NewsyEurowizja 2020: Coraz większe gwiazdy zgłaszają się do preselekcji! Kto chce reprezentować Polskę?

Eurowizja 2020: Coraz większe gwiazdy zgłaszają się do preselekcji! Kto chce reprezentować Polskę?

Eurowizja 2020 - kiedy eliminacje?
Eurowizja 2020 - kiedy eliminacje?
Adam Streb
07.01.2020 05:00

Eurowizja 2020 odbędzie się za kilka miesięcy. Ale już za miesiąc zaczną się polskie preselekcje. W tym roku TVP postanowiła zorganizować eliminacje w programie Szansa na sukces. Mają one przypominać selekcje, w jakich wybrano piosenkę, która wygrała Eurowizję Junior 2019.

Coraz więcej wykonawców ogłasza swoja chęć startu. Choć lista chętnych do udziału w preselekcjach wciąż się wydłuża, to trudno wyobrazić sobie, by Edyta Górniak czy Sylwia Grzeszczak chciały startować w konkursie z debiutantami. Choć żadna z nich nie zanegowała swojego udziału w tegorocznej Eurowizji, to sposób wyboru polskiego kandydata raczej nie zachęci wielkich postaci sceny do udziału w tej zabawie.

Na szczęście pojawili się kolejni chętni, a wśród nich nie brakuje znanych i cenionych artystów. Kto chce jechać na Eurowizję 2020?

Eurowizja 2020: preselekcje nie tylko z debiutantami

Jak informuje Dziennik Eurowizyjny, jest coraz więcej chętnych do udziału w polskich preselekcjach. Jeszcze kilka dni temu swoją gotować do udziału w eliminacjach wyrazili średnio znani polskiej publiczności wykonawcy tacy jak: Klaudia Trzepizur, wokalistka formacji Clödie, ZNA Makowska ze Studia Accantus, Karolina Wójtowicz (TVoP 10), Lena Czechowicz (All Together Now), Agnieszka Nowakowska (The Voice Kids), Sonia Horatkiewicz (TVoP 10), Julia Olędzk (TVoP), Karolina Szczurowska (The Voice Kids), Gosia Pauka (TVoP 9), Ola Galewska (uczestniczka TVoP 1, znana jako Pani Galewska), Oscar Jensen (All Together Now), Weronika Curyło (TVoP 7) czy Żelka (Idol).

Ostatnio poznaliśmy kolejnych chętnych. Udziałem w eurowizyjnej Szansie na sukces wykazali zainteresowanie: Anna Cyzon (2. miejsce w polskich preselekcjach 2010 za „Love me”), Agata Nizińska (aktorka, 5. miejsce w polskich preselekcjach 2017 za „Reason”), Amelia Andryszczyk (polskie preselekcje do JESC 2016 z piosenką „Marzenia”), MadoxSargis DavtyanRamona Rey, Kacper Dąbrowski, Iza Szafrańska, Artur Wołk-Lewanowicz czy Azzja.

Agata Nizińska - krajowe preselekcje do Eurowizji 2017
Agata Nizińska - krajowe preselekcje do Eurowizji 2017

Wiadomo też, że do Szansy na Sukces – Eurowizja 2020 nie planuje zgłaszać się Monika Urlik (3. miejsce w preselekcjach 2018 za utwór „Momentum”).

Zmagania rozpoczną się 2 lutego. Co tydzień będą wyłaniani artyści, którzy ostatecznie spotkają się w wielkim finale, który zaplanowany jest na 23 lutego – wtedy też poznamy nazwisko reprezentanta Polski.

Anna Cyzon na preselekcjach do Eurowizji 2010 zaśpiewała "Love Me"
Anna Cyzon na preselekcjach do Eurowizji 2010 zaśpiewała "Love Me"
Madox w krótkich i ciemnych włosach
Madox w krótkich i ciemnych włosach
Sargis Davtyan 56 KFPP Opole 2019
Sargis Davtyan 56 KFPP Opole 2019
Żelka z Idola, Angelika Zaworka kim jest?
Żelka z Idola, Angelika Zaworka kim jest?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także