Szukaj

Koronawirus wykończył znaną markę. Firma znika z rynku i żegna się z klientami

Koronawirus Becca

Koronawirus Becca

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa dał się we znaki wielu firmom. Właśnie znana marka kosmetyczna poinformowała, że znika z rynku. Której kolorówki zabraknie na sklepowych półkach?

Pandemia koronawirusa dała się we znaki całej gospodarce. Ponad rok temu wykryto pierwsze przypadki zarażenia wirusem COVID-19 na świecie. W mgnieniu oka choroba rozprzestrzeniła się po całym globie. Każde państwo w błyskawicznym tempie odnotowywało wzrost liczby zakażeń. Jesienią zeszłego roku epidemia miała swoje apogeum, a w Polsce każdej doby przybywało kilkadziesiąt tysięcy nowych zainfekowanych. Chociaż obecnie statystyki wyglądają nieco lepiej, to epidemia nadal stanowi śmiertelne zagrożenie, a cały świat przygotowuje się do walki z trzecią falą, która ma przynieść ponowny gwałtowny wzrost liczby osób chorych.

Koronawirus spowodował ogólnoświatowy kryzys, w którym ucierpiało wiele gałęzi gospodarki. Mocno odczuły to zwłaszcza małe rodzinne biznesy. W wyniku obostrzeń handel bardzo ucierpiał, a wielu przedsiębiorców zdecydowało się zakończyć swoją działalność i zamknąć dotychczas dobrze prosperujące biznesy. Media właśnie obiegła informacja o tym, że potentat rynku kosmetycznego nie poradził sobie z kryzysem.

Znana marka kosmetyczna kończy działalność przez koronawirusa

Przez ostatnie miesiące większość krajów zdecydowała się zamknąć galerie handlowe dla klientów. Cała sprzedaż przeniosła się do sieci. Niestety takie restrykcje nie pozwoliły na utrzymanie się na rynku wielu firmom. W zeszłym roku zamknięto wszystkie butiki Camaieu, a niedawno decyzję o zamknięciu swoich sklepów podjęła także odzieżowa marka Monnari.

Popularna na całym świecie firma Becca również poinformowała swoich klientów o zakończeniu działalności. Na oficjalnym profilu na Instagramie opublikowano stosowne oświadczenie. Firma nie wytrzymała kryzysu związanego z pandemią:

Globalna pandemia wpłynęła na wszystkich, na całym świecie, na wielu poziomach. Miała również ogromny wpływ na wiele biznesów. W BECCA nagromadzenie wyzwań, wraz z globalnym wpływem pandemii COVID-19, niestety było czymś więcej niż nasza firma mogła wytrzymać i musieliśmy podjąć bolesną decyzję o zamknięciu marki BECCA pod koniec września 2021 roku. Wierzymy w Ciebie i wierzymy, że piękno w Twoim wnętrzu jest światłem, którym dzielisz się ze światem. Jesteśmy przekonani, że duch BECCA będzie nadal żył. Proszę, oświetlaj swoje prawdziwe ja. Oświetl swoje własne ścieżki i przekraczaj granice. Dziel się pozytywnym nastawieniem i oświetlaj innym drogę, wywierając wpływ na ten świat. Roztaczaj swoje światło na własnych warunkach – czytamy na profilu marki.

Firma oficjalnie przestanie istnieć z końcem września 2021. Pod postem znalazło się tysiące komentarzy od zasmuconych klientów marki, którzy nie mogą pogodzić się z tym, że ich ulubiona kolorówka zniknie z rynku.

W Polsce kosmetyki do makijażu australijskiej Becki nadal są dostępne między innymi w drogeriach Sephora.


Becca zamyka działalność

Becca zamyka działalność

Becca zamyka działalność

Becca zamyka działalność

Becca zamyka działalność

Becca zamyka działalność

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×