Szukaj

Z OSTATNIEJ CHWILI: Polska piosenka na Eurowizję 2019 opublikowana! Tulia z „Fire of love” zmiecie konkurencję w pył! [WIDEO]

Eurowizja 2019: TULIA z Polski

Eurowizja 2019: TULIA z Polski

Eurowizja 2019: Polska piosenka opublikowana!

Tulia opublikowała piosenkę na Eurowizję 2019. Zespół w Tel Awiwie wystąpi z utworem Pali się – Fire of love w zmienionej wersji, która swoją premierę miała 8 marca. Posłuchaj polskiej propozycji na tegoroczny konkurs.

Piosenka Tulii na Eurowizję 2019 opublikowana! Po tygodniach oczekiwań wiemy już, z czym zespół wystąpi na 64. edycji konkursu, który odbędzie się w Tel Awiwie. Reprezentantki Polski zawalczą o Grand Prix utworem Pali się – Fire of love w zmienionej wersji, którą możecie posłuchać poniżej:

Informację o tym, jaką piosenkę na Eurowizji 2019 zaśpiewa Tulia przekazał serwis eurowizja.org:

Z ostatniej chwili! Piosenką, którą wykona Tulia w Tel Awiwie będzie „Pali się” (Fire of love)! Dziewczynom życzymy sukcesu!

Zespół o piosence Pali się – Fire of love pisze:

Pali się (Fire of Love) – to trzecia z autorskich kompozycji zawartych na platynowym debiucie. Jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczością Led Zeppelin, czy dźwięki znane z płyt The White Stripes. Tym utworem, Tulia po raz kolejny udowadnia, że nie boi się eksperymentować, łącząc mocny rockowy klimat z elementami folku. Pomysł na klip inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego – „Zimna wojna”. Zespół Tulia z piosenką „Pali się (Fire of Love)” reprezentuje Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie.

Eurowizja 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja.

View this post on Instagram

???????? ???? Z ostatniej chwili! Piosenką, którą wykona Tulia w Tel Awiwie będzie „Pali się” (Fire of love)! Dziewczynom życzymy sukcesu! ???????????????????????? Breaking news! After almost a month of waiting, Tulia has finally released song. The title of the song is “Pali się” (Fire of love). ???????????? #tuia #palisie #fireoflove #Israel2019 #telaviv #daretodream #eurovision #esc #eurovisionsongcontest #eurovision2019 #eurovision19 #esc2019 #esc19 #eurovisionsongcontest2019 #eurovisionsongcontest19 #tvp #eurowizja #eurowizjatvp #roxiewegiel #roksanawegiel #escpoland #eurovisionpoland #ogaepoland #poland #visitpoland #warsaw @tvp.pl @universalmusicpolska @radio_eska @pudelek_pl @plejada @jastrzabpost.pl @radio_zet @rafio_rmffm @rmfmaxxx

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

W którym półfinale Eurowizji wystąpi Tulia?

Tulia na Eurowizji 2019 wystąpi w pierwszym półfinale, który odbędzie się 14 maja. Na razie nie wiemy, jaki numer startowy zostanie przypisany polskiemu reprezentantowi. Wiadomo jednak, że wśród rywali Polaków znajdują się artyści z takich krajów, jak: Islandia, Białoruś, Czechy, Australia, Grecja czy Węgry. Na Polskę na etapie eliminacji głosować będą mogli również widzowie z Francji, Izraela i Hiszpanii.

W ostatniej chwili liczba uczestników pierwszego półfinału Eurowizji została „zbita” do 17. Z udziału w konkursie wycofała się Ukraina wskutek zamieszania po finale krajowych eliminacji Widbir 2019.

Eurowizja 2019 – kto w 1 półfinale?

Eurowizja 2019 – kto w 1 półfinale?

Jakie szanse ma Tulia na Eurowizji 2019?

Zanim Tulia opublikowała piosenkę na Eurowizję 2019, bukmacherzy stawiali zespół w okolicach 23-26 miejsca (zależy od firmy tworzącej ranking). Niewykluczone jednak, że wraz z najbliższą aktualizacją lokata polskiego reprezentanta ulegnie zmianie (oby na lepsze :)). Na ten moment faworytem konkursu jest Rosja – powracający po dwuletniej przerwie Sergey Lazarev.

Warto jednak zaznaczyć, że rankingu bukmacherów powstają w oparciu o popularność poszczególnych artystów w internecie i wyniki reprezentantów danego z kraju z poprzednich lat. Eurowizja rządzi się jednak swoimi prawami i często utwory stawiane w drugiej części tabeli w ostatniej chwili okazują się faworytami do zwycięstwa lub miejsca w top3, tak było m.in. w przypadku Jamali (2016), Salvadora Sobrala (2017), ubiegłorocznej reprezentantki Cypu – Eleni Foureiry, która zajęła ostatecznie 2. miejsce, czy Michała Szpaka (3. miejsce w głosowaniu widzów, w bukmacherów 16.).

Polskie gwiazdy o wyborze Tulii na Eurowizję 2019

Wybór zespołu Tulia na Eurowizję 2019 spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród gwiazd. W rozmowie z Jastrząb Post kilku artystów oceniło szanse naszej tegorocznej reprezentacji.

Margaret, która walczyła o występ na Eurowizji 2019 w barwach Szwecji, zachęca do wspierania polskiej piosenki:

Ja zawsze trzymam kciuki i wspieram wszystkich artystów. Czy to jest Eurowizja, czy to jest cokolwiek. Bo artyści to taki specyficzny gatunek ludzi, którzy są bardzo wrażliwi. I to jest potrzebne takie wsparcie. Też dziewczyny bardzo mocno wspieram i mam nadzieję, że wszyscy będziemy je wspierać i mocno trzymać kciuki. Nie znam piosenki, więc nie wiem z jaką piosenką dziewczyny jadą i nie mogę się na ten temat wypowiedzieć, ale trzymam kciuki.

Równie ciepło wypowiedziała się Roksana Węgiel, która będzie gościem specjalnym Eurowizji w Tel Awiwie:

To jest bardzo słuszny wybór. Jednakże Eurowizja dorosła rządzi się trochę innymi prawami, więc nie jestem w stanie powiedzieć. Myślę, że mamy wielkie szanse, bo Tulia jest bardzo wyróżniającym się zespołem, więc nie będzie drugiego takiego zespołu w tym roku na Eurowizji. Mamy wielkie szanse, chociaż nie nastawiałabym się, bo różnie jest z Eurowizją dorosłą. Chociaż naprawdę trzymam bardzo mocno kciuki za dziewczyny i wierzę, że mamy szansę zająć wysokie miejsce, jeśli to będzie wszystko sprawiedliwie oceniane.

Z kolei Cleo, która reprezentowała Polskę w 2014 roku, dodała:

Cieszę się, że po raz kolejny sięgnęliśmy po folk, czyli po to, co ja kocham bardzo i całym sercem. No i cóż, powodzenia życzę.

Maria Sadowska – jurorka w polskich preselekcjach – sugeruje, że Tulia może być czarnym koniem:

Jeżeli to jest Tulia to świetnie. Bardzo się cieszę. (…) Przede wszystkim mi się w Tulii podoba to, że one są bardzo nowoczesne. Wykorzystują elementy naszej kultury ludowej. One są super nowoczesne, bardzo mają nowoczesne podkłady, fajną muzykę. Mam nadzieję, że ludzie to zauważą, że ten kostium nie przesłoni im tego, ten kostium taki cepeliowski nie przesłoni im tego, że to jest bardzo ciekawe muzycznie, i że świat to doceni.

Z kolei Edyta Górniak przyznała, że oceni wybór dopiero, gdy dowie się z jaką piosenką Tulia wystąpi na Eurowizji 2019:

A w tym roku jedzie zespół Tulia? Nie słyszałam jeszcze tego utworu.

Jak myślicie, czy Tulia ma szansę wygrać Eurowizję? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Edyta Górniak oceniła wybór Tulii na Eurowizję i zdradziła swój mega sekret! Miała reprezentować Polskę z inną piosenką! [WIDEO]

Kim jest Tulia Biczak, założycielka zespołu Tulia? Czy ma chłopaka? Sprawdziliśmy!

Najpiękniejszy komentarz na temat Tulii na Eurowizji 2019! Margaret lepiej nie mogła tego ująć! [WIDEO]


Skład zespołu TULIA

Skład zespołu TULIA

Tulia – Top of the Top 2018

Tulia – Top of the Top 2018

TULIA – Opole 2018, konferencja prasowa

TULIA – Opole 2018, konferencja prasowa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×