Wirtualna Polska

Eurowizja 2020. Szansa na sukces: Finałowa trójka wybrana! Kto z nich będzie reprezentować Polskę?

Eurowizja 2020. Szansa na sukces: Finałowa trójka wybrana! Kto z nich będzie reprezentować Polskę?

Eurowizja 2020. Szansa na sukces: trzeci półfinał (fot. eurowizja.org)

Eurowizja 2020: Trzeci finalista wybrany. Kto wystąpi w finale Szansy na sukces i zawalczy o reprezentowanie Polski w Rotterdamie? Znamy wyniki głosowania jury.

Wirtualna Polska

Za nami trzeci półfinał polskich preselekcji na Eurowizję 2020, które w tym roku odbywają się w ramach programu Szansa na sukces. Do walki o ostatni bilet do finału stanęło siedmiu artystów. Każdy z nich zaprezentował utwór z repertuaru zespołu The Beatles. Kto ostatecznie okazał się najlepszy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Trzeci finalista preselekcji został wybrany przez jury, w składzie Michał Szpak, Gromee i Cleo, która była przewodniczącą tego odcinka. Zwycięzca dołączył do Kasi Dereń i Alicji Szemplińskiej – laureatek poprzednich eliminacji.

Eurowizja 2020. Szansa na sukces: Kto wygrał trzeci półfinał?

Na małej scenie swoje wokalne umiejętności zaprezentowali następujący artyści (kolejność według występów):

  1. Marek Kaliszuk – Help
  2. Nick Sinckler – Can’t buy me love
  3. Basia Giewont – Love me do
  4. Albert Černý – Please please me
  5. Norbert Legieć – She loves you
  6. Marzena Ryt – Twist & Shout
  7. Adrian Makar – Hard day’s night
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
View this post on Instagram

Kto zostanie ostatnim finalistą „Szansy na Sukces. Eurowizja 2020”????? Bądźcie z nami o 15:15 w TVP2!???? #lastchapter #guesswho #bewithus #watchus #follow #singers #tvp2 #enjoy ????

A post shared by Szansa Na Sukces- Official (@szansanasukces.eurowizja2020) on

Wyróżnienie otrzymali: Barbara Gąsienica-Gwiewont i Nick Sinckler. Najlepszym wykonawcą odcinka okazał się Albert Černý, który już raz wystąpił na Eurowizji. W 2019 roku z zespołem Lake Malawi reprezentował Czechy z piosenką Friends of a friends. To dla niego TVP najprawdopodobniej usunęła z regulaminu zapis o obowiązku posiadania polskiego obywatelstwa, by brać udział w Szansie na Sukces.

Kim jest Albert Černý – finalista preselekcji na Eurowizję 2020?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Albert Černý ma 30 lat. To piosenkarz i gitarzysta czeskiego pochodzenia, który bardzo dobrze mówi po polsku, chociaż nie ma polskiego obywatelstwa. Jest wokalistą zespołu Lake Malawi, z którym reprezentował Czechy w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. W finale konkursu z utworem Friend of a Friend, którego współtwórcą jest Mikołaj Trybulec, zajął 11. miejsce z dorobkiem 157 punktów. W tym samym roku wziął udział w międzynarodowym konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival.

Eurowizja 2020. Szansa na sukces: Finał preselekcji

Wirtualna Polska

Finał programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020 już za tydzień. 23 lutego do walki o reprezentowanie Polski na konkursie, który odbędzie się w Rotterdamie, stanie trójka finalistów wyłonionych drogą eliminacji.

W finale Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Černý zaprezentują się w coverach eurowizyjnych, a także wykonają utwory przygotowane specjalnie na konkurs Eurowizji. Wszystkie piosenki w finale mają być zaśpiewane po angielsku, a wbrew wcześniejszym spekulacjom, nie wszystkie będą miały szybkie tempo. Zwycięzca ze swoją piosenką pojedzie na Eurowizję.

O wyborze reprezentanta Polski zdecydują widzowie i jurorzy, których głosy zostaną podzielone 50-50.


Albert Černý

Albert Černý

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Albert Černý z dziewczyną

Albert Černý z dziewczyną

Albert Černý

Albert Černý

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×