Szukaj

Eurowizja 2019 kontra „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Znamy wyniki oglądalności! Które show wybrali Polacy?

18 maja TVP i Polsat wyemitowały finały popularnych muzycznych shows. Widzowie mogli obejrzeć Eurowizję 2019 i Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Który program przyciągnął przed telewizory więcej widzów? Znamy wyniki oglądalności.
Eurowizja 2019, Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Eurowizja 2019, Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Chociaż konkurs Eurowizji nie ma najlepszej opinii wśród polskich widzów, to od lat plasował się w czołówce najchętniej oglądanych wydarzeń muzycznych w ciągu roku. Plasował, bowiem tegoroczna edycja nie cieszyła się aż tak dużym zainteresowaniem, jak np. w 2016 roku, gdy o wygraną dla Polski walczył Michał Szpak.

Prawdopodobnie powodem nieco niższej niż zazwyczaj oglądalności był nie tylko brak Tulii w finale (której do awansu zabrakło dwóch punktów), ale też finał programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, który w tym samym czasie emitowała telewizja Polsat. 11. edycję show oglądało 1,61 mln średnio widzów, a udziały w grupie komercyjnej wyniosły 14,5%, wobec 13,7% uzyskanych podczas zeszłorocznej wiosny. Udziały Polsatu wśród wszystkich badanych wyniosły 14,94% i 12,83% w grupie komercyjnej wobec 11,47% i 11,2% uzyskanych przez TVP1.

Oznacza to, że zwycięstwo Duncana Laurence’a z Holandii obejrzało nieco ponad milion polskich widzów, co wypada szczególnie blado w porównaniu z popularnością konkursu np. w Szwecji, w której konkurs śledziło ok. 53% populacji.

Kto wygrał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11?

Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11 wygrał Kazik Mazur, który w decydującym starciu pokonał Elżbietę Romanowską, Katarzynę Dąbrowską oraz Antka Smykiewicza. Zwycięzca brawurowo wcielił się w postać Marilyn Monroe w utworze Bye Bye Baby.

Emocje są ogromne. Sięgają zenitu. Naprawdę trzeba uważać o co się prosi i marzy, bo ta prośba wraca z siłą bomby atomowej: można wygrać ten program, szczególnie, kiedy się nie śpiewało nigdy. Śpiewałem na lekcji muzyki, chociaż tam głównie grałem na flecie. To jest nieprawdopodobne, szczególnie, że stawałem w szranki z ligą mistrzów. Ze wspaniałymi artystami, ale od pewnego momentu przestaliśmy ze sobą konkurować, tylko zaczęliśmy się wspierać. Wokaliści do mnie przychodzili i mówili: nie tak, inaczej musisz to zaśpiewać, a ja też im mówiłem, że ta postać tak tego nie robi. To jest niezły żart – powiedział Kazimierz w rozmowie z naszą reporterką.

Mazur swoją nagrodę przekazał Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z Opola:

Oni zajmują się dziećmi z porażeniem mózgowym. Jest to fundacja Jednorogów z Opola. Pomogli mojemu dziecku, które nie miało takiego mocnego schorzenia, ale oni jedyni się pochylili i pomogli mojemu dziecku. Wyprostowali, naprawili. Rodzice zepsuli, a oni naprawili, więc to jest cudowne.

Dla fanów muzycznego show mamy świetną wiadomość. Już we wrześniu Polsat wyemituje 12 sezon.

Zobacz: Wyniki Eurowizji 2019: Które miejsce zajęła Polska i ile punktów dostała? Znamy dokładne dane

Zobacz: Kim jest Duncan Laurence – zwycięzca Eurowizji 2019? Za jego sukcesem kryje się poruszająca historia

Zobacz: 60-letnia Madonna fałszowała jak Mandaryna, ale i tak rozwaliła całą Eurowizję! Izrael oniemiał na jej widok! [WIDEO]


Kazik Mazur wygrał Twoja Twarz brzmi Znajomo

Kazik Mazur wygrał Twoja Twarz brzmi Znajomo

Kazik Mazur wygrał Twoja Twarz brzmi Znajomo

Kazik Mazur wygrał Twoja Twarz brzmi Znajomo

Twoja TWarz Brzmi Znajomo – finał 11 edycji bez Pawła Królikowskiego

Twoja TWarz Brzmi Znajomo – finał 11 edycji bez Pawła Królikowskiego

×