Szukaj

Irena Santor straciła córkę. Gwiazda o tragedii sprzed 60 lat: „Przez całe życie o tym nie mówiłam”

Irena Santor

Irena Santor

Irena Santor przeżyła w swoim życiu wiele ciężkich chwil. 60 lat temu wydarzyła się jednak wielka tragedia, o której do tej pory nie chciała mówić. Co się stało?

Irena Santor na scenie muzycznej pojawia się od wielu dekad. Jest nazywana pierwszą damą polskiej piosenki. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość przebojów. Karierę rozpoczynała w zespole pieśni i tańca Mazowsze. Dopiero po kilku latach zdecydowała się spróbować swoich sił jako solistka. Wielokrotnie była nagradzana na opolskich festiwalach, a przez lata obecności na scenie zaskarbiła sobie sympatię tysięcy fanów. Jej życie zawodowe usłane było pasmem licznych sukcesów.

Niestety tego samego nie można powiedzieć o jej życiu prywatnym. Już w dzieciństwie została bardzo doświadczona przez los. Gdy była dzieckiem wybuchła II wojna światowa, członkowie niemieckiej organizacji Selbstschutz zamordowali jej ojca – Bernarda. Przeżyła także śmierć swojej matki. Gdy dołączyła do Mazowsza, poznała swojego przyszłego męża Stanisława Santora. Do pewnego momentu ich związek układał się doskonale. Jedna tragedia spowodowała, że uczucie legło w gruzach.

Irena Santor o śmierci córki

Irena Santor w wywiadach nigdy nie była zbyt wylewna. Wokalistka miała wiele osobistych problemów, o których nie chciała mówić publicznie. Sama w bardzo młodym wieku otarła się o śmierć, gdy w 1961 roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. W zdarzeniu drogowym zginęła jej przyjaciółka Ludmiła Jakubczak. Później bardzo przeżyła rozwód ze swoim pierwszym mężem.

Okazuje się, że niedługo przed tym doszło w ich życiu do wielkiej tragedii. Santor w 1959 roku była w ciąży i zaledwie dwa dni po porodzie jej córeczka Sylwia zmarła.

Przez całe życie o tym nie mówiłam, to moja bardzo intymna historia i prywatna sprawa – powiedziała w rozmowie z dziennikarzem gazety „Dobry Tydzień”.

Po śmierci dziecka małżeństwo diwy przeżywało wielki kryzys, którego nie udało się przezwyciężyć. Po rozstaniu nadal pozostali przyjaciółmi. Stanisław Santor został pochowany w kwaterze dziecięcej na Powązkach Wojskowych w Warszawie, gdzie spoczywa także jego córka.

Przyszywana córka Ireny Santor

Pani Irena nie ma własnych dzieci, ale jest ktoś, na kogo może liczyć na spadek po niej. To przyszywana córka, Katarzyna, która jest dzieckiem ostatniego partnera Santor – Zbigniewa Korpolewskiego:

Otrzymała dom ojca w spadku, robi w nim remont. Ale jeden, najładniejszy pokój zostawiła dla pani Ireny. Kasia jest lojalna, zawsze gotowa jej pomóc. Powiedziała, że w każdej chwili ukochana taty może przyjechać i mieszkać. Jak długo chce. Irena Santor bardzo docenia ten serdeczny gest – donosi „Dobry Tydzień”.

Spodziewaliście się, że Irena Santor przez lata skrywała tak bardzo poruszającą historię?


Irena Santor – Kolędowanie z Polsatem 2019

Irena Santor – Kolędowanie z Polsatem 2019

Irena Santor – pogrzeb księdza Kazimierza Orzechowskiego

Irena Santor – pogrzeb księdza Kazimierza Orzechowskiego

Irena Santor, Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2016

Irena Santor, Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2016

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×