Szukaj

Kim jest Duncan Laurence – zwycięzca Eurowizji 2019? Za jego sukcesem kryje się poruszająca historia

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence z Holandii wygrał Eurowizję 2019. Co wiemy na jego temat? Kim jest, ile ma lat, kiedy rozpoczął swoją karierę i czy nagrał inne piosenki poza Arcade? Poznaj bliżej zwycięzcę konkursu.

Duncan Laurence – zwycięzca Eurowizji 2019 – urodził się 11 kwietnia 1994 roku w Spijkenisse. W swoim kraju znany jest jako piosenkarz i autor tekstów, od 19 maja także jako piąty zwycięzca konkursu dla Holandii, która na ponowny triumf czekała aż 44 lata.

Duncan Laurence o swoim dzieciństwie i karierze

Swoje dzieciństwo 25-letni wokalista wspomina jako ciężkie. W czasie szkolnym wielokrotnie padał obiektem kpin ze strony rówieśników, zaś w miejscowości, z której pochodzi, był wyszydzany z racji muzycznych zainteresowań. Wielu nie wierzyło w jego sukces:

Dorastałem w mieście, w którym muzyka była obca. Muzyka nie była w ogóle istotna w szkole, ale to nie mogło powstrzymać mnie przed tworzeniem jej. Dzięki muzyce zacząłem wyrażać siebie, opowiadać własną historię. Mieliśmy [w miejscowości] mały lokalny teatr, grałem na fortepianie każdego dnia, pisałem własne piosenki i wiersze, pamiętam ten czas, jakby to było wczoraj – wyznał na konferencji przed finałem Eurowizji 2019.

Duncan o początkach swojej kariery:

Kiedy miałem szesnaście lat wygrałem show talentów i miałem okazję nagrać swoje pierwsze demo. Moja miłość do muzyki stała się poważniejsza i postanowiłem zapisać się do Rock Academy. Pozwoliło mi to podróżować i odwiedzić Londyn i Sztokholm, tam byłem pod wrażeniem moich rówieśników, w moim wieku, a nawet młodszych, którzy tworzyli muzykę na bardzo wysokim poziomie. Dowiedziałem się, że można odwołać się do dużej publiczności, nie tracąc przy tym swojej osobistej historii ani uczciwości.

Duncan Laurence w The Voice of Holland

W Holandii Duncan Laurence zaistniał w 2014 roku, gdy wystąpił w programie The Voice of Holland, w którym odpadł w odcinku półfinałowym. W trakcie show śpiewał takie hity jak: Love Runs Out, She Wolf czy Sing.

Piosenki Duncana Laurence’a

Dotychczasowa twórczość Duncana Laurence’a jest raczej uboga. Jego pierwszym solowym singlem jest piosenka, którą wygrał Eurowizję 2019. Debiutancki singiel Arcade wygrał decyzją widzów i jurorów otrzymując 492 punkty, w tym 231 od jury i 261 od widzów. Polska publiczność przyznała artyście 2 miejsce. Jeszcze przed konkursem utwór pokrył się złotem w Holandii i Belgii.

Duncan o swojej piosence na Eurowizję opowiedział w jednym z wywiadów:

Moja dotychczasowa kariera była głównie za kulisami pisania dla innych artystów i definiowanie własnego dźwięku. Dobrze jest teraz wkroczyć w światło i podzielić się moją historią. Chcę dotrzeć do ludzi z moją muzyką, być może nawet im pomóc. Arkada jest słowem porady dla siebie i kto wie… Może to pomaga komuś, gdzieś… Naprawdę mam taką nadzieję.

Finałowy występ Duncana na Eurowizji:

W 2017 roku Duncan Laurence gościnnie wystąpił w piosence Sjors Van Der Panne pt. Laat Gaan.

Duncan Laurence na Instagramie

Duncan Laurence swój profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @itsduncanlaurence. Konto zwycięzcy Eurowizji 2019 obserwuje (na dzień finału konkursu) 180 tysięcy fanów. Jego posty oscylują wokół działalności artystycznej, zatem nie wiele wiemy o jego życiu prywatnym. Duncan nie podejmuje się rozmów na temat swojego związku.

Zobacz: Seksskandal na Eurowizji 2019! Faworyt konkursu gwiazdą filmów porno! Robił wszystko, by usunąć te ujęcia z sieci!

Zobacz: Eurowizja 2019: Islandia z Hatari faworytem do zwycięstwa! O czym śpiewają?

Zobacz: Odmieniona Conchita Wurst sensacją półfinału Eurowizji 2019! Jeszcze lepsze wcielenie zaprezentowała na Instagramie!


Holandia wygrała Eurowizję 2019! Duncan Laurence i Netta

Holandia wygrała Eurowizję 2019! Duncan Laurence i Netta

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×