Wirtualna Polska

Zamieszanie ze zniknięciem Kazara z centrów handlowych. Sieciówka wydała oświadczenie

Zamieszanie ze zniknięciem Kazara z centrów handlowych. Sieciówka wydała oświadczenie

Kazar

Kilka dni temu w sieci pojawił się wywiad, który mógł sugerować, że jedna z największych polskich marek galanteryjnych, KAZAR, zniknie z centrów handlowych. Firma odpowiada oficjalnym oświadczeniem.

Wirtualna Polska

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromny kryzys gospodarczy na całym niemal świecie. Już od roku wszyscy zmagamy się z pandemią, która nie tylko zbiera śmiertelne żniwo, ale skutecznie niszczy kolejne biznesy i sfery życia. Nie ma na tę chwilę branży, która nie odczułaby przykrych skutków globalnej epidemii. Już od kilku miesięcy przedsiębiorczy muszą walczyć o przetrwanie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jedną z branż, które ucierpiały najbardziej, jest gastronomia i szeroko pojęta rozrywka. Już od wielu miesięcy restauracje są zamknięte dla klientów, a ich właściciele mogą sprzedawać swoje produkty jedynie na wynos. Niestety w dużej mierze nie pokrywa to nawet podstawowych kosztów działalności, nie mówiąc już o żadnych zyskach.

Skutki kryzysu mocno odbiły się także na handlu. W Polsce w pierwszej kolejności rząd zadecydował o zamknięciu galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych, by powstrzymać w ten sposób rozprzestrzenianie się pandemii. Niestety wiele marek odzieżowych nie dało rady utrzymać swoich biznesów i zmuszeni byli zakończyć działalność.

Marka Kazar nie znika z centrów handlowych. Sieć wydała oświadczenie

Kilka dni temu w sieci można było przeczytać informację o tym, że marka Kazar znika z centrów handlowych. Taką informację można było wywnioskować z wypowiedzi Prezesa marki Artura Kazienko, który udzielił wywiadu portalowi money.pl.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tak, już w trakcie marcowo-kwietniowego lockdownu wiedzieliśmy, że przyszłość branży offline na pewno nie rysuje się fajnie. I mieliśmy rację. Negocjowaliśmy wiele umów, niektóre z nich – w naturalny sposób – kończą się w tym roku, niektóre zostały skrócone – mówił w Money. To się liczy Artur Kazienko.

Marka galanteryjna szybko postanowiła zdementować pojawiające się informacje i wydała oficjalne oświadczenie, w którym uspokaja swoich klientów:

W związku z pojawieniem się informacji, nawiązującej do wywiadu udzielonego przez Prezesa Artura Kazienko dla portalu money.pl, o rzekomym zamykaniu salonów Kazar, chcielibyśmy zdementować te wiadomości. Kazar pozostaje w centrach handlowych. Chcemy być tam, gdzie są nasi klienci – salony stacjonarne będą nadal odgrywać ważną rolę, ale w procesie transformacji, niektóre z nich zmienią lokalizację, a inne powiększą swoją przestrzeń.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zarząd spółki potwierdza jedynie zamknięcie jednego z salonów w warszawskiej Promenadzie i nie wynika to z kryzysu spowodowanego pandemią:

Potwierdzamy zamknięcie salonu w warszawskiej Promenadzie, które miało miejsce z końcem 2020 roku i jest wynikiem braku porozumienia z wynajmującym.

Wirtualna Polska

Marka zapewnia także, że nie ma zamiaru znikać z rynku. Wręcz przeciwnie ma poważne plany rozwoju i podboju kolejnych rynków i platform zakupowych. Pomimo pandemii firma ma się doskonale:

W przyszłość patrzymy z optymizmem, dynamika wzrostu sprzedaży w online pozbawia nas wątpliwości, że nasze szanse rozwoju wiążą się z pojawieniem na największych platformach zakupowych Europy. W związku z tym za około dwa miesiące będziemy dostępni na 12 nowych rynkach europejskich.

Dla klientów na pewno jest to dobra wiadomość, ponieważ nadal będą mogli zaopatrywać się w ulubioną galanterię nie tylko on-line, ale także w sklepach stacjonarnych, również za granicą (Łotwa, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Kazar zamyka sklepy w galeriach

Kazar zamyka sklepy w galeriach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
kazar2 Kazar

Kazar

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×