Eurowizja 2020. Szansa na sukces: Druga finalistka wybrana! To ona będzie reprezentować Polskę?

Eurowizja 2020 – drugi półfinał Szansy na sukces

Eurowizja 2020 – drugi półfinał Szansy na sukces

Eurowizja 2020. Szansa na sukces – drugi półfinał. Kto wygrał? Kto wystąpił? Jurorzy wybrali kolejną finalistkę, która dołączyła do Kasi Dereń i już za dwa tygodnie zawalczy o wyjazd na Eurowizję 2020.

Drugi półfinał preselekcji na Eurowizję 2020, które odbywają się w ramach programu Szansa na sukces, za nami. W walce o bilet do finału walczyło siedmiu artystów, którzy zostali wyłonieni drogą wewnętrznych eliminacji spośród 500 chętnych. W ramach eliminacji wszyscy kandydaci zaśpiewali eurowizyjne przeboje. Nie zabrakło takich hitów jak Heroes Mansa Zelmerlowa, To nie ja! Edyty Górniak czy If I Were Sorry Fransa.

Zwycięzcę odcinka wybrało jury w składzie Michał Szpak, Cleo i przewodniczący tego półfinału – Gromee. Cała trójka głosowała na swoich faworytów w sali obrad. A wybór nie był łatwy, bo o wyjazd walczyli między innymi Alicja Szemplińska, Saszan i Paulina Czapla.

Eurowizja 2020. Szansa na sukces: uczestnicy drugiego półfinału

Zgodnie z formatem Szansy na Sukces Artur Orzech wylosował dla uczestników piosenki, chociaż coraz – jak zauważył Dziennik Eurowizyjny – więcej widzów twierdzi, że losowanie szarf jest tak naprawdę wcześniej ustawione przez producentów.

W drugim półfinale Szansy na sukces. Eurowizja 2020 zaśpiewali (kolejność występów):

  1. Damian Kulej „Heroes” (1. miejsce dla Szwecji w 2015)
  2. Paulina Czapla „Amar pelos dois” (1. miejsce dla Portugalii 2017)
  3. Weronika Curyło „Dschinghis Khan” (4. miejsce dla Niemiec 1978)
  4. Stashka „If I were sorry” (5. miejsce dla Szwecji 2016)
  5. Saszan „Congratulations” (2. miejsce dla UK 1968)
  6. Alicja Szemplińska „To nie ja” (2. miejsce dla Polski 1994)
  7. Aleksandra Nykiel „Save your kisses for me” (1. miejsce dla UK 1976)
View this post on Instagram

Zaczynamy już za chwilę!✨???? Do zobaczenia o 15:15, tylko w TVP2!???????? #secondchapter #eurovision #singers #competition #bewithus #watchus #follow #letsgetthepartystarted #sundaymood☀️ #sunnyday #tvp2

A post shared by Szansa Na Sukces- Official (@szansanasukces.eurowizja2020) on

Ostatecznie, decyzją jurorów, wyróżnienie otrzymały Weronika Curyło i Paulina Czapla, a eliminacje wygrała Alicja Szemplińska. Zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland już za dwa tygodnie zawalczy o wyjazd na Eurowizję 2020, która odbędzie się w Rotterdamie. W finale eurowizyjnej Szansy na sukces zmierzy się z Kasią Dereń i z laureatem trzeciego odcinka show, którego poznamy 16 lutego.

Kim jest Alicja Szemplińska?

Alicja Szemplińska ma 18 lat i 172 cm wzrostu. W 2016 roku zwyciężyła Hit, Hit, Hurra!. Dzięki temu w ramach nagrody wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwijała umiejętności wokalne pod okiem Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona. W grudniu wygrała 10. edycję The Voice of Poland. W finale premierowo wykonała debiutancki singiel Prawie my, który na YouTube ma ponad 3 miliony wyświetleń.

Eurowizja 2020 Polska. Kto napisał piosenkę?

W finale troje finalistów zaprezentuje się w coverach, a także wykona utwory przygotowane specjalnie na konkurs Eurowizji. Za piosenki odpowiedzialna jest wytwórnia Universal. Nieoficjalnie mówi się, że polską piosenki na Eurowizję napisali Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór, autorzy Superhero dla Viki Gabor. Wszystkie piosenki w finale mają być zaśpiewane po angielsku.


Eurowizja 2020 – drugi półfinał Szansy na sukces

Eurowizja 2020 – drugi półfinał Szansy na sukces

Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska wystąpiła w programie The Voice of Poland

Alicja Szemplińska wystąpiła w programie The Voice of Poland

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×