Szukaj

Ulubiona sieciówka Polaków znika z galerii handlowych. Kolejna ofiara pandemii zmuszona do zamknięcia sklepów

Centra handlowe

Centra handlowe

Ulubiona marka Polek ofiarą pandemii koronawirusa. Zniknie z centrów handlowych. Firma zamyka sklepy.

Koronawirus na całym świecie wywołał kryzys gospodarczy, jakiego nie było od lat. W wyniku pandemii najbardziej ucierpiały dwie gałęzie: turystyka i handel. Wstrzymany został ruch lotniczy, a wiele państw zamknęło swoje granice dla obcokrajowców. Jest to skutek restrykcyjnych obostrzeń wprowadzonych przez rządy poszczególnych państw w celu zatrzymania zarazy.

W większości krajów świata obywatele musieli poddać się przymusowej kwarantannie. Przemieszczanie się zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Zapadła również decyzja o zamknięciu centrów handlowych i sklepów. Jak się można było domyślać, skutki dla niektórych firm są opłakane. Coraz więcej przedsiębiorstw musi zamykać działalność, przenosi się do sieci, albo ogranicza ilość sklepów.

Tym razem kryzys dotknął polską markę, która zniknie z galerii handlowych.

Polska marka zamyka sklepy w galeriach handlowych

Najmodniejsze buty, torebki i galanteria skórzana, którą oferuje polska marka, kochają kobiety. Niestety zakupów już nie będą mogły zrobić w centrach handlowych, bo Kazar zamyka sklepy.

Tak, już w trakcie marcowo-kwietniowego lockdownu wiedzieliśmy, że przyszłość branży offline na pewno nie rysuje się fajnie. I mieliśmy rację. Negocjowaliśmy wiele umów, niektóre z nich – w naturalny sposób – kończą się w tym roku, niektóre zostały skrócone – mówił w Money. To się liczy Artur Kazienko.

Prezes marki galanteryjnej dodaje, że już doszło do zamknięcia sklepu w warszawskiej Promenadzie

(…) ponieważ nie znaleźliśmy zrozumienia naszej sytuacji u właściciela centrum – mówi Kazienko.

Branży nie stać na dalsze ponoszenie kosztów związanych głównie z czynszami. To zjawisko występuje nie tylko w naszym kraju.

Proces zamykania sklepów w centrach handlowych, to proces który trwa już bardzo długo i zaczął się wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych – miejscu, gdzie centra handlowe „rozpoczęły się” i teraz „się kończą”  – mówi właściciel Kazaru.

Artu Kazienko wskazuje, że to COVID-19 jest dużą przyczyną zmiany zachowań konsumenckich, ale niejedyną.

Polska jest specyficzna. W Polsce nie mamy w ogóle ulic handlowych. Właściciele centrów wykorzystali tę sytuację, wiedząc, że sieci, które chcą się rozwijać, nie mają wyjścia i muszą znaleźć się akurat u nich – mówi prezes Kazaru w rozmowie z Money – Koszty czynszów były podnoszone co roku, a niektóre inwestycje w centra handlowe były grupowane w pakiety i sprzedawane z zyskiem z rąk do rąk. Dzisiaj to się kończy.

Prezes polskiej marki uważa, że z miesiąca na miesiąc kolejne sieci będą opuszczały ogromne galerie handlowe, by prowadzić działalność on-line.


Kazar zamyka sklepy w galeriach

Kazar zamyka sklepy w galeriach

Kazar zamyka sklepy w galeriach

Kazar zamyka sklepy w galeriach

Tamara Gonzalez Perea ma torebkę z Kazara

Tamara Gonzalez Perea ma torebkę z Kazara

Dodaj komentarz

 • Justyna pisze:

  Mądry Grycan już dawno pomyślał i opuścił galerię

 • Gość pisze:

  Kupiłam 3 torebki w tym sklepie i wędlina była każda a reklamacje nie uwzględnione, skóra a jakby nie skóra szybko wycierala sie i inne defekty a należę do osob które szanują to co mają , wiem jedno że już nigdy tam nic nie kupię, szkoda pieniędzy a są nie miałe jak na ten sklep.

 • Gość pisze:

  Nie masz pojęcia o marce bi byś tak głupio nie Chrzanila jakość pierwszorzędna i na lata

  • Małgorzata pisze:

   Szkoda. Ich torebki i buty – marzenie. Mam trzy torebki i kilka par butów Kazar. Piękno, styl i jakość. Śmieci z Zary i innych zagranicznych sieciówek mają się do Kazar jak pięść do nosa.

 • Gość pisze:

  Buty malo wygodne, za to pieknie wygladajace na nodze, wiekszosc na pokaz nie warte ceny. za to skórzane torebki nie do zdarcia 🙂

  • Gość pisze:

   To prawda. Buty są niewygodne i słabej jakości. Skóra bardzo słabej jakości. Mam kilka par i jestem niezadowolona. Może akurat na takie trafiłam, ale zraziłam się i nic u nich nie kupuję.

  • Gość pisze:

   Zgadzam się 👍

 • Amelia pisze:

  Mega drogo tam zawsze było, kogo stać na buty za 400,600++

  • Gość pisze:

   Wiele osób?

  • normalna pisze:

   400 zł to normalna cena za buty ze skóry. Lepiej kupic jedne i chodzic wiele lat niz kupowac co sezon plastikowe buty w CCC, wyrzucac je co chwile i produkowac górę smieci!!!

  • Gośćghjiklsdck;dfld pisze:

   drogo bezczelna obsluga firma pazerna jak cholera do tego tandeta//bardzo dobrze im..

 • Gość pisze:

  Martwmy się o naszych Polskie firmy. Zagraniczne molochy mnie nie interesują. Padają polskie firmy i to ich należy wspierać.

 • Gość pisze:

  W takich cenach wolę kupić buty włoskich marek z tradycjami

 • Gość pisze:

  Jakoś bardzo dobra, ceny faktycznie wysokie, ale można znaleźć promocję, w których warto zakupić buty.

  • Jol pisze:

   Dużo lepsze buty można kupić w dużo niższych cenach. Ta firma od początku była nastawiona tylko na celebrytów. A teraz celebryci nie chodzą na ścianki i co za tym idzie, nie potrzebują butów, torebek, ubrań. Zakasać rękawy i zacząć robić coś bardziej pożytecznego i przydatnego dla ogółu. A nie tylko dla wybranych.

 • K pisze:

  Szkoda, bardzo dobry sklep

 • Gość pisze:

  Wielka szkoda, uwielbiam buty torebki z Kazara. Jakość bardzo dobra, elegancja i pełen profesjonalizm w produktach.

 • Ja pisze:

  To zdecydowanie sieć nie dla plebsu, więc ze 2/3 Polaków kupujących nawet nie zauważy ich zniknięcia. Jeszcze tylko niech zrobią dobre przeceny przed zamknięciem, to może uda mi się kupić z ………jedną torebkę.😉

 • Gość pisze:

  Ani ziembi ani grzeje.Ceny nie dla każdego.

 • Basia pisze:

  Ceny z kosmosu a wyroby nie dla każdego!Mnie to fruwa czy oni się zamykają czy też nie!!!

  • antyBasia pisze:

   Jak to czytam to myslę sobie ze Polacy to żałosny naród. Zamiast wziąć sie do pracy, spróbować robić własny biznes, poprawic swój byt, to tylko narzekają i ciesza się że firma pada bo ich nie było stać na buty..cebulaki

 • Gość pisze:

  Nie znam takowej

 • Gość pisze:

  To znana Firma? Pierwsze słyszę 😂😂😂😂

 • Gość pisze:

  Żadna strata tak naprawdę, cena z księżyca jakość też, wzornictwo 😕

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×