski.

Inni byli bardziej brutalni:

  • To Kopernik.
  • To Panasewicz z Lady Punk, albo Khadafi, tak to sobie tłumacze.
  • Koleś robił dwa lata temu Micka Jaggera i mu została forma – pisali internauci.

Dzisiaj na swoim Instagramie do portretu wybitnej lekkoatletki odniosła się Ola Kwaśniewska, komentując go w punkt.

Ola Kwaśniewska o płaskorzeźbie Ireny Szewińskiej

Ola Kwaśniewska często komentuje otaczającą nas rzeczywistość z ogromnym poczuciem humory i w punkt. Tym razem na jej Instastory pojawiła się fotografia feralnej płaskorzeźby przedstawiającej Irenę Szewińską.

Aleksandra dosyć oszczędnie, ale bardzo trafnie pokazała, jakie są jej odczucia związane z tym dziełem. Na relacji pojawia się postać kobiety, która z odpowiednim wyrazem twarzy mówi:

Jaka piękna…

Ola Kwaśniewska komentuje płaskorzeźbę Ireny Szewińskiej

Ola Kwaśniewska komentuje płaskorzeźbę Ireny Szewińskiej

Ironiczny komentarz do nieudanej próby uczczenia pamięci wybitnej sportsmenki wydaje się być trafiony w 100%, a na dodatek potwierdza to drugie zdjęcie, na którym jest przedstawiony w krzywym zwierciadle słynny piłkarz Cristiano Ronaldo. Według Oli Kwśniewskiej jedno ma się idealnie do drugiego.

Cristiano Ronaldo i jego popiersie

Cristiano Ronaldo i jego podobizna

Nic dodać, nic ująć. Internauci od razu zrozumieli intencje Kwaśniewskiej. Idealny komentarz sprawił, że omal nie popłakali się ze śmiechu.


Irena Szewińska nie żyje

Irena Szewińska nie żyje

Irena Szewińska na CSIO Sopot 2017

Irena Szewińska na CSIO Sopot 2017

Irena Szewińska - Gala Mistrzów Sportu 2016

Irena Szewińska - Gala Mistrzów Sportu 2016

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×