Euro 2020. Polscy kibice nie mieli tyle szczęścia co piłkarze. Na lotnisku czekała na nich smutna wiadomość

Euro 2020 kwarantanna zawodników

Euro 2020 kwarantanna zawodników

Wczoraj drużyna narodowa rozegrała ostatni mecz na Euro 2020. Polscy piłkarze jeszcze nocą wrócili do kraju. Tak samo zrobili kibice, którzy musieli po przyjeździe poddać się obowiązkowej izolacji. Czy zawodnicy też muszą przechodzić kwarantannę?

Dla reprezentacji Polski udział w Euro 2020 zakończył się przegranym wczoraj meczem z reprezentacją Szwecji. Drużyny spotkały się na boisku w Sankt Petersburgu, gdzie stoczyły prawdziwy bój. Mecz już od samego początku pokazał, że biało-czerwoni nie będą mieli łatwego zadania. Przeciwnicy w drugiej minucie pokonali Wojciecha Szczęsnego i umieścili piłkę w naszej bramce. Długo nie musieliśmy czekać na to, by zdobyli kolejnego golu.

W drugiej połowie meczu zawodnicy wzięli się w garść i zaczęli atakować przeciwnika. To doprowadziło do remisu, który pomimo upływającego czasu dał nadzieję na zwycięstwo. Robert Lewandowski strzelił dwie bramki i miał zdecydowanie więcej okazji na to, by spotkanie zakończyło się historycznym sukcesem Polaków. Niestety w ostatnich minutach doliczonego czasu Szwedzi strzelili trzeciego gola, który przesądził o losach spotkania.

Euro 2020. Polscy kibice trafili na kwarantannę. Co z reprezentacją?

Na stadionie pojawiło się wczoraj mnóstwo polskich kibiców, którzy dopingowali naszych do wygranej. Zarówno oni jak i zawodnicy zostawili tam wczoraj całe serce. Mężowi i całej reprezentacji z trybun kibicowała też Anna Lewandowska, która pojawiła się tam z grupą znajomych. Okazuje się jednak, że wracający do Polski ze stadionu w Petersburgu muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Rząd ogłosił, że osoby przyjeżdżające do kraju spoza strefy Schengen muszą odbyć 10-dniową izolację. Ma to zapobiec przedostawaniu się do kraju mutacji koronawirusa. Nakaz nie obowiązuje jedynie podróżujących, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki, oraz tych, którzy wyjeżdżali w celach służbowych. Polscy piłkarze nie zostali zatem objęci obowiązkową izolacją. Większość kadry jest już zaszczepiona pełną dawką.

Wróciliśmy o trzeciej w nocy do Gdańska. Nie jesteśmy na kwarantannie. Niezaszczepieni piłkarze nie zostali objęci kwarantanną po powrocie z Rosji – powiedział Marek Koźmiński w RMF FM.

Po powrocie do kraju polscy zawodnicy spokojnie zatem mogą rozjechać się do swoich domów.


Polska poza Euro 2020

Polska poza Euro 2020

Euro 2020: Polska-Szwecja, kontrowersje wokół braku reakcji sędziego

Euro 2020: Polska-Szwecja, kontrowersje wokół braku reakcji sędziego

Euro 2020: Jakub Moder nie zagra podczas meczu ze Szwecją

Euro 2020: Jakub Moder nie zagra podczas meczu ze Szwecją

Komentarze

  • Ola pisze:

    Mieszkam w stanach , tu takiej segregacji nie ma bo ludzie by Sobie na to nie pozwolili. Kto chce zyc w klatce ten tak zyje, ale kazdy ma prawo wyboru .

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×